Démoni jsou věční

Měli chránit svět, ale místo toho jej řídí. Eddie Drood ten podvod odhalil a svou rodinu srazil z piedestalu. Za to se mu dostane náležité odplaty: veškerá zodpovědnost skončí na jeho bedrech. Aby dokázal, že je stále ještě mocný, rozhodne se zničit jednoho z největších nepřátel lidstva: požírače duší, kteří jsou známí jako Odporní. Brzy však zjistí, že Odporní jsou jen předvoj něčeho mnohem horšího: Mnohoúhlých, Hladových bohů, kteří sestoupili z vyšší dimenze a chystají se pozřít všechno živé na zemi. Eddie Drood má rázem práce až nad hlavu......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29432/demoni-jsou-vecni-ctI-29432.jpg 4.250

Tajné dějiny (2.)

Daemons Are Forever (2008)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Polaris

Lmslaver
25.08.2017

První a poslední kniha s Eddiem Droodem alias Bondem, kterou jsem přečetl a přečtu. Eddie je prostě velký borec, vlastní rodinu Droodů – ochránců lidstva nejdříve rozbil, aby ji v tomhle dílu dal dohromady, téměř nikomu nevěří, a navíc musí vést válku s Odpornými, kteří chtějí zničit lidstvo. Eddiemu navíc nestačí jeden svět, řeší problémy napříč dimenzemi a musí cestovat i časem. Z příběhu se pak stává trochu guláš, v kterém se nějaká ta ingredience navíc prostě ztratí na úkor celkové chuti. Záplava popkulturními odkazy je někdy až přehnaná a zapadá do koncepce splácaného guláše, méně někdy prostě může znamenat více. V knize najdete snad úplně všechno, na co si vzpomenete (nebo si vzpomněl pan Green), elfy, démony, čarodějnice, mimozemšťany, draky atd. Vzdálenosti překonává Eddie hravě teleportací pomocí Merlinova zrcadla – takže stihne opravdu všechno. Akční části mám rád, ale v Démonech je to celkem nuda, Eddie má ochranou zbroj, s přehledem zvládá každého protivníka a jestli má někdo umřít, tak je to někdo z jeho doprovodu, který je obětován v rámci bitevní vřavy a jeho osud je stejně každému lhostejný. Tahle knížka a pravděpodobně i celá série je zřejmě určena spíše náctiletým čtenářům, připomíná pohádku o rytíři ve stříbrné zbroji, který dokáže porazit jakéhokoliv protivníka kterého si dokážete vymyslet.

Etule
14.03.2017

Druhý díl byl skvělá jízda. Zaujal mě tam Giles Deathstalker a začala jsem pátrat po sérii, ve které se vyskytuje. Nu bohužel podle anotace v žádné, ale i tak si to nejspíš časem přečtu. Eddie je fajn.
Ale... John je prostě John. :)

lanusinka
13.02.2013

Zábavná jízda, která nás zavede i k hrdinům, které známe z jiných Greenových cyklů..

Senza Jenka
21.06.2011

Řekla bych - rozmanitější a víc akční, než jednička, ale... prostě Noční strana to není.

Simon R. Green

Simon R. Green