Elulilinka1 Elulilinka1 komentáře u knih

Poslední Vánoce v Paříži Poslední Vánoce v Paříži Hazel Gaynor

Knížku jsem četla v rámci čtenářské výzvy 2021, přesto bych po ní i bez výzvy nespíš dříve či později sáhla. Ale že bych s ní byla úplně spokojená, to říci nemohu.

Ačkoli jsem si myslela, že mě bude čtení "dopisové korespondence" hrozně bavit, chvílemi jsem měla chuť knížku odložit a už se k ní nevrátit. Takže za mě malé zklamání, ale koho baví tento typ knížky a milé postavy k tomu, určitě jí dejte šanci ;D.

02.01.2022 3 z 5

Měsíc v sedle Měsíc v sedle Lauren St John

Jo, tak celkové hodnocení - 94% - tady na Databázi rozhodně nekecá. Příběh mi naprosto učaroval. Po knížce jsem toužila už hrozně dlouho a přestože bych z ní před pár lety nemohla pořádně ani dýchat, i teď jsem z ní byla nadšená.

Počkej na mě, Radko! Počkej na mě, Radko! Lenka Lanczová

Další kniha Lenky Lanczové, Počkej na mě, Radko!, byla pro mě zklamáním. Dlouho jsem ji měla rozečtenou a potom ji na sílu dočítala - i když na sílu úplně ne, protože druhá polovina knihy byla rozhodně lepší. Přesto jí dávám pouze 2 ⭐.

02.01.2022 2 z 5

Zaslíbená Zaslíbená Kiera Cass

Tak tohle? Je mi z toho smutno, autorka se zřejmě snažila navázat na úspěch série Selekce, ale tohle se podle mě opravdu nepovedlo. Řekla bych, že děj v této knize by úplně v klidu vystačil minimálně na rozsah knih Selekce, Elita, První - tak moc bylo ve Zaslíbené zvratů. A ten konec? Radši to ani nebudu komentovat...

Nechci nikoho úplně odrazovat od čtení, určitě se najdou i tací, kteří knihu přijmou s otevřenou náručí a bude se jim líbit. Já osobně si sice přečtu i Zrazenou, ale toužebně budu čekat na další knihu Kiery (v originále zatím červenec 2022), kterou si doufám spraví reputaci.

02.01.2022 2 z 5

Halt v nebezpečí Halt v nebezpečí John Flanagan

Suverénně jeden z nejlepších dílů! Hezky rozepsané, přitom vůbec ne vleklé. Napětí a přátelé tváří v tvář nebezpečí. U čtení jsem se hodně bavila, byla napjatá i smutná.

Okamžik pravdy Okamžik pravdy Kasie West

Po titulu Kluk odvedle, což bylo moje první setkání s Kasie West, jsem se asi trošku "namlsala"...

Na příběhu se mi dost líbila jeho nepředvídatelnost, která mě rozhodně nedokázala donutit knížku odložit. Ale ta zápletka s maskou... já nevím, asi mi to prostě přišlo trošku divné, proto jsem musela jednu hvězdičku strhnout. Postavy naštěstí příběh jako takový poměrně dost zachraňovaly, takže to nakonec zůstalo u krásných 4 ⭐.

02.01.2022 4 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Tohle je přesně ta knížka, u které se budete culit od začátku do konce (pokud jste ovšem správný KNIHOMOL)! A ty ilustrace? Úžasný! V mnoha věcech jsem se shlédla a z knížky jsem měla ten krásný pocit sounáležitosti.

P.S. pokud někdo nechápe váš "knihomolský pohled na svět", tak mu to dejte přečíst :D

02.01.2022 5 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Mně se kniha líbila. Byla miloučká, oddechová, zábavně napsaná a chaty jí dodávaly na zajímavosti. Trošku mi přijde, že ačkoli má kniha na zadní straně přebalu doslova napsané "feel-good romance ze střední" někteří čtenáři od ní čekají kdo ví co. Pokud vám feel-good romance ze střední s milostnou zápletkou nesedí, tak to prostě nečtěte, ne? A na stylu psaní mi osobně nepřišlo nic trapného. Ano, knížka je psána tak, aby si ji mohly přečíst i holčičky ve věku třeba 12 let.

Já knihu hodnotím velmi kladně, nakonec jsem jí udělila 4,5 hvězdiček - půl bodíku bohužel musím strhnout za velmi nekomfortní vazbu. Ale jinak pro všechny příznivce feel-good romanťáren DOPORUČUJI!

Po stopách stoleté dámy Po stopách stoleté dámy Lenka Pecharová

Skvělý a přehledný průřez 100 lety existence naší republiky. Dozvěděla jsem se spoustu nových věcí :D.

02.01.2022 4 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Na Ovšem jsem se dlouho chystala - a konečně jsem si ho přečetla! Musím říct, že mě hrozně potěšily četné fotky z Kovyho dětství (a i jiné dokumenty). Knížka se četla úplně sama, nemám jí co vytknout. Dozvěděla jsem se hodně zajímavých i zábavných informací. Doporučuji (nejen Kovyho fanouškům️).

21.12.2021 5 z 5

Mucošci a tajemství alchymie Mucošci a tajemství alchymie Pavla Pavlíčková Kovaříková

Krásná kniha pro děti, která vás přenese do napínavého středověkého příběhu, ve kterém se hrdinové musí vypořádat s nejedním nebezpečím.

13.12.2021 4 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Krásný příběh zasazený do kulis amerického venkova. Jako dívka, která miluje knížky, koně, přírodu a dobře psané knihy jsem si přišla, že mi tento příběh byl šitý (vlastně psaný) na míru.

Tím, že se v knížce vyskytovalo poměrně dost postav, byl čtenář pořád vtažen do zajímavého děje a na nějaké nudné pasáže snad ani nebyl čas. Možná první polovina byla akcí nabyta o trochu méně, ale myslím, že to nemusí být nutně na škodu, protože dle mého názoru se čtenář s postavami musí dobře "seznámit".

Co musím hodně vyzdvihnout je konec knihy (poslední kapitola), kdy nám autorka děj hezky zakončí. Když jsem se totiž blížila ke konci, přišlo mi, že se na tak málo stránkách nemůže všechno dotáhnout do konce, ale naštěstí jsem se mýlila. Mám totiž ráda, když se dozvím jak "všechno dopadlo".

Takže suma sumárum: tuhle knížku můžu ze srdce doporučit, protože je opravdu velmi čtivá, zábavná, hezky psaná a s geniálními postavami a dějem. Za mě 5/5.

Obléhání Macindawu Obléhání Macindawu John Flanagan

Do tohohle dílu se mi nejdřív moc nechtělo, ale nakonec jsem vůbec nelitovala.

Tajemství pohřešovaného muže Tajemství pohřešovaného muže Enid Blyton

Konečně se mi povedlo přijít aspoň na jednu zápletku úplně sama! To se mi snad ještě nikdy nestalo :DD. I tak - vůbec nevím, kam na ty nápady Enid Blyton chodila...

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Při výběru mé první románové knihy o holokaustu jsem nejspíš neměla moc šťastnou ruku.

Ačkoli mě děj knihy hodně zajímal, bohužel jsem se nedokázala ztotožnit s autorčiným stylem psaní. Na mě to bylo zkrátka moc "filozofické" a chyběly mi dialogy. Dalším problémem byly divně pojmenované kapitoly a fakt, že jsem většinu času vůbec nevěděla "o co go" - tj. že jsem neděla kdo zrovna mluví a ve kterém časoprostoru se právě nacházíme.

Dlouho jsem váhala nad počtem hvězdiček, které této knize udělím. Nakonec jsem se rozhodla pro tři, protože to nebyla zase až taková katastrofa, ale nemůžu ani říct, že by mě to nějak zvlášť zaujalo.

PS. díky této knize jsem objevila knihy jako Přežila jsem Osvětim nebo Byl jsem Mengeleho asistentem. Ty mají tady na DK hodně vysoká hodnocení, takže těm se na zoubek určitě kounu.

28.11.2021 3 z 5

Můj tajný deník Můj tajný deník Jacqueline Wilson

Od téhle knížky jsem čekala asi trochu víc.

Nejvíce mi vadilo, jak autorka jakoby "shazovala" své dětství a často o něčem tvrdila, že to bylo hloupé a sentimentální. Taky knížce chyběla nějaká zápletka, která by mě nutila číst dál. Z tohoto důvodu může být hodně lákavé knihu odložit.

Na druhou stranu mě některé kapitoly opravdu zaujaly a mohla jsem nahlédnout do Jacquelina dětství a mládí.

26.11.2021 3 z 5

Lískový les Lískový les Melissa Albert

No, protože úplně nevím, co si o téhle knížce myslet, bude tahle recenze možná trochu zmatená - ostatně jako knížka sama.

Kde začít. Co se anotace týče, ta mě teda jako čtenáře hodně dobře navnadila. Ikdyž s tím procentuálním hodnocením tady na DK je to už krapet horší.
Do první poloviny mě děj bavil, pořád byl tak nějak "normální" a dalo se to v pohodě číst. Ikdyž už zde jsem byla hodně zaskočená, s jakou rychlostí se děj posouvá dopředu, takže jsem si jenom říkala, co se proboha bude dít na těch dalších 200 stránkách...

Jako mávnutím kouzelného proutku byla najednou hlavní hrdinka v nějakým lese, pak jsem teda vůbec nepochopila co je to teda ten Lískový les a pak tam bylo Vnitrozemí. Ještě nikdy jsem nebyla tak zmatená, v jakém časoprostoru se to vlastně pohybuji.

Možná je to tím, že autorka ještě není moc "vypsaná", ale občas by mi nevadilo, kdyby se trošku zpomalilo a měla jsem čas to rozdýchat. Dost často jsem si přišla, že čtu jednu kapitolu na Wattpadu, kde je toho až moc najednou.

Zkrátka a dobře, bylo toho na mě moc a občas jsem se trošku přemáhala, paradoxně hlavně ke konci.
Jediná postava, která mě bavila byla ten Aliciin kamarád, který se stejně ztratil někde ve Vnitrozemí...

21.11.2021 2 z 5

Zkrocení zlé ženy Zkrocení zlé ženy William Shakespeare

Kdyby tam nebylo tolik postav, tak bych si u toho možná i odpočinula :DD
Ale jinak dobrý.

19.11.2021 4 z 5

Největší vítězství Největší vítězství Nele Neuhaus

Přišlo mi, že na rozdíl od Tajemství Dubové farmy (4. díl této série), se tentokrát příběh méně točil kolem koní a více kolem hlavní hrdinky - Eleny. Nemůžu však říct, že by to bylo špatně, protože čtenář občas nechce pořád a dokola číst, jak Elena skáče přes překážky nebo je na vyjížďce.

17.11.2021 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Četla jsem v rámci seminární práce.
Knížka je přečtená raz dva, ale co víc - ty zábavné dialogy jsou prostě k nezaplacení!

08.11.2021 4 z 5