Po stopách stoleté dámy

Kniha ke stému výročí vzniku Československa procházím jednotlivými roky republiky a v každém z nich upozorňuje na zajímavosti, které se tehdy udály. Zvídavé děti se tak dozvědí nejen zásadní historické skutečnosti, ale i to, kdy byla vynalezena hra Pexeso, kdo vymyslel kontaktní čočky nebo co znamená zkratka SUNAR. Knihu provázejí kvízy a dobové vtipy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/366662/po-stopach-stolete-damy-aQo-366662.jpg 4.67
Historie, Pro děti a mládež, Encyklopedie
Vydáno:, Portál

Kniha Po stopách stoleté dámy

MartinaF
17.06.2018

Velice zajímavá kniha, která vás rok od roku provede celým stoletím Československa, později Česka.

jan7940
02.05.2018

Navzdory své cílové skupině je nová kniha Lenky Pecharové překvapivě komplexní, plná nejrůznějších informací.

Každé z událostí uplynulého století, ať už se jedná o událost státnickou, společenskou, kulturní, či sportovní, je věnován krátký, avšak výstižný a srozumitelný popis. Události jednotlivých let doplňují krásné ilustrace Lukáše Fibricha, známého například z časopisu ABC. Nedílnou součástí knihy jsou také hlavolamy a za obzvlášť vydařené rozhodnutí považují její doplnění dobovými anekdotami.

Knihu mohu doporučit také starším čtenářům, kteří si mohou chtít při čtení připomenout významné události ve stoleté historii naší samostatné země, zároveň však i těm, kteří chtějí své potomky uvést do historie našeho samostatného československého a později českého národa.

JanaDor
26.03.2018

Autorka použila nejen zásadní historické události, ale i různé objevy jak ve vědě nebo v zábavě. Text je výstižný a má šmrnc. Muselo to dát spoustu práce, aby dala dohromady zajímavé info ze všech stran. Od autorky jsem četla již knihu Po stopách Karla IV, která se mi také moc líbila. Já jsem z obou knih nadšená a jsem ráda, že baví i děti. Mám to vyzkoušeno v praxi. Kupodivu baví spíš ty starší, nejspíš proto, že si uvědomují vážnost některých informací. Věřím, že zaujme většinu čtenářů. A protože se mi moc líbí, moc ji doporučuji, jelikož si to moc zaslouží.