Elulilinka1 Elulilinka1 komentáře u knih

Kde končí svět Kde končí svět Lenka Lanczová

No, s anotací "sympatické hrdinky Sandry Klimešové" rozhodně nemůžu souhlasit. Moc sympatická mi teda nepřišla a její jednání mi občas pěkně lezlo na nervy...

06.11.2021 3 z 5

Zachraňte kolii Zachraňte kolii Jenny Dale

Roztomilé čtení pro malé čtenáře.

23.10.2021 4 z 5

Sněhulčiny Vánoce Sněhulčiny Vánoce Kristen McKanagh

Tak tohle? To bylo megaaaa. Teď lituju toho, že jsem si knihu nepůjčila z knihovny až před Vánoci, ale to by tam stejně nebyla.
Pěkné odpočinkové čtení, milé hlavní postavy a Sněhulka? Bez komentáře...

20.10.2021 5 z 5

Moje velká kniha - Zvířata kolem nás Moje velká kniha - Zvířata kolem nás Bernard Stonehouse

Dokonalost! Pamatuju si, jak mě jako malou ty krásné ilustrace úplně uchvacovaly.

18.10.2021 5 z 5

Hořící most Hořící most John Flanagan

Skvělý, skvělý, skvělý! Byla jsem napnutá jak kšandy :DD

18.10.2021 5 z 5

Králové Clonmelu Králové Clonmelu John Flanagan

Achjo, tak už 8. díl. To to letí.
No ke knize - opět a znovu naprosto FANTASTICKÝ. Já si to taaaaaaak užívám. Ale ten pocit po dočtení, když u sebe nemám další díl. Ale tak co, musím si to "dávkovat" po troškách :)

16.10.2021 5 z 5

Buď, anebo Buď, anebo Kara McDowell

Noooo... já mám vždycky problém s tím, když si přesně nepadnu do noty s hlavní hrdinkou/hrdinou. Takže jsem chvílemi fakt trpěla. Knihu jsem totiž brala do ruky s tím, že to bude rychlé odpočinkové čtení, ale nerozhodná Paige a její věčné »co by kdyby« mě fakt unavovalo.
Naštěstí má knihu ale hromadu pozitiv, takže z tohoto důvodu uděluji hezké 4⭐.

15.10.2021 4 z 5

Zombie blondýny Zombie blondýny James Brian

Zajímavá kniha, podobnou jsem snad ještě nečetla. Ačkoli se mi ze začátku moc líbila (4,5⭐), tak konec a celkově druhá polovina děje knihy mi přišla dost táhlá a nijaká. Takže jsem to hezky zprůměrovala na 3⭐a za mě je tohle hodnocení tak akorát. Jenom mě kniha překvapila (nedokážu říct jestli mile či nemile) v tom, že jsem se u ní fakt bála a fakt mě děsila. Zombie ale nejspíš nejsou můj šálek kávy...

28.09.2021 3 z 5

Pětka na útěku Pětka na útěku Enid Blyton

Poslední díl, který mi z téhle série chyběl mi opravdu vyčaroval úsměv na tváři. A u těch jejich pikniků se mi úplně sbíhaly sliny :D.

28.08.2021 5 z 5

Marie Terezie - Cudná císařovna s hroznou pověstí Marie Terezie - Cudná císařovna s hroznou pověstí Jiří Bílek

Narozdíl od jiných čtenářů, já musím knihu velmi velmi vychválit. Myslím si, že o Marii Terezii jsem se dozvěděla vše potřebné a ještě něco navíc. Zastávám názor, že když se učíme o nějaké slavné nebo zajímavé historické osobnosti, je také potřeba dodat historický kontext-abychom lépe pochopili dané souvislosti (v jakém období vlastně konkrétní osoba žila ap.). Takže za mě určitě pět ⭐ a doporučuji.

25.08.2021 5 z 5

Zmizelá apatykářka Zmizelá apatykářka Sarah Penner

Jakože nechci nic říkat, ale autorka si touto knížkou nasadila laťku tak vysoko, že se bude jen velmi těžce překonávat.

Je to naprosto něco dokonalého!!! Ten origoš nápad, hlavní postavy, prolínání dvou rovin, zápletka a ten konec! Fakt promyšlené od A do Z, nemám jedinou věc, kterou bych vytkla!

A že jsem na tuhle knihu narazila čirou náhodou musel být osud.

09.08.2021 5 z 5

Děti kapitána Granta (převyprávění) Děti kapitána Granta (převyprávění) Consuelo Delgado

Pokud bych měla hodnotit jenom jazyk a styl psaní, s bídou dám 1. Naštěstí to zachránil jako vždy famózní Vernův příběh, takže jsem to zprůměrovala na 3. Knihu bych doporučila, ale pouze mladším čtenářům ve věku asi 10 - 13 let.

15.07.2021 3 z 5

Výprava za teplem Výprava za teplem Jeff Kinney (p)

Milá letní oddechovka️.

11.07.2021 4 z 5

Podzimní vražda Podzimní vražda Mons Kallentoft

Moje první knížka od Kallentofta a za mě jednoznačně ANO!

Dědička trůnu Dědička trůnu Tui T. Sutherland

Pořád nemůžu pochopit to, jak se vždycky něco "podělá" jak nejvíc to jde a za 5 minut je všechno v pohodě :DDD.

Za další krásný díl nemůžu dát jinak, než 5 hvězdiček.

Příhody kocourka Filemona Příhody kocourka Filemona Marek Nejman

Tak touhle knížkou to ve čtvrté třídě celé začalo...

Neskutečně moc pro mě znamená, i po těch 6 letech si pořád pamatuju některé ilustrace i děj.

Pamatuju si, jak nám paní učitelka vysvětlila, co je to zač ten "čtenářský deník" a dala nám za úkol, abychom si přečetli knihu. A já trouba četla úplně každé písmenko a všechno, co bylo v knize napsaný (např. i ISBN).

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Hmmm, no nejspíš jsem čekala víc, než jsem měla :D. I přes nádherné ilustrace musím upozornit na prazvláštní konec. Taky se mi v knížce nelíbí koncovky -ej - řekla bych, že to šlo i bez toho. Knížka má určitě co předat, ale já bych to ráda viděla ještě trochu rozvinuté.

K Psímu poslání bych to však nepřirovnávala, protože to mi přijde spíše ještě trochu "dětské", kdežto GUMPa si v klidu může přečíst i dospělý.

PS. Kniha splňuje min. 2 z témat letošní čtenářské výzvy ;D

04.07.2021 3 z 5

V dobrém i zlém V dobrém i zlém Nele Neuhaus

Miluju... vzít si jen tak nějakou oddechovku a představovat si ten svět, kterej je idylicky vylíčenej v knížce. Už chápu, kde se vzaly všechny ty nereálný představy o koňském životě :DD když jsem jako mladší pořád četla jenom tomuhle podobný "slátaninky". Tohle ale neberte negativně! Být mi o pár let míň, už bych na mamce škemrala další díly. Je fajn, že se v knížce řeší pořádná zápletka, niterní konflikt, který ukazuje čtenářkám, že když člověk opravdu chce, zvládne se popasovat se všemi svými problémy.
Knížka není zdlouhavá, nenudila jsem se a kdo ví, možná někdy narazím a s chutí si přečtu i další díl...

03.07.2021 4 z 5

Král Karel IV. - Osudový turnaj Král Karel IV. - Osudový turnaj Veronika Válková

Tak tahle kniha mi opět vyrazila dech, nechápu jak to paní spisovatelka dělá, ale brilantně se jí podařilo skloubit dějovou linku a historická fakta. Knihy Veroniky Válkové opravdu můžu a je velká škoda, že jich u nás v knihovně nemají víc.️

30.06.2021 5 z 5

Všechno bude fajn Všechno bude fajn Lenka Lanczová

Hmmm... tak posledních asi 10 vět mě nějak zmátlo, ale jinak super jako vždy!

17.05.2021 4 z 5