Pětka na útěku

Julián, Dick, George, Anna a pes Tim tráví prázdniny na ostrově.
Jedné noci zachytí záhadné světelné signály přicházející z neznámé lodě.
Zdá se, že narazili na nebezpečnou pašeráckou bandu! Pak ale zaslechnou volání o pomoc...

https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73659/spravna-petka-petka-na-uteku-o0o-73659.jpg 4.6214

Správná pětka / Slávna 5 3.

Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

Five Run Away Together, 1944

Kniha Pětka na útěku

kristijan

V hlavní roli tentokrát Julián, jehož vyřídilka, se kterou nemilosrdně stírá otravné záporáky Stickovy, trumfuje všechno ostatní, co se v knize odehraje. Samotné jeho hlášky by vystačily na 5* a napínavý příběh, který se často vracel k prvnímu dílu a občas nabízel i podobné momenty, by se dal klidně brát jen jako příjemný bonus navíc.

ElikaS

Nevím, jestli si na celou správnou pětku už zvykám, nebo byl tento díl lepší než ty předchozí, každopádně se mi tento díl líbil o trochu víc. Syn byl nadšený stejně jako u předchozích dílů

Elulilinka1

Poslední díl, který mi z téhle série chyběl mi opravdu vyčaroval úsměv na tváři. A u těch jejich pikniků se mi úplně sbíhaly sliny :D.

pepa4081

Můj komentář ke všem dílům Správné pětky je stejný. Za mého mládí tyto knihy nebyly přeloženy, takže si teď „doplňuji vzdělání“. I když je scénář vždy velice podobný a mění se jen prostředí, každý díl mne hodně baví. Je to skvělá relaxace. Dětem i dospělým s dobrodružnou dušičkou mohu vřele doporučit.
Nanejvýš uspokojivé.

snowpinkee

Opět návrat do minulosti. Rozhodla jsem se přečíst si tuhle sérii celou. Baví mě to, se ponořit do vzpomínek. Užívat si tu bezstarostnou chvilku s dětmi. Bavit se tou naivitou a zase tomu věřit.
Tento Díl se mi zdál na pár detailů dobře promyšlen a ač jsem to už četla tak jsem si na konec vůbec nevzpomněla, takže mě to i překvapilo. I když jsem věděla že nás čeká happy end.
Jen ta George by se sebou měla něco dělat. :D ⭐️⭐️⭐️⭐️/5

Páájinka
24.09.2020

Přečteno jako zamlada jedním dechem

Ran
07.09.2020

Tato kniha je skvěle napsaná a vypointovaná. Hodně se mi také líbil styl vyprávění.

Jessybelle
23.05.2019

Návrat do dětství, jako dítě jsem to hltala a poctivě stála frontu v knihovně. Dnes jsem se jen pozastavila nad tím, co tetě bylo, že ji odvezli do nemocnice... Ale i tak jsem si to užila.