Ellkarka Ellkarka komentáře u knih

Game Game Anders de la Motte

- Při přezdívce hlavního hrdiny HP jsem si nemohla pomoct a pořád si ji spojovala s Harrym Potterem. :D
- Překvapením taky může být, že sám autor Henrika nazval idiotem. No, něco na tom bude.
- Nezvyklý styl psaný. Byl vyprávěn ze dvou pohledů sourozenců. Knihu doprovázeli i e-maily, sms a tomu podobné. Pozor, to je ale ještě pořád jen lehké kořeníčko. Pořádné koření přichází s anglickými nadávkami, rádoby citáty a vsunutými větami v angličtině.

Knihu bych doporučila starším čtenářům, co mají rádi akci a napětí, které zde rozhodně nechybí.

V pasti V pasti Michael Northrop

Něco mi brání napsat, že je jako ze skutečného života, nepřišlo mi to vysloveně třeba kýčové, ale dýchala z toho ta americká jednoduchost pro příběhy na jedno brdo! Je to vyloženě oddechovka pro mladší, ale ať jenom nekárám, tak se četla velice rychle, pokud jste ji ovšem neodložili, to pak ne a ne na ni sáhnout.

16.03.2014 2 z 5

Monument 14 Monument 14 Emmy Laybourne

Knihu hodnotím opravdu čtivě. Já jsem se u čtení moc bavila. Jednoduše je napěchovaná příběhem. Konec byl dá se říct otevřený. Možná pro někoho šokující. Já jsem si prostě zase jen vzdychla a řekla: ,,Vypadá to na další díl!"

01.02.2014 4 z 5

Chladné ostří Chladné ostří Franziska Gehm

Nějak čtivé to nebylo, i když se toho odehrávalo celkem dost. Konec mě úplně zarazil. A musím říct, že příběh byl zakončený pěkně. Myslím, že mi tím i změnil pohled na knihu a nechala jsem se jím ovlivnit na hodnocení.

13.01.2014 4 z 5

Procitnutí Procitnutí Petr Kopl

Tleskám, konečně něco z rodného prostředí.
Příběh se ze začátku ubírá klasickým stereotypem. Šikanovaný, osamělý kluk zemře a začne vám vyprávět příběh. Jo, to známe, už v tolika podobách.
Měli bychom dávat šanci i českým autorům.
Myslím si, že neprohloupíte, když si komiks přečtete.

17.11.2013 4 z 5

Jsem roztříštěná Jsem roztříštěná Tahereh Mafi

Oceňuji originalitu, ale něco mi tam asi stejně chybělo. I když všude narážím na velice kladné ohlasy o tom, jak si knihu zamilovali. Mě se líbila, ale přišlo mi to spíš jako rozepsání, nějaký úvod pro tuto sérii. Okamžiky, které měli, jak se říká, něco ve mě probudit, na mě úplně nezabírali. Sice si trošilinku protiřečím, ale v podstatě to mělo i něco do sebe.

04.08.2013 3 z 5

Po dlouhé době, co jsem si ji rezervovala v knihovně, ji mám konečně v rukou. Co v rukou já ji dokonce i dočetla :D Nemám, co bych jí vytkla. Pěkně propracová, poutavý děj a skvělé prostředí. Kdo by se nebál, když se řekne sirotčinec pro podivné?

18.06.2013 5 z 5

Tweety s city Tweety s city Elizabeth Rudnick

No do této knížky jsem moc nadějí nevkládala už jen proto, že byla psaná formou tweetů, e-mailů a blogů. To ti příběh dokupy moc nedá a ani si tak nepočteš i když musím ocenit originalitu. Dočítala jsem jen z donucení, že se to čte tak rychle :DD Je to opravdu, ten klasický dívčí románek..Láska, láska, láska, ale musím říct, že menčí čtenářky by to možná bavilo. Zvlášť některé, které knížky moc nebaví a chtějí něco oddechového. Mě ale připadalo jako by jsem si četla cizí facebookovou (twittrovou) zeď. A to mě vůbec nebaví..

15.05.2013 odpad!

Střípky duší Střípky duší Mary Lindsey

Nádherný příběh. Ze začátku jsem se trochu lekla, protože knížka začínala tím, že Lenzi slyšela hned hlasy. To mi přišlo trochu hrr.. hrr :D
Je to taková romantická duchařina. Zak, Lenzin přítel je sladkej kluk s dolíčkama, co by ji chtěl pořád chránit a pomáhat jí a na druhé straně Alden kluk, kterého milovala po celé své předešlé životy a cítila k němu pouto, které k nikomu jinému. Je těžké fandit jen jednomu :D Vím zní to až příliš sladce, ale je to krásný příběh, doporučuji.

28.04.2013 5 z 5

Loď mezi hvězdami Loď mezi hvězdami Beth Revis

Originální nápad prostředí, kde se děj bude vyvíjet. To musím moc pochválit. Plno zápletech u kterých se nešlo nudit. Ovšem zklamal mě konec.. nějak jsem už na začátku knížky očekávala, kdo bude vrahem. Každopádně, krásná knížka a skvělé čtení.

12.02.2013 3 z 5

Případ trhače jahod Případ trhače jahod Monika Feth

Zamilovala jsem si ji. Ohromil mě pohled vraha a i když bych asi neměla tak sem mu tajně fandila..

06.02.2013 5 z 5

Stephenie Meyerová: autorka ságy Stmívání Stephenie Meyerová: autorka ságy Stmívání Ryan Burton

Stručné. A pro fanynky stmívání hezké ke zpestření. Já stmívání nečetla a ani nejsem fanoušek filmů. Začala jsem to číst jen ze zvědavosti. A k donucení dočtení mě vedlo jen, že komiks měl okolo 70 stránek.

05.02.2013 2 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Když jsem byla trochu mladší musím říct, že mě knížka hodně bavila, ale jak jsem ji vzala po dvou letech do ruky přišla mi už jako lehčí čtení. Překvapil mě hodně mladý hrdina (12 let),ale to se dá snadno přehlédnout. Nápad dobrý. Odhadovala bych to spíš pro kategorii 10-13 let .. ale knížka se pěkně četla a asi si přečtu i další díly. PS: Ispiraci k přečtení jsem dostala díky filmu, který jsem viděla a líbil se mi. Nelituji, že sem ji četla. Knížka je rozhodně mnohem lepší než samotný film.

04.02.2013 4 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Hned jak jsem si přečetla obsah věděla jsem, že je to něco pro mě. Nešlo se od knížky odtrhnout..velmi mě natchlo nápad napsat knihu o PC hře.. zážitky z prvních levelů a ještě lepší propojení se skutečným životem. O to víc jsem ještě žasla nad tak propracovaným a skvělým koncem. :)

04.02.2013 5 z 5

Drasticky děsivý Dexter Drasticky děsivý Dexter Jeff Lindsay (p)

Seriál Dexter asi každý zná. Já ho zbožňuji a když jsem zjistila, že jsou napsány i knihy mile mě to překvapilo. Ale jak už znám seriál nazpaměť knížka pro mě nebyla překvapením.. táhla se se mnou pár měsíců a já pořád na něco čekala, na to pravidlo kniha lepší než film. Bohužel jsem se ničeho nedočkala. Dočetla jsem ji jen z donucení ať ji mám za sebou. Pro ty co Dextra neviděli na obrazovce si myslím, že kniha bude dobrá knížka.

02.02.2013 2 z 5

Křídla Křídla Aprilynne Pike

Tak nevím. Začátek mi přišel hrozně dětinský.. a ani jsem neměla chuť číst dál a to jsem se na tu knížku tak těšila.. možná, kdybych ji dočetla, tak změním názor, ale do budoucna to už číst nehodlám.

02.02.2013

Když běhá žena Když běhá žena Alexandra Heminsley

Kniha mě bavila. Určitě mě naplnila ohromnou motivací, že jsem měla každou chvíli nutkání vyrazit samotná, hned a teď, na maratonský běh. Z knihy vyzařuje ohromná síla a radost. Měla jsem pocit jako bych běžela za samu autorku.
Ke konci jsou neocenitelné rady.

20.07.2015 5 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Ke knize mě dovedl film.
Nápad se mi líbil a už předem jsem věděla, že v knize najdu mnohem propracovanější verzi a odpovědi na otázky, které se mi průběhu filmu naskytly. Kniha mi dala přesně to, co jsem od ní čekala. Četla se příjemně a věřím, že kdybych už neznala konec byla bych naptutá, jak kšandy. A pro někoho by se mi i zaleskly očka s příchozí slzou. Co nevidět se vrhám na další díl.

20.07.2015 5 z 5

Zlý začátek Zlý začátek Daniel Handler

- Kniha se velice dobře a rychle četla. Má velké písmena a rozložení textu na stránku je minimální.
- Není určena jen pro mladé čtenáře. Je psaná s lehkostí, aby děj pochopili i ti nejmenší a zároveň pro starší čtenáře může být odlehčením a přitom zkoumat různé metafory a jinotaje.
- Skvělé čtení se kterým začít, když jste malý!

A bokem, ve filmu Řada nešťastných příhod byl Jim Carry v roli hraběte Olafa opravdu famózní!

Cinder Cinder Marissa Meyer

Prvních pár stránek mi trochu trvalo, než jsem se zorientovala v novém technologickém světě, ale po sžitím s prostředím jsem se začala bavit. V určitých částech knihy se autorka pokoušela být i vtipná a občas se jí dokonce podařilo mě rozesmát. První zklamání mě ale zasáhlo už na 44 straně, kdy jsem už věděla podstatnou část konce. Upřímně jsem si říkala, jestli to stojí za to číst dál.

Přesto mě čtení bavilo a postupně se začalo vynořovat spousty zajímavých okolností. A překvapivě bylo i poslední sto stran zatraceně napínavých.