Když běhá žena

Tahle knížka o běhání dodá odvahu každé ženě, která by pro sebe chtěla něco udělat, ale v tělocvičnách se stydí, jóga ji nudí a na běhání si vždycky připadala moc tlustá, moc líná nebo moc neohrabaná... Autorka píše z vlastní zkušenosti: od neslavných začátků to dotáhla k pěti maratónům na dvou světadílech.

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200457/kdyz-beha-zena-200457.jpg 3.9123
Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl, Sport

Vydáno: , Ikar (ČR)

Running like a girl, 2013

Kniha Když běhá žena

jahody

Úžasná kniha ,přesně s takovými pocity jsem i já začínala běhat (ze začátku spíše popobíhat).Moc doporučuji .

Peace
27.10.2021

"Nejtěžším okamžikem běhu je zavázání tkaniček a odchod z domova. Jakmile jsi na trase, už toho nikdy nelituješ."

Skvělá knížka, která mě fakt bavila. Chápu, že nebude pro každého, ale pro každého běžce je určitě :)

JointlieKat94
14.10.2021

Tohle bylo vskutku moc dobré, avšak musím přiznat, že "neběhnám" to moc nedá. :D

Ano běhám a ano, u knihy jsem se hodně nasmála. Zpočátku mě těšilo, že jsem na tom s autorkou byla hodně podobně. Sport nikdy nebyl nic pro mě. Prostě mi nic nešlo. Až minulý rok, když jsem na Vánoce dostala jógamatku (fakt jsen ji chtěla!) a zkoušela domácí cvičení jsem zjistila, že na tom nic není. Po chvíli už jsem vyšla i ven a chodila jsem, objevovala, třeba půl dne pryč, několik km v nohou.. a letos jsem si už pohrávala s běhací myšlenkou. Ale jak na to? Přítel mi dal výzvu, buď splnim, nebo ne. A tak jsem vyběhla! :D

Je to neuvěřitelné, ale takhle se prostě asi začíná. Běhám už od června (já vim, nic moc), ale baví mě to. A když potřebuju nějakou motivaci, něco, proč pokračovat- sáhnu po podobné knize a namotivuju se. A kdoví, třeba jednou zaběhnu i ten maraton. (Mimochodem se taky přihlašuju na různý závody, jen abych vydržela a pracovala na sobě dál :D )

Takže mě se rozhodně tohle čtení líbilo. A třeba se k němu ještě někdy vrátím- pro motivaci. :)

Petja
10.08.2019

Jak se pozná kniha, která Vás nenadchla? Půjčíte si ji z knihovny, přečtete prvních pět stran, odložíte na noční stolek, přečtete tři knížky od Mornštajnové, jednu od Soukupové a jednu od Lanczové, vrátíte dětské knihy do knihovny a za tuto půjčenou na dospělou kartičku dostanete pokutu, protože jste na ni úplně zapomněli. :-)
Tak jsem si řekla, že když už platím pokutu ve výši čtvrtiny ceny roční průkazky, musím ji ještě rychle přečíst. Ten začátek je ale tak příšerně rozvláčný, pořád dokola o tom, proč se autorce se běhat nechce, že ho prostě nepřekonám. Na rozdíl od výše uvedených knih mi tato rozhodně nebránila v péči o děti a o domácnost :-)

pingu1
23.02.2019

Než jsem knížku přečetla, neběhala jsem. Prý když si jí přečtu, tak budu chtít běhat :-).... Přečteno, ale nic... Běhat se nadále nebude .... :-)

SilvieSisinka
16.07.2018

Sama běhám,ale zatím jen za domem či do lesa.Závody mě zatím nelákají,ale možná časem ano.
Kniha mě tedy hrozně bavila,zábavná byla až až.Já čtu jen detektivky....pořád jsem čekala na mrtvolu :-D ....žádná není,hlavní hrdinka to zvládla celá a živá.
Také jsem měla strach poprvé vyběhnout.Spisovatelka měla také hrůzu že by mohla cestou zvracet,nebo dostat průjem.Co se stane,když se jí udělá špatně?Může běžet,když se jí chce na malou,aniž by se nakonec pomočila?Myslí na probíhající scény,v nichž jí tělo přestává fungovat a dehydratací a vyčerpáním omdlévá.Hodně motivační kniha.
PS:já naštestí běhám kolem pole,pořád tam něco roste...ted je to nejlepší-roste tam kukuřice :-) Záchod super :-)

weberda
13.02.2018

Je to inspirativní knížka a pomalu mě nakopává registrovat se i na delší závody. Měla jsem slzy na krajíčku a naopak jsem se i dost nasmála.

Kaetana
27.10.2017

Konečně někdo napsal,že běhání je bolestivé,namáhavé a nepřirozené.Ale i tak je kniha hodně motivační.Párkrát me to nakoplo zvednout zadek a jít běhat i když se mi fakt nechtělo..