Ellkarka - Příspěvky

Mysterium TremendumMysterium TremendumS. Rainer

Upřímně jsem nevěřila, když jsem zjistila, že tato kniha vyjde.
Žiju kousek od Horní Bečvy a teď v létě tam jezdívám na přehradu. Je úplně jiné kafe číst knihu z prostředí, které znáte na vlastní kůži.
Hodně jsem se v knize našla... Miluji umění. Obrazem, kterým se hlavní postava inspirovala, je umístěn v Kroměříži, kde jsem trávila v dětství každé prázdniny. Vidím teda knihu spíš zkresleně a sentimentálně, a kdybych prostředí neznala, vnímala bych ji jinak.
Zamilovala jsem si ji. Nemohla jsem se od ní odtrhnout, což se mi u knihy do takové míry nestalo. Popis krutých scén byl velice živě vykreslen a já zatínala zuby hrůzou. Jako bych vše viděla svýma očima.
Co se týče konce, čekala bych ho jiný. Upřímně jsem ho nepochopila, tak jak bych si přála nebo bych chtěla nějaké potvrzení, že jsem ho pochopila správně. Trochu Minefuck.
Co se týče kampaně a dokumentu. Přehnané. Zbytečně akorát knihu poškodila. Dvě osoby z dokumentu znám dokonce osobně a řekněme, že mám na to svůj názor.

22.07.2015


Když běhá ženaKdyž běhá ženaA. Heminsleyová

Kniha mě bavila. Určitě mě naplnila ohromnou motivací, že jsem měla každou chvíli nutkání vyrazit samotná, hned a teď, na maratonský běh. Z knihy vyzařuje ohromná síla a radost. Měla jsem pocit jako bych běžela za samu autorku.
Ke konci jsou neocenitelné rady.

20.07.2015


Labyrint: ÚtěkLabyrint: ÚtěkJ. Dashner

Ke knize mě dovedl film.
Nápad se mi líbil a už předem jsem věděla, že v knize najdu mnohem propracovanější verzi a odpovědi na otázky, které se mi průběhu filmu naskytly. Kniha mi dala přesně to, co jsem od ní čekala. Četla se příjemně a věřím, že kdybych už neznala konec byla bych naptutá, jak kšandy. A pro někoho by se mi i zaleskly očka s příchozí slzou. Co nevidět se vrhám na další díl.

20.07.2015


AsylumAsylumM. Roux

Řekla bych, že kniha naplnila to, co jsem očekávala. A žá já toho ani moc neočekávala, jen klasickou americkou adult fantasy.
Příběh sice neustále hýřil dalšími zvraty a neočekávatelnými pohnutkami.. Ale na mě to působilo jako spatlanina. Někdy je míň, víc. Přišlo mi, že sama autorka se do toho zbytečně zamotala, jak chtěla aby z knížky dýchala strašidelná atmosféra. Na mě to působilo až dětinsky.

23.06.2015


Podivuhodná cesta  fakíra, který uvízl ve skříni z IKEYPodivuhodná cesta fakíra, který uvízl ve skříni z IKEYR. Puértolas

Větší absurditu jsem nikdy nečetla, ani nikde na ni nezarazila. Fantaskní zpatlanina, která se četla zatraceně dobře. Děj měl spád a kapitolky rychle ubíhaly. "Humor" tohoto typu není pro každého a mě samotné se dostával pod kůži postupně. Příběh mě neskutečně bavil a svou nepředvídatelností neustále překvapoval. Hlavnímu hrdinovi jsem i začala neskutečně fandit a oblíbila si ho.

16.05.2015


Harry Potter a kámen mudrcůHarry Potter a kámen mudrcůJ. K. Rowling

Harryho obdivuju, už od svých šesti let z filmových pláten a teď ve svých patnácti letech jsem se konečně přesvědčila, že o něm musím poznat všechny ty knižní detaily, které film nemá šanci zachytit. A teď můžu konečně vítězně křičet: ,,Ano!" Protože příběh Harryho je to nejkouzelnější, co znám. Ano, i ve svém pubertálním věku se rozplývám a lichotím této pohádce, kterou jsem měla přečíst už dávno ve svým šesti letech.
Come to me other parts!

26.03.2015


DeliriumDeliriumL. Oliver

- Neobvyklé "postapokaliptické" prostědí, které se tak na první pohled nemusí zdát. Přísný režim a nová pravidla.
- Kniha byla příjemně čtivá, občas napínavá a hlavně zamilovaná. Mohli jste si přečíst nespočet momentů, které vás hřáli u srdíčka a nenuceně jste se uculovali. A povzdychovali, jak může být svět tak nespravedlivý.
- Taky jsem zaregistrovala, že se autorce vytýká, že se moc rozepisuje, jednoduše používá dlouhé popisy. Mně to nějak nevadilo a moc jsem si toho ani nevšimla, ale po uvažování se můžu k této vítce možná i trochu naklonit.
- Taky jsme se nemohli vyhnou ani šoku, který se konal na konci knihy. Mě málem urval srdce.

18.06.2014


GameGameA. d. l. Motte

- Při přezdívce hlavního hrdiny HP jsem si nemohla pomoct a pořád si ji spojovala s Harrym Potterem. :D
- Překvapením taky může být, že sám autor Henrika nazval idiotem. No, něco na tom bude.
- Nezvyklý styl psaný. Byl vyprávěn ze dvou pohledů sourozenců. Knihu doprovázeli i e-maily, sms a tomu podobné. Pozor, to je ale ještě pořád jen lehké kořeníčko. Pořádné koření přichází s anglickými nadávkami, rádoby citáty a vsunutými větami v angličtině.

Knihu bych doporučila starším čtenářům, co mají rádi akci a napětí, které zde rozhodně nechybí.

18.06.2014


Zlý začátekZlý začátekD. Handler

- Kniha se velice dobře a rychle četla. Má velké písmena a rozložení textu na stránku je minimální.
- Není určena jen pro mladé čtenáře. Je psaná s lehkostí, aby děj pochopili i ti nejmenší a zároveň pro starší čtenáře může být odlehčením a přitom zkoumat různé metafory a jinotaje.
- Skvělé čtení se kterým začít, když jste malý!

A bokem, ve filmu Řada nešťastných příhod byl Jim Carry v roli hraběte Olafa opravdu famózní!

18.06.2014


CinderCinderM. Meyer

Prvních pár stránek mi trochu trvalo, než jsem se zorientovala v novém technologickém světě, ale po sžitím s prostředím jsem se začala bavit. V určitých částech knihy se autorka pokoušela být i vtipná a občas se jí dokonce podařilo mě rozesmát. První zklamání mě ale zasáhlo už na 44 straně, kdy jsem už věděla podstatnou část konce. Upřímně jsem si říkala, jestli to stojí za to číst dál.

Přesto mě čtení bavilo a postupně se začalo vynořovat spousty zajímavých okolností. A překvapivě bylo i poslední sto stran zatraceně napínavých.

18.06.2014


Já, legendaJá, legendaR. Matheson

Můžu s klidem říct, že to nebylo zrovna špatné. Bylo to chvílemi dojemné, chvílemi se člověk vžíval do světa, kde si musel vystačit sám se sebou a bojovat o přežití a hlavně, aby vůbec měl ještě chuť do toho života. Na konci se člověk zase mohl zamyslet nad fungování tohoto světa, takže můžu říct, že mi tahle kniha opravdu něco dala. Ale vláčelo se to, aspoň ze začátku, než se to trochu rozhoupalo a celkově to nebyl zrovna můj šálek kávy. Novely, co následovali jsem přečetla snad tři. Jednoduše se mi už do toho nechtělo, když jsem měla to hlavní za sebou.

18.06.2014


NávnadaNávnadaK. Messum

Skvělá "relaxace". Až neuvěřitelné napětí propletené jednotlivými scénami a když už si myslíte, že všechno skončí, začne to být ještě víc napínavé a znovu dokola. kniha se mi opravdu líbila a pro milovníky hororů ji vřele doporučuji. Knížka je poměrně malá a rychle se čte. Navíc vám poskytne skvělý pohled na odlišný svět. A potvrzuje se pravidlo, že by jste neměli dávat na vzhled knihy! :D

19.03.2014


Amy a Roger: Na cestěAmy a Roger: Na cestěM. Matson

Kniha se mi líbila, zbožňuji cestování, poznávání nových míst a lidí, cítit tu atmosféru, co z toho všeho hluboce dýchá. Možností realizovat takové převratné výlety a ještě někam mimo kontinent moc není.

16.03.2014


V pastiV pastiM. Northrop

Něco mi brání napsat, že je jako ze skutečného života, nepřišlo mi to vysloveně třeba kýčové, ale dýchala z toho ta americká jednoduchost pro příběhy na jedno brdo! Je to vyloženě oddechovka pro mladší, ale ať jenom nekárám, tak se četla velice rychle, pokud jste ji ovšem neodložili, to pak ne a ne na ni sáhnout.

16.03.2014


Monument 14Monument 14E. Laybourne

Knihu hodnotím opravdu čtivě. Já jsem se u čtení moc bavila. Jednoduše je napěchovaná příběhem. Konec byl dá se říct otevřený. Možná pro někoho šokující. Já jsem si prostě zase jen vzdychla a řekla: ,,Vypadá to na další díl!"

01.02.2014


Marzi 1984-1987Marzi 1984-1987M. Sowa

Je těžké říct, že by se mi zrovna líbila. Jednoduše řečeno nic a všechno. Za mě bych knihu zařadila k oddechovému čtení. Není to nic náročného a někteří z vás to možná přečtou co by dup. Nebo jako já, zavadí o tuhle knížku, když už neví, co by. Celkově knihu hodnotím ale kladně.

23.01.2014


Chladné ostříChladné ostříF. Gehm

Nějak čtivé to nebylo, i když se toho odehrávalo celkem dost. Konec mě úplně zarazil. A musím říct, že příběh byl zakončený pěkně. Myslím, že mi tím i změnil pohled na knihu a nechala jsem se jím ovlivnit na hodnocení.

13.01.2014


Ten, kdo stojí v koutěTen, kdo stojí v koutěS. Chbosky

Drogy a mládež v Americe za 90. lét. Toto asi nebyl úplně můj šálek kávy. Četlo se mi to pomaleji, než jsem myslela. Přesto se mi kniha líbila, svým vlastním způsobem, ale chybělo mi tam určité napětí nebo nějaké vzrušení nebo jsem si ho snad ani nevšimla. Už teď můžu říct, že se těším mnohem víc na film.

04.01.2014


Zabijáci úsvituZabijáci úsvituD. Shan (pseudonym)

Tak tolik šoků a nervových zhroucení v jedné knize jsem ještě nezažila. Slzičku jsem sice neuronila, ale tolik napětí jsem nezažila snad nikdy. Shane ty pometlo, to mi nedělej!

20.12.2013


ProcitnutíProcitnutíP. Kopl

Tleskám, konečně něco z rodného prostředí.
Příběh se ze začátku ubírá klasickým stereotypem. Šikanovaný, osamělý kluk zemře a začne vám vyprávět příběh. Jo, to známe, už v tolika podobách.
Měli bychom dávat šanci i českým autorům.
Myslím si, že neprohloupíte, když si komiks přečtete.

17.11.2013


Simpsonovi - Hokus Pokus BrutalběsSimpsonovi - Hokus Pokus BrutalběsM. Groening

Celkově knihu hodnotím pozitivně, sice mi nic nedala, ale i nic nevzala. No, možná těch pár hodin, co jsem ji četla. Smějící se.

18.10.2013


Všechny barvy ZeměVšechny barvy ZeměB. Revis

Knížka je úžasná, napínavá, nepředvídatelná, nevím, jak bych ji popsala. Ano, chválím ji. Musím se, ale pozastavit nad tím, jak dlouho jsem ji četla. Dost dlouho i na mě a nebylo by to tím, že by jsem si odkládala to nejlepší donekonečna. Svojí nečekaností a překvapeními mi přišla chvílemi opravdu naivní. Nehledě na konec knihy. Kdo by to byl čekal? Kdo ví, sám si domyslí. Jednoduše mi přijde, že se do toho autorka moc zamotává a spolu s tím i čtenáře. Snažila se do toho dát až nemožné. A nebudem si nalhávat je to pořád obyčejná YA s milostným trojúhelníkem a proto si myslím, že té krve být tolik prolito nemuselo.

19.09.2013


Jsem roztříštěnáJsem roztříštěnáT. Mafi

Oceňuji originalitu, ale něco mi tam asi stejně chybělo. I když všude narážím na velice kladné ohlasy o tom, jak si knihu zamilovali. Mě se líbila, ale přišlo mi to spíš jako rozepsání, nějaký úvod pro tuto sérii. Okamžiky, které měli, jak se říká, něco ve mě probudit, na mě úplně nezabírali. Sice si trošilinku protiřečím, ale v podstatě to mělo i něco do sebe.

04.08.2013


Než jsem tě poznalaNež jsem tě poznalaJ. Moyes

Nejdřív mě opojilo nadšení krásné obálky ke koupi. Pak jsem ji jen nedůvěřivě chytla a objevila v ní bichli, kterou se bojím začít číst. Po pár stránkách jsem se začala, ale smát. Knížka má v sobě něco kouzelného. Jen sebemenší větě vás dokáže rozesmát i rozbrečet.

12.07.2013


Terapie láskouTerapie láskouM. Quick

Kniha mi přijde nenucená, jak z reálného života. Někdy donutí i k pousmání svou vtipností. Napíná nás až do úplného konce. Zkráceně: Milé čtení :)

09.07.2013


Síla vzdoruSíla vzdoruS. Collins

Kniha už není tolik zajímavá a poutavá, jak předešlé. V téhle už jen vrcholí boj rebelů a vzbouřenců. Kniha ve mě vyvolává spíš nostalgické vzpomínky na celou sérii. Celkové shrnutí: Mohla jste podat lepší výkon vojáku Katniss Everdeenová!

09.07.2013


ZavrženýZavrženýB. Fitzpatrick

Kniha se mi začala líbit čím dál víc...
Začala jsem číst v obavách a postupně se probojovávala, až se mi to začalo líbit.
Co jsem četla jinde, byla kniha totiž hodně přirovnávána ke Stmívání.
Až později se začalo něco zajímavého dít. Taky mi přišlo, že hlavní hrdinka nemá moc rozumu. Začínají se okolo ní motat, tak pěkní kluci a ona se furt ofrňuje, že jsou takový a makový.

28.06.2013


Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné dětiSirotčinec slečny Peregrinové pro podivné dětiR. Riggs

Po dlouhé době, co jsem si ji rezervovala v knihovně, ji mám konečně v rukou. Co v rukou já ji dokonce i dočetla :D Nemám, co bych jí vytkla. Pěkně propracová, poutavý děj a skvělé prostředí. Kdo by se nebál, když se řekne sirotčinec pro podivné?

18.06.2013


Zlodějka dušíZlodějka dušíK. White

Začnu asi tím nejdůležitějším a to pravopisem. Chyby, chyby a chyby! Začátek mi přišel jako pohádka. Nakonec jsem se přemohla a knížku úspěšně dočetla. Dokonce se mi i začala líbit. V téhle knížce se opravdu můžete setkat se vším možným od těch klasických čarodějnic, až po bytosti neznámé.

08.06.2013


Milý JohneMilý JohneN. Sparks

Nádherná kniha s nádherným koncem. Co jiného čekat od Nicholase Sparkse? Ale musím uznat, že Johna jsem někdy měla chuť profackovat. Tak lehce. Zatím jsem ale pořád nepochopila jednu věc. Já jsem nebrečela? Co to se mnou je? I když byl tak úžasný konec? Jsem divná, musím se s tím smířit. Rozhodně tuto knížku ale doporučuji a jestli na ni někde narazíte neváhejte a přečtěte si ji. Musím se přiznat, ale já film ještě neviděla. Takže se na něj už moc těším. Co jsem slyšela, tak kniha a film končí jinak, tak jsem zvědavá.

29.05.2013


1 2