Elize Elize komentáře u knih

Jen jeden rok Jen jeden rok Penelope Ward

Pěkné romantické, oddechové čtivo. Čtenář se může těšit a pěkné dialogy, romantiku a zkrátka vše, do typicky patří k autorce. Oba dva hlavní hrdinové mají něco do sebe a netrvá dlouho a rychle se s nimi sžijete a věřím tomu, že se mnoho dívek najde ve hlavní hrdince. Vytkla bych ten konec, vzhledem k tomu, jak byly rozvedené předchozí pasáže knihy, tak byl až moc uspěchaný a může na čtenáře působit celkem chaoticky a především nelogicky. Pokud od toho odhlédnu, tak je to pěkné romantické, oddechové a čtivé.

09.04.2021 3 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

hezké oddechové čtivo, ale nevím... něco tomu chybělo, moc jsem hlavním postavám nevěřila. Jednak ve mě kniha vůbec nenavodila teplou letní atmosféru, kdy si představuju Chorvatsko a dovolenou a jednak se všechny postavy v knize chovaly, jako kdyby jim bylo tak 17 let a ne 30... jinak ale hezký romantický příběh, nic složitého.

30.11.2020 2 z 5

Jedna noc s ním Jedna noc s ním Elle Kennedy

Vážně tohle napsala Elle Kennedy? Když to srovnám třeba s knihou Návrh, tak výrazně slabší. Ovšem jako jednoduchá oddechovka bez děje a extra hloubky je to fajn, takové čtení na jedno lenivé odpoledne, kdy člověk nesmí nic očekávat (už jen počet stran říká, že to nebude nic hlubokého a obsáhlého). Hlavní hrdinka mi nijak nevadila - ba právě naopak, jak ji zde většina čtenářů kritizuje... kdyby nebyla tak upjatá a občas Bena neodbyla, tak by to působilo ještě víc lacině a to už by bylo moc. Název knihy není úplně dobře zvládnutý - možná se korektoři v nakladatelství mohli spíš přiblížit anglickému názvu, jinak pěkná lákavá obálka.

25.08.2020 3 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Stejně dobré jako první díl, možná ještě lepší...? Každopádně lepší než díl druhý. Isaac a Sawyer jsou zajímavé postavy, které čtenáři ihned přirostou k srdci. Isaacova proměna v knížce šla až nějak příliš snadno, ale chápu, že na to autorka nemá tisíc stránek, přesto se nemohu zbavit dojmu, že to bylo tak nějak ve skocích. Přesto moc hezký příběh, dobře napsané, čtivé. Sawyer podle mě ze tří knih nejzajmavější dívčí hrdinka. Doporučují pro milovníky romantiky.

04.05.2020 4 z 5

Zapletený Zapletený Emma Chase

Líbilo se mi, že je kniha psaná z pohledu muže a nevadilo mi, že je to napsané ve stylu filmového scénáře a místy mě to dokázalo rozesmát. Knížce ale něco strašně schází - úvodem popisování toho, jak chlapovi vyhovují mraky žen a žít bez závazků, pak má jednou sex bez kondomu a už je zamilovaný a chce jen jednu jedinou... děj se zkrátka vyvíjí v moc rychlých skocích, některé pasáže málo rozvedené. Jako oddechové čtivo, kde čtenář nic neočekává, je to dobré.

06.02.2020 3 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Velmi pěkně napsané, čtivé, postavy jsou sympatické. Líbilo se mi, že to nebylo takové to klasické klišé, ale trošku něco jiného, jinak je děj velmi předvídatelný a dost nereálný ale jako oddechové čtení za mě super.

07.01.2020 4 z 5

Barva půlnoci Barva půlnoci L. J. Shen

Hezky psané, čtivé a velmi se mí v knížce líbily různé kontrasty. Všechny postavy - zvlášť Alex a v pozdějších kapitolách i Indigo - jsou velmi osobité a člověk se s nimi pěkně sžije. Alexe mě bylo občas hodně líto a někdy mě zas pěkně štval, že by ho člověk ztřískal. Že bude nějak zapletený do autonehody jsem tušila od začátku, ale stejně mě ten závěr trochu překvapil. Že to skončí pohádkově je samozřejmost.

21.12.2019 4 z 5

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

Třetí díl byl o něco lepší než druhý, ale na jedničku to prostě podle mého názoru nemá. Byla jsem rada za Willa a Ziggy, protože jejich postavy byly trochu něco jiného a asi mi víc seděly. Psáno velmi čtivě, hravě a s humorem, ačkoliv nemělo ani tu sebemenší zápletku.

19.12.2019 3 z 5

Záměna Záměna Nika Peas (p)

Jednoduchá oddechová záležitost, knížka mi dala přesně to, co jsem od ní očekávala. Musím říct, že se mi velice líbila pasáž, kdy se Ryan a Vivien sbližovali - bylo to napsané pro muže naprosto nereálně, ale pro ženu naprosto romanticky. Snad bych se víc zaměřila na popis erotiky, hlavní hrdina Ryan zde totiž často v myšlenkách uvádí, jak si představuje nejrůznější věci, které by dělal s Vivianiným tělem, ale když na to dojde, tak jsou ty pasáže za mě trochu odbyté. Je to zkrátka víc zaměřené asi na romantiku, než erotiku :). Dala bych čtyři hvězdy - jelikož kniha naplnila má očekávání, nebýt té závěrečné zápletky, která byla jak ze špatného déčkového filmu, velmi předvídatelná a rozuzlila se téměř během dvou odstavců, což působilo dojmem, že to autorka chce mít rychle dopsané a hlavně z krku. Když už tam dala takovouhle zápletku, tak ji měla věnovat více prostoru a lépe rozepsat. Jinak je kniha psaná hezky - vtipně, s nadsázkou a velmi čtivě.

14.12.2019 3 z 5

Krvavé tažení Krvavé tažení Brian McClellan

Ach můj bože! Z pomalého rozjezdu v prvním díle se to zhouplo a tohle jsem prostě musela přečíst za dva dny - jinak to nešlo! Napínavé od začátku do konce. Naprosto dokonalý popis bitvy a krásná romantická linka, která nijak děj nenarušovala a nekazila napětí - právě naopak, netrpělivě jsem čekala, kdy se to konečně mezi Tanielem a Poli dostane tam, kam má. Dokonce i nudný detektiv Adamat mě bavil. Zkrátka super, rozhodně doporučuji!

07.11.2019 5 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Rozhodně bych neřekla, že je země víl v knize zpracovaná lépe než v knížkách od Maasové - je zkrátka jiný, ale musím uznat, že zpracovaný velmi zajímavě a nevšedně. Je zde celá řada velmi originálních nápadů. Perfektně má autorka zpracovaný královský rodokmen, který je v podstatě protkán skoro až lidskými problémy. Samozřejmě nemohu nezmínit zajímavý a velmi nevšední popis polibku Jude a Cardana.

18.08.2019 4 z 5

Ledová krev Ledová krev Elly Blake

Velmi čtivě psané a napínavé a především dokonale psané dialogy mezi postavami - především mezi Ruby a Arcusem. Rozhodně doporučuji!

22.06.2019 5 z 5

Sníh nebo popel Sníh nebo popel Sara Raasch

Zpočátku jsem se v knížce hodně ztrácela - hodně údajů, málo přímé řeči a neskutečné množství překotných myšlenek hlavní hrdinky, které byly chvílemi velmi chaotické, zbytečné a nicneříkající o charakteru hlavních postav, nicméně přetrvaly až do konce knihy a rušily tak napínavost některých scén. Čtivější se knížka pro mě stala až spíše za polovinou. Děj byl předvídatelný a některé odstavce neustále se opakujících úvah se daly přeskákat. Knížce hodně přidává moc pěkný obal a její provedení.

25.05.2019 2 z 5

Na ledě Na ledě Hannah Grace

Knížka je hezky napsaná, čtivá, chemie mezi hlavními hrdiny funguje a pěkně to mezi nimi jiskří. Perfektně napsané dialogy a super parta hokejistů. Některé pasáže by se možná daly zkrátit, ale za mě spokojenost. Komu se líbí prima kluci hokejisti od Elle Kennedy ze série Off Campus, tak si tady určitě přijde na své.

07.05.2024 4 z 5

Polib mě ještě jednou Polib mě ještě jednou Stella Tack

Příběh je čtivý a oblíbila jsem si oba dva hlavní hrdiny a především Eve, která byla dobře napsaná a její postava měla i hezký vývoj v průběhu knihy. Mám ráda příběhy, kdy mají hlavní hrdinové společnou minulost a pak se po delší době znovu setkávají, udržuje to pak ve čtenáři určitý druh napětí. Nicméně ve druhé části knihy takřka nepřetržitě řešíme problémy a podivnosti v elitní škole pro elitní mládež s šlechtickými tituly... kromě toho, že to bylo za mě až moc přitažené za vlasy, tak pro mě taky velmi nudné, cizí a vzdálené. Vůbec jsem se do té situace nedokázala jako čtenář vcítit, což byla obrovská škoda... Bylo to za mě o trochu lepší než druhý díl, ale ne zas až o tolik. Zatím byl nejlepší jednoznačně první díl.

04.02.2024 3 z 5

Pověst potížistky Pověst potížistky Elle Kennedy

Tohle bylo podle mě slabé. Evan byl super a měl v knížce pár dobrých hlášek, kdy jsem se upřímně od srdce zasmála, hlavní hrdinka už tolik sympatická nebyla a především tomu něco chybělo... bylo to sice čtivé, ale chyběla tomu nějaká jiskra... náboj, celé to bylo jakoby umělé a v závěru tomu chyběla zápletka. Rozchod hlavních hrdinů pomalu na dvě stránky byl úplně o ničem, ani neměl důvod, za mě byl povedenější první díl.

28.04.2023 3 z 5

Znovu od začátku Znovu od začátku Kylie Scott

tohle se mi líbilo, sice ano - možná tomu chyběla nějaká větší jiskra nebo možná i krapet trochu víc hloubky, ale to jsem při uvedeném počtu stran ani neočekávala. Dostalo se mi přesně to, co jsem podle anotace čekala. Hlavní hrdinové byli sympatičtí, líbilo se mi, že i jejich vztah měl chyby a nebylo to takové to dokonalé naleštěné, příběh hezky plynul a bylo to opravdu hezky čtivé. Zkrátka takové lehké, oddechové čtivo.

19.04.2023 4 z 5

Nelži, andílku! Nelži, andílku! Lenka Hnátová

(SPOILER) Ráda podporuji české autorky, takže z tohoto důvodu jsem po knize sáhla. Nemůžu říct, že by to byla bůhví jaká pecka, každopádně doufám, že to autorku neodradí, rozhodně to má potenciál a já se těším, zda od autorky uvidíme další knížky a s chutí si je ráda přečtu. Samozřejmě kniha má své mouchy - často se opakuje a některé pasáže jsem musela pak očima jen prolétnout, protože byly furt dokola. Dále bych vytknula obálku knihy - působí hrozně lacině, že čtenář pak hrozně očekává, že si přečte o jedné vášnivé noci motorkářského gangu - což je podle mě škoda. Téma rozhodně povrchní nebylo. Líbilo se mi, jak byl popsán vztah otce a syna a také byla příjemná změna, že otec nebyl takový ten klasický sekáč, ale trochu troubelín, kterého hlavní hrdinka musela vytáhnout ze své ulity. Za mě to má rezervy a rozhodně nemusí sednout každému, ale má i svůj potenciál, takže spíš uvidíme s čím dalším autorka přijde.

30.01.2023 3 z 5

Všechno, co jsme měli Všechno, co jsme měli Jennifer Bright (p)

Popravdě moc nechápu tak vysoké hodnocení u této knížky. Nechci tím říct, že by byla špatná, je to celkem milá knížka na takové pohodové čtení, ale přestože do ní autorka zakomponovala traumatickou událost, tak tomu něco chybí... jakási hloubka a děj je celou dobu hrozně předvídatelný. Ani to nebylo nijak extra čtivé, občas jsem se musela nutit, abych otočila na další stránku a některé věci se tam za mě moc opakovaly. Popravdě téma znásilnění a tento způsob je zpracován do podobných knih celkem často a už jsem to četla i lepší... Jinak pěkný příběh, ale nic co by čtenáře vystřelilo z bot.

25.10.2022 3 z 5

Rytíř Rytíř Devney Perry

Tenhle díl byl bohužel pro mě zklamání. Nečekala jsem stejnou pecku jako Král, dle komentářů jsem čekala spíš něco pozvolného a postupně se vyvíjejícího - což by mi nevadilo, spíš naopak... jenomže ani to se zde nepovedlo. Vztah hlavních hrdinů má zpočátku dobře našlápnuto a je obestřen tajemstvím, jenomže pak jako kdyby si pro sebe ukousla autorka moc veliké sousto... vztah Genevieve a Isaiaha se během spousty měsíců nikam neposouvá ani nevyvíjí, jako čtenáři mi naprosto unikly ony zlomové momenty, kdy se ve vztahu něco zlomilo. V podobně nestřežený moment nám i autorka vyzvoní jejich tajemství, sice ne uplně, ale domyslet si už není těžké... moment, kdy jejich vztah přeroste v lásku jsem taky nepochytila. Zkrátka celou dobu nic a pak bum! Milujeme se... nevím, možná hlavním problémem bude dlouhý časový úsek, na kterém se příběh odehrává, ale prostě něco tomu chybělo, uvěřitelnost, jiskra mezi hlavními hrdiny... první díl zatím výrazně lepší.

10.08.2022 3 z 5