Elize Elize komentáře u knih

Osud hněvu a plamene Osud hněvu a plamene K. A. Tucker

Tohle se mi líbilo a určitě se moc těším na další díl. Není to takový nářez jako třeba Karen Lynch, ale příběh má svou nápaditost, i když trochu bojuje s čtivostí. Některé odstavce a vysvětlování byly až zbytečně dlouhé nebo se opakovaly. Kniha se v podstatě rozjede až za první třetinou, což nevadí, ale i později měla autorka sklon sklouzávat a některé věci opakovat. Nicméně pozornost čtenáři jistě drží hlavní linka, jak to zkrátka bude s Romy a Zanderem a jejím úkolem... to mě opravdu přimělo otáčet na další stránky. Romy je výborně napsaná - ten typ hrdinky, co není perfektní, ale přiroste vám okamžitě k srdci a celou dobu ji fandíte. Trochu problém byl se Zanderem, přestože byl okouzlující, tak trochu by ho v knize mohlo být víc o něm samém... zkrátka po dočtení knihy, jsem si vlastně říkala, jaký vlastně vůbec je? To je trochu škoda, že autorka víc nerozhalila, protože Romy pak vedle něj jako charakter až moc vyniká. Jinak je příběh zajímavý, nápaditý a svět je překvapivě velice dobře vymyšlený. Těším se další díl a rozhodně doporučuji.

04.02.2024 4 z 5

Ano, pane Božský Ano, pane Božský Lucie Srňánková

Moc hezky napsané, čtivé. Autorce se velmi povedl úvod, kdy jsem se opravdu vžila do hlavní hrdinky a i několik slz ukáplo. Příběh se vyvíjí hezky postupně a líbilo se mi, jak je to mezi hlavními hrdiny, že od začátku budují vztah a není to taková ta omletá klasika "jen sex a pak je to vlastně něco víc"... obě zápletky, které jsou v knížce jsou předvídatelné, ale to nevadí, u těhle typů knih to jako čtenář i předpokládám. Za sebe bych řekla, že tahle knížka se autorce povedla ještě trošku víc, než ta první. Přečteno jedním dechem a doporučuji!

23.01.2024 4 z 5

Nezdolná Nezdolná Karen Lynch

Tak tohle se mi líbilo, bylo to čtivé, mělo to nápad, napětí, spád, nic tomu nechybělo, navíc kniha podle mě kombinuje všechny prvky, co dnes čtenáři ocení - moderní dobu, ale zároveň magické schopnosti hrdinky a především to tajemno, které vás nutí otáčet stránku za stránkou. Navíc to bylo nápadité a svět, který autorka celkem pěkně vykreslila, aniž by zabruslila do nějakých složitějších popisů, byl zajímavý. Rozhodně doporučuji a moc se těším na další díl!

18.08.2023 5 z 5

S miliardářem v síti S miliardářem v síti Max Monroe

Knížka byla pěkná, čtivá... ale taky trochu zklamání. Název i anotace svádí k tomu, že si čtenář myslí, že se hlavní hrdinové sblíží především ve virtuálním světě... nicméně toho dopisování bylo v knize opravdu žalostně málo... pár vyměněných zpráviček, které nešly ani do hloubky a ani o jednom z hlavních protagonistů nic nevypovídaly, spíše to byly takové rádoby vtipné hlášky. Kniha je napsaná čtivě, takže čtenáři nemusí až tolik vadit, že čte o běžném životě hlavních hrdinů... nicméně je zde poměrně dost pasáží zdlouhavých a nezajímavých. Celá kniha je především o tom, jak se vyvíjí dokonalý vztah... zápletka je víceméně umělá a především jasná už od třetí stránky. Nebylo to špatné, jen tomu podle mě trochu málo něco chybělo.

18.08.2023 3 z 5

Drahá Avo Drahá Avo Ilsa Madden-Mills

Tuhle knížku musím vážně pochválit. Smlsla jsem si na ní jako na jednohubce. Zkrátka čtení na jeden den - takhle knížka dokáže pohltit a musíte otáčet na další a další stránku. Na knížku jsem se předem dlouho těšila a musím říct, že moje očekávání naplnila a splnila ho do posledního puntíku. Krásná středoškolská romance, kdy jsem hrozně obdivovala Avu za její neskutečnou sílu a odhodlání a zároveň jsem i rozuměla Knoxovi. Je to zkrátka takový ten typ knihy, kdy se vám tají dech, nejednou se vám rozbuší srdíčko a prožíváte s hlavními hrdiny každý jejich letmý dotyk. Ten konec byl takový... trošičku mi tam něco chybělo, ale zase jsem zároveň chápala, proč to tak autorka napsala... no za mě největší mínus byl, že to mohlo být klidně delší. Naprostá spokojenost a rozhodně doporučuji!

03.02.2023 5 z 5

Polib mě Polib mě Stella Tack

Byla jsem spokojená. Kniha je od počátku velmi čtivá a první kapitoly jsou příšerně naivní (když se hlavní hrdinové nepoznali), trochu jsem se bála, že mi to bude vadit, pokud se to ponese v tomto duchu, protože to bylo hodně naivní, naštěstí se to celkem rychle vyjasnilo a kniha zůstala po celou dobu pěkně čtivá a čtenář se může soustředit na pěkně pomalu se rozvíjející vztah hlavních hrdinů. Velmi dobře napsané dialogy, kdy se hlavní hrdinové pošťuchují a hezky to mezi nimi jiskří a člověk jim fakt drží palce, aby to vyšlo. Celkem příjemně a přirozeně byla napsaná i zápletka a její rozzuzlení. Za mě zkrátka spokojenost, v knize naleznete všechno, na co vás navnadí anotace.

12.09.2022 5 z 5

Víš, že mi chybíš? Víš, že mi chybíš? Estelle Maskame

Krásné zakončení celé série a že to byla pro hlavní hrdiny opravdu dlooouhá společná cesta. Zpočátku jsem Tylerovi hrozně držela palce, aby Eden přesvědčil a ji jsem zase chápala a rozuměla jsem jejímu zlomenému srdéčku. Každopádně nás příběh nenechal dlouho čekat a autorka ukázala, že má několik es v rukávu, jak příběh moc krásně rozzuzlit a vyřešit, ani mi nevadilo, že některé vztahy zůstaly otevřené, vždyť to tak je i ve skutečném životě. Moc krásná knížka a doporučuji celou sérii.

Víš, že tě potřebuju? Víš, že tě potřebuju? Estelle Maskame

Tento druhý díl byl snad ještě lepší, než ten předchozí. Ovšem po celou dobu čtení jsem cítila neskutečnou frustraci - hrozně už jsem chtěla, aby se hlavní hrdinové dali dohromady. Měli se rádi, jiskřilo to mezi nimi, ale zkrátka to pořád nešlo a ach bože! :D jinak musím také vyzdvihnout, že je zde moc hezky popsaný život v New Yorku a opravdu jsem hodně prožívala Edenin a Tylerův první homerun. Posledních pár stránek byla neskutečná jízda, kdy jsem se opravdu modlila, i když jsem tušila, jak to zhruba dopadne. Tylerovo rozhodnutí na samotném konci jsem chápala. Moc hezká knížka.

Hacker Hacker M. K. Hardy

Tak tohle se mi moc líbilo a byla jsem moc spokojená. Příběh je čtivý, hlavní hrdinové vám hned přirostou k srdci a příběh se díky jejich dopisování pěkně postupně vyvíjí a po dlouhé době jsem u takového příběhu prožívala emoce hlavních hrdinů a fakt jsem jim neskutečně fandila, aby jim to vyšlo. Knížka je moc pěkná a má i hezkou obálku, a pokud hledáte krásnou romantiku a knížku, co se vám neomrzí otevřít vícekrát, je toto přesně pro vás. Doporučuji!

Jax Jax Kristen Callihan

Třetí díl byl opět moc hezký a čtivý. Jaxe jsem si oblíbila už ve druhém díle, takže jsem na něj byla zvědavá. Bohužel jsem měla občas pocit, že jsem v knížce hluchá místa, což mě trochu mrzelo. Bylo to ale milé, takže jsem to přelouskala do konce, ale za mě byl zatím nejlepší druhý dil se Scotíkem.

05.05.2022 3 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Zajímavý nápad i neotřelé zpracování. Zpočátku mi trvalo, než jsem se začetla, knížka má poměrně dlouhý úvod a celou první polovinu jej provází často se opakující myšlenky hlavní hrdinky, které jsou ale neobměněné a spousta vět se zde opakuje, chápu záměr - autorka to potřebuje čtenáři vykreslit, aby pochopil v jaké permanentní lži a pokřiveném způsobu života hlavní hrdinka žije a čemu věří, nicméně nemuselo tam těch odstavců být tolik - rozhodně jsem zde neměla pocit, že se mi knížka těžko odkládá a nemůžu se dočkat, až ji otevřu znovu - to nastalo spíš až za polovinou, kdy děj začínal postupně gradovat, až to za mě neuvěřitelně dobře vyvrcholilo. Ten závěr se autorce povedl a cením, že konec není příliš otevřený, když člověk musí čekat na další díl, líp se to snáší. Nicméně kniha je hodně srovnávána s knihami S. J. Maas a musím přiznat, že podobnost tu je, ale o třídu slabší, nezažila jsem zde žádný WOW moment, který jsem neočekávala, přestože konec obsahoval zvrat, napětí, tak byl pro mě předvídatelný. Za sebe hodnotím 4,5* a knížku doporučuji, pokud máte rádi Maasovou, tak se vám tato knížka rozhodně zavděčí. Je to napínavé, čtivé a rozhodně zhltnu i další díl.

19.11.2021 5 z 5

Hořím pro tebe Hořím pro tebe J. T. Geissinger

Kniha byla pěkná, čtivá a zpočátku měla opravdu velmi dobře našlápnuto. Chemie mezi hlavními postavami fungovala, příběh byl poutavý a měl i pasáže, co vás chytnou za srdce, pak ale přichází ALE... trochu jsem asi doufala, že bude delší pasáž, kdy se hlavní hrdinové poznávají a sbližují, to ale v knize úplně chybí, pak také všechny dlouholeté problémy Jacksona a jeho rodičů zmizí během jednoho rozhovoru? to na mě bylo moc uspěchané, klidně to autorka mohla nechat otevřené s tím, že se jím vztahy zlepšují... zkrátka v knize chyběl nějaký postupný progres a vývoj, což je škoda a za mě největší mínus, že by kniha měla být delší a konec nemusel být tak useknutý.

30.07.2021 3 z 5

Eleanor a Grey Eleanor a Grey Brittainy C. Cherry

(SPOILER) Velmi čtivá knížka s poměrně hlubokým tématem, dokáže ve čtenáři vyvolat spoustu emocí a občas mě vážně málem rozplakala, což není moc časté, takže určitě body plus, je to důvěryhodné, čtivé, zajímavé a pěkně romantické. Nicméně není to úplně můj šálek kávy, s některými věcmi jsem se v knížce vůbec neztotožnila, například, že se Eleanor v průběhu vůbec nezměnila, ani její život, zatímco vývoj u Greysona byl naprosto neskutečný, to se mi moc nelíbilo a nepůsobilo to pak tolik reálně, ale trochu strojeně. Asi bych příběhu dopřála více prostoru a stran, aby se více rozvedl vztah Eleanor s Greyovými dcerami a taky některé věci zůstali nevyřešené a otevřené, čekala bych, že se více dozvíme o Nikol apod. Knížka je moc hezká, romantická, nečekejte ale žádnou extra oddechovku. Nejspíš se k ní však už nevrátím, tyhle věci ohledně smrti, rakoviny, diabetu, depresí... nejsou nic pro mě.

12.05.2021 4 z 5

Nemilosrdný král Nemilosrdný král Meghan March

Svižné, čtivé, trochu ujeté, ale nakonec proč ne? Na rozdíl od knih, jako je například Rudá galerie, to má skutečný příběh a spád. Jediné, co bych zkritizovala je počet stran - rozhodně bych příběh více rozvinula, přidala bych více kapitol o Mountovi a jeho prostředí, takhle to působí až příliš nereálně a trochu to pokulhává za rozepsanými dialogy z palírny. Každopádně, přestože to nebyl úplně můj šálek čaje, tak si přečtu druhý díl, musím říct, že je to chytlavé a jsem zvědavá, jak hlavní hrdinové dopadnou, jen doufám, že autorka neudělá v dalších dílech z Mounta dobráka.

09.04.2021 3 z 5

S pozdravem Carter S pozdravem Carter Whitney G. (p)

Moc pěkná knížka, zpočátku mi trochu trvalo, než jsem se začetla, ale pak to moc hezky odsýpalo a ani by mi nevadilo, kdyby to bylo delší. Hlavní postavy pěkně vykreslené a moc pěkně zpracované flashbacky do dětství postav (výjimečně mě nijak nerušily a nasmála jsem se u nich, jinak to většinou nemám ráda, když to autoři pletou do knížky). Hezky napsaný příběh i závěr se mi líbil, jak byl zpracovaný, nic složitého, ale zápletka pěkná. Klidně bych se ke knížce po čase zase jednou vrátila. Pěkný romantický příběh.

26.11.2020 4 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Parádní oddechovka, kdy se člověk nemusí bát složitých zápletek, o to víc jsou zde barvité a vtipné dialogy, nic složitého, zkrátka pohodová romantická komedie na odreagování na jedno odpoledne... pokud čtenář neočekává víc, tak bude spokojený.

26.11.2020 3 z 5

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Jsem nadšená! Tenhle díl se mi líbil zatím z celé série nejvíc - nejspíš proto, že mi postavy byly zatím nejbližší. Everly silná, ale zároveň křehká dívka a Nolan byl směsicí vášnivého učitele a zároveň knihomola. Moc hezky napsané a po dlouhé době se mi stalo, že jsem u knihy skutečně něco cítila... vzrušení a nervy, jak se to s nimi vyvrbí. Bylo znát, že příběh jim chtěla autorka věnovat už dávno, protože čtení hezky odsýpalo, možná až moc rychle :) Nějakou velkou zápletku jsem neočekávala, nakonec není ani v předchozích dílech - všechny jsou založeny na tom, že si hlavní protagonisté musí srovnat svůj osobní život a především svou minulost, aby mohli znovu doufat, věřit a cítit... Doporučuji.

02.10.2020 5 z 5

Podzimní republika Podzimní republika Brian McClellan

Trochu méně napětí než druhý díl - který je za mě asi nejlepší z celé série. Ve třetím díle byla nejlepší dějová linka s Tanielem a Tamásem, Adamat mě moc nebavil a přiznám se, že jsem ke konci kapitoly s ním přeskakovala. Co velmi oceňuji je konec - dobře uzavřené a i nějaká ta slzička ukápla.

07.11.2019 5 z 5

Políbená ledem Políbená ledem Amanda Hocking

Stejně boží jako první díl! Četlo se to doslova samo a hned se hodlám vrhnout na pokračování. Zápletka sice není nijak složitá a děj je psaný jednoduše, ale je to čtivé, napínavé a nechybí ani ta romantika. Možná bych jí tam dala kapku víc a jsem neskutečně ráda, že se to mezi Bryn a Ridleym posunulo, už mě rozčilovalo, jak se v tom plácali :D. Rozhodně mě kniha nadchla a taky hodně překvapila. Doporučuji!

05.10.2019 5 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Zatím nejslabší verze Krásky a zvířete, jakou jsem četla. Nebylo to špatné, ale zkrátka něco tomu scházelo, asi jsem očekávala víc... vlastně mi ani nepřišlo, že by se Kráska se Zvířetem nějak sbližovala, spíš to s nimi bylo jak na houpačce a nevím, takové neslané, nemastné... chybělo tam napětí, vášeň a vlastně i ta láska

03.10.2019 2 z 5