ElissAnn ElissAnn komentáře u knih

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Pan Orwell věděl sakra dobře co píše. Kniha je i dnes dobrým tématem a příkladem pro dnešní i budoucí generace. Přijde mi, že v těch málo stránkách se najde vše. Ponaučení, malé pousmání nad prasaty a jejich "chytrými" předělávkami přikázání, naděje (ostatních zvířat, že se skutečně budou mít lépe)... jednoduše řečeno, je to kniha, kterou by si měl přečíst každý. Čte se snadno a (jak jsem již zmínila) má málo stran, takže ji za chvilku přečtete :). Za mne 5 hvězdiček, určitě šáhnu i na román 1984.

13.10.2017 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Úžasný příběh. Mohu říci že první kapitolu, možná dvě jsem se musela do čtení nutit. Bylo mi jich tak líto, bylo to tak živě napsané/popsané, že člověka až mrazilo při myšlence že se toto skutečně událo.
Příběh se odehrává v Osvětimi, jak víte jedno z nejznámějších koncentračních táborů. Čtením jste svědkem 3 let života hlavní postavy, Slováka Lela - který se pouhou náhodou dostane k práci tatéra (možná mu pomohl fakt, že uměl několik jazyků). Díky této práci dokáže přežívat v táboře.
Mohu říci, že jsem postavu a tohoto člověka nesmírně obdivovala a obdivuji každého člověka co tyto šíléné časy musel zažít/prožít.

Pan Ludvík Eisenberg dokázal chytrostí, mazaností a svou laskavostí, (pře)žít v koncentračním táboře. Žasnete nad tím co vše dokázal zařídit, jak si jej lidé vážili (ano zdálo se že konec konců i jeho strážný SS, který jej hlídal na každém kroku - sic měl stále hnusné nacistické narážky apod., ale bylo ze čtení patrné, že bere Lela jako přítele). Kolik tento pouhý člověk zachránil životů a přitom on sám byl pouhý vězeň, žid.

Doporučuji přečíst, kniha se čte jedna radost (mohu tohle u tohoto tématu vůbec napsat?). Po pár kapitolách, kdy Lale začne pracovat, pozná Gitu atd. se do příběhu ponoříte. Za mě super čtení v ech formě, zakončené dokumentární kapitolou, kde zjistíte co se s lidmi z příběhu stalo.

31.05.2022 5 z 5

Hodně jsem se tohoto příběhu bála, právě díky recenzím. (Protože jak jistě víte, strhla se kolem tohoto dílu velká debata. Mnoho lidí příběh chválilo, ale samozřejmě se našli i tací, kterým se nelíbil.) Já osobně se musím přiznat, že jsem si další příběh z této ságy (skoro) zamilovala. Příběh je poměrně dobrý (má to 400 stránek, přečteno za den - ach ty divadelní hry) a jednoduchá zápletka. Akorát jsem si chvílemi říkala, jak to všechno můžou zahrát v divadle - samá kouzla a čáry.

Samozřejmě to má i nějaké mínus a pro mě to bylo toto:
Harry mě štval... Hermiona mě štvala... vlastně všichni postavy, které jsme znali z této ságy. Nevím proč, prostě bylo znát, že to celé nedělala Rowlingová a postavy měli "divné" dialogy - ty co četli jistě ví na co narážím (Hlavně na Harryho, který se nechová zrovna férově).
Albus je týpek a zamindrákovanej synátor. Scorpion - tak u toho jsem se bavila nejvíc. Prostě tyhle dva blázínky jsem si zamilovala skoro tak jako Harryho a jeho bandu.

Za mě rozhodně čtěte a udělejte si vlastní názor. Jsou dva tábory (příznivců -to jsem já. A negativců) a vy by jste se měli rozhodnout PODLE SEBE ke komu přidat - a nerozhodovat se podle pouhých recenzí, které jsou tolik subjektivní.

Aneb moudro na konec co? :'D

27.12.2016 4 z 5

Svůdné zúčtování Svůdné zúčtování Wendy Higgins

Poslední díl mě nadchl. OMG! Kaidan Rowe tentokrát zazářil víc než obvykle. Přečetla jsem jí (ano stále se čte snadno!)docela rychle = v mém poměru (4 dny), byla jsem z ní "paf", ale osobně mě neohromil epilog. Dále mě mrzí jak to dopadlo s Marnou (nebudu nic moc psát, nechci dělat spoilery). A moc se mi líbila 29 Kapitola - Měsíční salón, kde se odehrávalo toto důležité a poslední setkání. Líbilo se mi to ohromení knížat když zjistili (malý spoiler!!), že jsou do sebe zamilovaní Anna & Kaidan a to, že jsou manželé. Dále, když tam přišel Belial (je to jméno správně?) a celkově to autorka skvěle sepsala. Velký palec nahoru, za knihu. Moc jsem si jí užila!

Shrnutí? Tuhle sérii jsem si zamilovala a osobně jsem velice zajímavá na 4 knihu Sweet Temptation (Svůdné Pokušení), která bude z pohledu Kaidana z událostí těchto 3 knih. Jsem především zvědavá jak se choval, když nebyl s Annou (2.díl knihy Svůdné nebezpečí), ale byl s ní Kopano... i když sní nebyl jakože "nebyl", myslím tím vztah.... No chápete mě, ne?

04.03.2015 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Ukázání války z jiného směru než pouze historického. :) Příjemné čtení osudu vojáku, hlavně kamarádů. Bavila jsem se nad jejich příhodami. Zároveň jsem i prožívala jejich utrpení, protože to ani při čtení těchto řádků nejde jinak.
Rozhodně přečtěte, zabere to chvilku. :)

27.02.2018 4 z 5

Strašák Strašák Michael Connelly

Velmi zajímavé a příjemné počteníčko. Příběh mě velmi bavil a byl i místy velmi napínavý. Libí se mi fakt, kdy se objevují i kapitoly z pohledu vraha.
Určitě si od pana autora ještě něco přečtu, jelikož se mi líbil jeho styl psaní - rychle se čte, je to záživné.
Jediná výtka z příběhu je snad na konci, kdy očekáváte, že vám autor napíše jak to dopadlo mezi hlavními hrdiny Jackem a Rachel.

16.04.2017 4 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Kniha nepřekvapila, ale taky uz ani zvlášť nenadchla. Aelin se nám hodně změnila - myslím to v dobrem, tu holku mám čím dál radši.
Ani nemůžu napsat všechno co chci - jelikož by to byl velký spoiler. Určitě doporučuji přečíst je to další super pecka (ale musíte mít na to čas... md trvalo dlouho než jsem knihu prelouskala,jelikoz mi do toho vždy neco přišlo).
Jediný na co si musím postěžovat - konec. Bacha SPOILER (a uz u to tady... a to jsme si myslela, ze neprijde). Jako... ona zachrání Doriana... přežije i ten blbej Chaol. Dva její kamarádi, s kterými se pratelila celé dva dily předtím.... a jako ke konci tohohle dílu tam pokud jenom chviličku, nemá si s klukama co říct a celkově mi to přišlo so SAD. Samozrejme to odkazuje na skutečné lidské vztahy a to jak jsou křehké... ale sakra i to knížka. :D

21.03.2017 4 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Pokud se Vám líbil první díl této série - tento díl se Vám jistě bude líbit též! Nyní je Celaena královou bojovnicí a ukáže nám své schopnosti v plné své kráse, ale co Vám mohu napsat více, aby to nebyl spoiler? Dobře... tento spoiler Vám povědět musím, jinak bych to nevydržela: Pokud shipujete Celaenu a Chaloa můžete jásat... i když ne na moc dlouho, ale můžete.

Díl je velmi zábavný, zjistíte velmi zajímavé věci a budete stále "čumět" na to co se zrovna děje. DOPORUČUJI.

22.07.2016 5 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Jediné slovo, sex. Na tohle myslíte po zbytek dne, co knížku čtěte. A to je myslím dobře, protože je to knížka z červené knihovny, no ne? :)
Co se mi líbilo, je to, že se pohledy střídají - jedna kapitola je z pohledu Benneta a druhá z pohledu Chloe. To bylo úžasné odlehčení, jelikož číst si myšlenkové pochody chlapa bylo moc zábavné.
Co mě naopak lehce mrzelo, že se to ukončilo stylem: Naštvali se, viděli se po dlouhý době, řekli si promiň a the end. 1 kapitola, která by vám řekla, jak se oba museli naučit dělat kompromisy a další životní chvíle by vůbec neuškodila - naopak!
×××
Lepší než nějaký Christian Grey, ale zase na Nabiječe to úplně nemá. Ovšem, je to skvělé - rychle se čte, je odpočinková. DOPORUČUJI! :)

28.11.2015 3 z 5

Jsem zlomená Jsem zlomená Tahereh Mafi

Super díl, jako první! Vůbec jsem se nenudila, naopak měla jsem nutkání stále číst. :)

- Stejně očekávám, že se dá Juliette s Warnerem dohromady.... nevím jak vy, ale já to očekávám od začátku co se poznali. No, prostě Aaron. :)

26.08.2015 5 z 5

Svůdné nebezpečí Svůdné nebezpečí Wendy Higgins

Druhá knížka NEZKLAMALA!
Jo je pravda že byla o trošilinku suší než první díl, ale jaký druhý díl by se vyrovnal prvnímu?
Anna & Kai, lidi... jsem jediná kdo z pomyšlení omdlívá? Kaidan nezklamal, byl sladkej! Zato Anna mi chvílema přišla, jiná... Ale to se na ní podepsal rok bez Kaie a pracování pro tatíčka.

Už se těším na třetí díl. Ten bude bomba! Jak jsem psala u Svůdného zla. Některé otázky zůstaly a ve druhém díle se zodpoví, ale také přibudou. Což je obrovská pravda! Vysvětlilo se několik otázek z "jedničky" a teď přibili další nové. Jsem zvědavá jak Higgins ztvární třetí díl.

17.10.2014 4 z 5

Svůdné zlo Svůdné zlo Wendy Higgins

Když jsem četla první dvě kapitoly, říkala jsem si co jsem to vzala za knížku, ale když se začtete do dalších kapitol nedokážete od knihy odtrhnout oči. Knížku jsem přečetla jedním dechem, nemůžu si jí vynachválit! Když jsem jí dočetla, tak jsem na ní nemohla přestat myslet. Furt si říkám, jak se to teda vyřeší s Kaidnem & Annou. Je toho moc... Strašně moc se těším na druhý díl a jsem strašně ráda že každou chvílí vyjde.

-Páni to bude pohodička mít takovýhle prima čtení na intru!

23.08.2014 5 z 5

Hovno hoří Hovno hoří Petr Šabach

Příjemné a rychlé počteníčko. Čtenář u tohoto čtiva ani nemusí tolika přemýšlet, prostě vypne a relaxuje u knihy. Kniha je psána zábavnou formou a rozhodně si budete při čtení představovat i filmovou verzi: Pelíšky.
Rozhodně stojí za to si knihu přečíst. :)

02.04.2018 4 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Kniha je velmi příjemným čtením. Přestože povinnou četbu odsuzuji již od začátku, tento příběh mě velmi zaujal a mohu říci, že si jej ráda znovu někdy přečtu. :)

15.06.2017 4 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Co říci k tomuto velkému dílu, které proslavili české jméno. Tato kniha se Vám musí líbit i kdyby jste nechtěli.
Rychle se to přečte, ale musím říct, ze jinak je to příběh o ničem. Da se vůbec říct, aby se Vám kniha líbila, ale zároveň Vás nebavila... Čapek nám mohl příběh více rozebrat (ale samozřejmě by to poté byl jiný zanr)... Každopádně najdete si dole komentář od "pana" rohlika, který náramně vypsal to co napadne (skoro) každého z nás. Aneb Helena a 5 chlapů...

21.03.2017 3 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Kratší kapitoly dosáhnou efektu rychlého čtení - což je moc fajn, když třeba jedete MHD, nebo autem s vašimi rodiči. Co více dodat, povinná četba a nejspíše i moje maturitní knížka... prostě Krysař.
pozn. muzikál se mi teda líbí víc. :D

30.10.2016 4 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Nabíječ... co k tomu povědět. Hlavní postava Caroline je dobrá holka, je to typická američanka. Má super byt, super dvě kamarádky - kterým říká (skoro) všechno a jednou v noci jí probudí divný bušení do zdi. Jeden večer se ozve Prdelka, poté Purina a nakonec Hihňa. Jednoho krásnýho dne se Caroline naštve a dojde to svému sousedu vysvětlit. Kdo jiný může otevřít než sexy soused, který je snem každé ženy?
Dojde to k typickému americkému happy endu - Caroline a Simon se do sebe zamilují a budou společně bušit do jedné zdi. *LOL*

Je to vtipné a oddechové... není to úplně taková ta typická romantická knížka (až na konec). Doporučuji! :)

15.03.2016 3 z 5

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

Oddechová kniha u které se dokonce i zasmějete. Božský bastard mě samotnou nadchl více a u tohoto dílu je vidět, že autorka se snaží prodat stejné dílo akorát s jiným názvem. Ale i přesto jsem si knihu ráda přečetla...
Po pravdě jsem, ale byla nejraději, že se v knize ukázala i Chloe a Bennet.

08.01.2016 3 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Je to další kniha z "budoucnosti". Je fakt, že mám podobné knihy už za sebou (např. Divergence apod.) - takže jsem čekala další knihu, která bude v duši stejná jako ostatní.
To mě mile překvapilo, kniha je odlehčeným čtením, přečtete jí jedním nadechnutím a nebudete chtít přestat.
Líbí se mi nápad autorky - jak by se asi cítila normální holka princeznou? A to mi přijde hlavním tématem knihy. Pocity Americi, v jiném prostředí než je zvyklá o dost luxusnějším prostředí.

Doporučuji, pokud máte rozečtené další knihy, které vás sice šíleně baví, ale nedonutíte se na ně kouknout, protože mají těžší děj. Selekce je příjemná odpočinková kniha na jeden den.

16.11.2015 4 z 5

Psychopat Psychopat Jonathan Kellerman

Super kriminálka, je tam toho hodně na přemýšlení - Atmosféra, příběh.. tohle všechno vás do knihy zatáhne, že budete muset číst. Mrzí mě, že mi to trvalo tak dlouho, ale když je škola a máte ještě jiné povinnosti...
Každopádně, jsem čekala ke konci knihy něco víc, ne jenom, že najdou vraha a tím je konec. Protože skoro celou knihu se také řeší vztahy a vy ani nevíte, jak kdo skončí... teda kromě Isaaca, ten si na konci nabrnkne nějakou dívčinu, ale co ostatní?

Jinak doporučuji, příjemné čtení na večer.

18.10.2015 4 z 5