ejwa1937 ejwa1937 komentáře u knih

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Co čtenář, to názor. Za mě rozhodně ano, tímto dílkem si autorka určitě získala moji pozornost :) Napínavé, zajímavé, žádné plytké čtení. Jedna tragédie a kolik osudů poznamená. A stejně tak jedna lež a jak dokáže změnit životní směr.

08.02.2022 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

První co mě napadlo, že je to takový mix Tučkové a Javořické, kterou četla v dětství má babička. Kniha je čtivá a hlavně tedy oceňuji skutečné informace, takže se člověk posune zase o kousek dál. Za sebe doporučuji.

10.06.2021 5 z 5

Islámskému státu na dostřel Islámskému státu na dostřel Lenka Klicperová

"Myslím, že IS je banda idiotů řízená skupinou velmi inteligentních lidí, kteří páchají terorismus ve jménu islámu."
Určitě stojí za přečtení.
Doporučuji.

26.11.2015

Dědečkové Dědečkové Pavel Čech

Krásná zpracováním i příběhy. Slova netřeba. Hezký kousek půjčený z knihovny, jen nevím jestli tuhle krásku nepotřebuji i u mě knihovně...

06.02.2021 5 z 5

Komiksová Kytice Komiksová Kytice Karel Jaromír Erben

Krásná a krásná. Moc hezké zpracování, již tak známých básní J.K. Erbena. Za mě rozhodně ano. Bych řekla, že to moderní pojetí některých komiksů bylo vyloženě vítané. Pro toho, kdo by měl pocit, že tato sbírka už patří do pravěku, doporučuji rozhodně :)

01.02.2019 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Příběh s hlubokou myšlenkou. Veselý i smutný. Malý a přesto duchem velký. Obrazové (prostorové) vydání od Albatrosu, je krásné pohledově i obsahem. Velice doporučuji, hezčí knížku jsem dlouho neviděla.

15.01.2019 5 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Venkovská trilogie morálního neklidu. Mě přijde, že víc k tomu ani dodávat není třeba. Hezké, čtivé a parádní obálka mimochodem :)

06.10.2019

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Opravdu krásný a zaroven drtivý příběh. Po dlouhé době kniha, která nadchla obsahem i krásnou obálkou. Každopádně doporučuji.

05.09.2016 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Co je v jednu chvíli naprosto jasné, za chvíli vypadá rázem jinak ... Oceňuji ten pohled ze všech úhlů. P. Soukupovou mám ráda, moc se s tím nemaže a v jejím podání jsou příběhy opravdu autentické, až mrazí.

28.02.2022 4 z 5

Brusinky Brusinky Barbara Nesvadbová

Já si tuhle knihu kdysi koupila z toho důvodu, že jsem náruživě hltala úvodníky v HB... Bohužel by podle mého paní autorka u těch úvodníků měla zůstat, protože na celou knihu... Je to stále se opakující vyhrocený humor a čeho je moc... Nakonec jsem přestala číst i ty úvodníky. Přijde mi to dost předvídatelné a už ne moc vtipné.

08.10.2014 1 z 5

Království Království Jo Nesbø

Člověk pořád čeká, že se tam ten Harry někde objeví ... Kniha plná zvratů a přitom jde jen o stavbu hotelu, že jo.... :))

10.06.2021 5 z 5

Outsider Outsider Stephen King

Jako vždy perfektní. El Cuco... To nechcete potkat ...

18.02.2021 5 z 5

Velice zajímavé rozhovory. Kniha nenadchne každého, to úplně chápu. Ne všichni, ale dost z nich, samotářů, jsou podivíni. A to co není standardní mají lidé často tendenci odsuzovat. Já je úplně chápu, proč ten život žijí. Někteří si tu cestu vybrali sami a někteří na ni byli svedeni životem, tak jak šel. Pro mě rozhodně zajímavá kniha, lidé i příběhy. Z míst a k lidem, kam se obyčejný smrtelník normálně nedostane.

02.11.2019 5 z 5

Láskou ji nespoutáš Láskou ji nespoutáš Atticus (p)

No já nevím, možná jsem ji radši měla číst v angličtině. Některé básně jsou vážně hezké, ale zas taková pecka to nebyla. Bohužel. Originál je prý mnohem lepší, tak třeba se k němu ještě dostanu :)

14.01.2019 3 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Rozhodně velmi zajímavá kniha, vzácného člověka. Pro mě, jako ateistu, to byl takový výlet do světa církve, prostoru, který skoro neznam, a občas mi spadla brada v úžasu, nad názory, které pan Czendlik má. Pro mě přijatelné . Hezké čtení. PS: Jen ty otázky bych nechala pouze kurzívou, ne tučně. Trochu mi to estetický vadilo ;) Ale to je povrchní vada :-D

03.01.2018 5 z 5

Heidi, děvčátko z hor Heidi, děvčátko z hor Johanna Spyri

Už jsem ji koupila dceři ;-) A moc se těším, že se jí bude líbit jako mě. Doufám :)

12.01.2016

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Několikrát jsem se musela zastavit a nadechnout, otřít slzy a číst dál... Silný příběh, který bych doporučila každému. Min. všem těm, co o tomto tématu vědí tak málo jako já. Ráda bych si sehnala i knihu Můj bratr dým a pár dalších, které tu autor zmiňuje. Krásná a smutná.

25.09.2014 5 z 5

Kdysi Kdysi Morris Gleitzman

Krásná obálka k děsivému příběhu, kterých se za války stávaly bohužel spousty. V podstatě nemám dalších slov... K přečtení doporučuji, ale je to síla.

13.12.2017 5 z 5

Vzestup Guvernéra Vzestup Guvernéra Robert Kirkman

Nikdy bych nevěřila, ze se mi bude líbit, když jsem už viděla seriál, ale velmi mě překvapilo, jak dobře se četla. Asi to bude i tím, že jsem tuto část neviděla, nebo v seriálu nebyla. Nakonec ani nevadilo, že mi bylo téměř od začátku jasné, jak skončí Brian i Penny.

07.03.2015 5 z 5

Ostrov Duma Key Ostrov Duma Key Stephen King

Zatím nejúžasnější kniha, jakou jsem od Kinga četla. I po letech, od přečtení, je mi z obsahu trochu úzko... Tahle mě opravdu dostala.

11.03.2014 5 z 5