Efča59 Efča59 komentáře u knih

Pouta Pouta Delphine de Vigan

Úžasné, minimalistické a zároveň přesně vystihující proplétající se pocity samoty čtyř postav....

29.10.2019 4 z 5

Legenda o jazyku Legenda o jazyku Pavol Rankov

Kniha o studentech historie z doby normalizace, která od začátku pěkně plynula. A závěr mě rozsekal. Určitě zkusím další autorovu knihu.

15.09.2019 4 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Jedná se o moje první setkání s touto autorkou. Jako celek hodnotím knihu velmi kladně, líbil se mi jazyk, jakým autorka píše a právem patří mezi nejlépe hodnocené současné české autorky. Příběh o tom, co na mladé dívce zanechá trauma z milosti a snaha najít příčinu této tragické události. Minus bod za to, že kniha nemá jasný závěr, většinu knihy čekáme na rozuzlení, které nakonec nepřijde. Naopak plus bod navíc za úžasnou obálku.

29.06.2019 5 z 5

O mráčkovi O mráčkovi Pavel Čech

Pohádka O mráčkovi je další úžasná kniha od výtvarníka Pavla Čecha, kterou známe už z příběhů o pavoukovi Čendovi. Pohádka vypráví o klukovi, který vyrazí za město na kopec pouštět draka, ale protože nefouká, pozoruje mraky a jejich proměny. Pohádka je poetická, ale i přesto mojí dvouletou holčičku zaujala a čteme ji pořád dokola. Za úspěchem pravděpodobně stojí i výtvarně dokonalé a originální ilustrace a to, že na jednotlivých dvojstranách neni mnoho textu a i díky tomu se můžou děti do vyprávění podle obrázku bez problémů zapojit.

05.06.2019 5 z 5

Duben v Paříži Duben v Paříži Michael Wallner

Knihu jsem si vybrala v rámci plnění #ctenarskavyzva. Podle recenzí na @databazeknih jsem neměla od knihy velké očekávání. Ale z knih, které by měly v názvu kalendářní měsíc mi přišla pro mě nejschůdnější. Nakonec jsem ale byla příjemně překvapená. Kniha vypráví o lásce příslušníka wehrmachtu působícího ve Francii ke krásné Francouzce během druhé světové války. Za mě se jedná o působivý příběh, pohled "z druhé strany" a hlavně o tom, co vše dokáže pravá láska. Styl autora mi vyhovoval, kniha se četla poměrně lehce, pouze minus jedna * za nepřeložené francouzské věty (někdy pak bylo třeba domyslet si souvislosti).

30.04.2019 4 z 5

Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

Nenáročný příběh s myšlenkou toho, že jediný okamžik v životě může všechno změnit a že všechno může nakonec dobře dopadnout. Ideální čtení pokud máte depresi a chcete slyšet, že bude líp ????

14.02.2019 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Po delší době opravdu kniha, která mě vzala za srdce. Láska kvete v každém čase. Mám pouze dvě připomínky, kvůli kterým nelze dát 5*. Knih o holocaustu už jsem přečetla hodně, takže jsem pouze chvílemi měla pocit, zda se může jednat o pravdivý příběh, zda mohlo existovat tolik šťastných náhod, díky kterým hrdina přežil. Ale chci věřit, že tyto náhody existují a existovat budou. Posledních pár desítek stran jsem měla pocit, té autorka už chtěla příběh rychle dokončit a trochu je "odflákla", což je na škodu celkovému dojmu z knihy.

12.10.2018 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Od knihy jsem měla trochu větší očekávání, ale nebylo to špatné. Příběh i přes prolínání přítomnosti a minulosti svižně plynul, napínavé části se střídaly s těmi, kdy děj stagnoval a popisy opakovaného triznění manželky začínaly být už trochu nudné. Žádné wow! se u mě nekonalo, ale nebyla to špatná oddychovka.

07.10.2018 4 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Poslouchala jsem jako audioknihu. No co říct, prostě osvědčená klasika.

22.09.2018 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Kniha mě nenadchla. Přečetla jsem ji celkem rychle, ale děj mi přišel hodně překombinovaný. Pocitově bojuji mezi tím, zda to byla oddychovka nebo slatanina.

20.02.2018 3 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Pro mě byla kniha zklamání. V žádném případě nedosahuje kvality předchozích dvou knih. Chvílemi mi připadalo, že se autor snaží nuceně "vytlačit" další a další zápletku,čímž pak vzniká taková "česká slatanina.

12.02.2017 3 z 5

Poprask v sýrové uličce Poprask v sýrové uličce Robert Fulghum

Fulghuma miluju, ale tato kniha pro mě byla zklamáním. Mela jsem problém ji dočíst. Některé povídky na mě působili už trochu jako z "z nouze ctnost".

18.11.2016 3 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Krásně ilustrovaná oslava života...příjemné čtení, které je třeba dávkovat po kouskách..

10.06.2016 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Musím říct, že už dlouho jsem nečetla něco tak nudného. Děj vůbec neměl spád, člověk od začátku tak trochu tušil,kdo je vrah. S touto knihou jsem bojovala několik měsíců a dočetla jsem ji asi jen z důvodu sympatií k autorce.

24.05.2016 1 z 5

STOP - Světové tažení ochmelky Poláčka z Prahy do Ohňové země STOP - Světové tažení ochmelky Poláčka z Prahy do Ohňové země Tomáš Poláček

Na knihu jsem se těšila už při čtení Tomášových příspěvků z cesty na fb. Kniha se čte jedním dechem.Pokud máte rádi Tomášovi reportáže v Reporterovi (nebo driv v MF) a především cestování a batohem na zádech nesmí Vám v knihovničce chybět.

20.02.2016 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Za mě nejslabší kniha z celé série. Některé zápletky zcela překombinované, chyběl mi obvyklý spád (až na posledních 100 stran) a dokonalost některých postav už byla na mě vážně moc.

26.10.2020 2 z 5

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

Láska je.....

25.04.2020 5 z 5

Milé, laskavé, pravdivé, pohladilo po duši.

11.01.2020 5 z 5

Italské jednohubky Italské jednohubky Marta Kučíková

Jedna z mála knih, které vznikly na základě blogu a dají se číst i jako kniha. Vtipné, úsměvné a italsky potřeštěné.

29.10.2019 4 z 5

Ani muk Ani muk David Jackson

Fíha! Tak tohle byla jízda. Detektivka s prvky thrilleru, jasná a snadno uvěřitelná zápletka. Krátké kapitoly, děj ubíhal ani nevím jak a ten konec. Prostě paráda. Mohu doporučit.

16.06.2019 5 z 5