Onlineedith79

HanaHanaAlena Mornštajnová

Číst tuhle knihu člověka až bolí. To co zažívali lidé během války je otřesné, nepochopitelné, ale bohužel skutečné. Už začátek v podání Miry byl tragický a smutný, ale když se do vyprávění pustila Hana, bylo to téměř k nedočtení.

11.10.2018

Tiché rokyTiché rokyAlena Mornštajnová

I ticho dokáže mluvit. Krásná knížka, která člověka donutí se zamyslet. Zamyslet se nad tím, že nemůžeme nikoho soudit, pokud jsme nešli jeho cestou. Že spousta věcí v životě je jinak , než jak to na první pohled vypadá. Krásné , dojemné vyprávění. A konec? Nádhera.

10.10.2019

Poslední aristokratkaPoslední aristokratkaEvžen Boček

Naprosto chápu velký úspěch této knížky. Je to totiž absolutně skvělá oddechovka. Období od začátku roku do začátku jara je pro mě vždycky svým způsobem nepříjemné a tato kniha mi rozhodně zvedla náladu a to je její hlavní poslání. Na nic si nehraje, neřeší žádná velká dramata a pokud se objeví problém, vše je bráno s humorem. A tak to má být. Hlavně se z toho n......t :-)

Nevítaný hostNevítaný hostShari Lapena

Od Shari Lapena zatím nejlepší. Kniha mě velmi bavila, i když je jasné, že tohle je hodně velká vykrádačka hned několika knih Agathy Christie. I tak nebo právě proto to bylo moc fajn. Prostředí zasněženého hotýlku na mě působilo tajemně a děsivě. Postavy a jejich charaktery byly dobře vykresleny a sledovat jejich myšlenkové pochody bylo zajímavé. Rozuzlení jsem čekala trochu více promyšlené, ale ani tak to nebylo špatné. V každém případě jsou knížky Shari Lapeny lepší a lepší, takže se těším na další.

14.10.2020

PopravčíPopravčíChris Carter

Tak další šílená jízda s Chrisem Carterem. Ten pán prostě umí. Umí do knih vnést přesně tu mrazivou atmosféru, kterou má rád každý fanoušek tohoto žánru. Dokáže stvořit psychopata, před kterým se třesete, i když jste s knihou doma pod peřinou. No jen tak dál.

28.08.2019

Skryté kartySkryté kartyAngela Marsons

Sedím, koukám, vidím rozmazaně a nevím co napsat. Je mi všelijak. První kniha tohoto roku a hned toto. Prostě pecka. Laťka stále stoupá. Téma prominentní střední školy je víc než zajímavé. Ale také znepokojivé a děsivé. Co dodat? Vstřebávat budu tento díl rozhodně déle než ostatní...

05.01.2020

KaštánekKaštánekSøren Sveistrup

Dětské říkanky v dospěláckých knihách působí nesmírně děsivě. To věděla už Agatha Christie. Kaštánku, Kaštánku, ty jsi se mnou zamával. Moc jsem si od této knížky neslibovala a o to víc jsem nadšená. Bylo to napínavé a hrozivé a akční a vůbec to bylo super. Od teď kdykoli uvidím figurku z kaštanů, vzpomenu si na tento vážně hodně povedený thriller.

14.11.2019

Ta přede mnouTa přede mnouJ. Delaney (pseudonym)

Napětí z této knížky přímo sálá. Pořád jsem chtěla vědět co bude dál a jak se postavy asi zachovají. Nemůžu říci, že by mi někdo z nich nějak obzvlášť přirostl k srdci, ale čtení to bylo skvělé a splnilo moje očekávání.

16.07.2020

Manželé odvedleManželé odvedleShari Lapena

Moje druhá kniha od autorky a když chci být spravedlivá, musím dát čtyři hvězdy, protože tohle bylo o chloupek lepší než Někdo cizí v domě. Bohužel pro mě Shari Lapena je mistrně přehnaných kombinací a některé situace v knize se mi zdály tak nějak zbytečné a pořád dokola omýlané. Horší čtyři a jsem zvědavá jak moc zamotané klubko dá čtenářům rozmotat příště a jestli i na jeho konci bude uzlík.

15.04.2020

ChladnokrevněChladnokrevněRobert Bryndza

S Robertem Bryndzou budu mít do budoucna jeden velký problém. Budu se dlouho a hodně těšit na jeho další knihu, abych ji potom otevřela a za pár hodin bylo po všem. Tak moc mě knížky tohoto autora baví. Chladnokrevně není vyjímkou. Opět napínavý, poutavý příběh, kde děj je tak zajímavý a místy strašidelný, že prostě musíte vědět, co bude dál. Erika je mi s každou knihou sympatičtější, protože autor více a více odhaluje její pravou povahu a lidskou tvář. Navíc je tu Mossová se svým skvělým smyslem pro humor. Autor v poznámce na konci slibuje, že knih bude ještě spousta. To doufám. A čekám.

02.01.2019

Dvojitý křížDvojitý křížChris Carter

Dooost dobré. Perfektní atmosféra této knihy mě pohltila. Přesně tento styl krimi mám ráda. I když je to depresivní a šílené, nemůžete přestat číst. Kdo je pachatelem jsem sice tušila, nicméně jistotu jsem získala až na konci a musím říct, že zápletka a motiv jsou vymyšleny skvěle. Carter je prostě mistr.

27.03.2019

Osudný slibOsudný slibAngela Marsons

Přečteno během několika hodin. A bylo to zase bezvadné čtení. Kniha se tentokrát v návaznosti na předchozí díl docela hodně věnovala samotné Kim a její složité povaze. Co se týká případu, tak ten byl opět napínavý a děsivý, i když pachatele jsem tentokrát odhalila nečekaně brzy. Tak brzy, že mě to až mrzelo. A v neposlední řadě se musím zmínit o konci knihy, protože u krimi knih běžně na konci neslzím, ale u této série už po několikáté.

27.09.2020

Smrtící tajnostiSmrtící tajnostiRobert Bryndza

Sobota strávená ve společnosti Eriky a spol. Opět velká spokojenost. Perfektní atmosféra, maskovaní zločinci jsou tak nějak děsivější. Rozuzlení bylo působivé a originální. Knihu jsem si prostě užila. Tak zase příště...

06.04.2019

Do posledního dechuDo posledního dechuRobert Bryndza

Co napsat? Byla to super jízda. Robert Bryndza v nejlepší formě. Jeho styl psaní mě neskutečně baví. Chci se vyhnout spoilerům, takže jen napíšu, že mi v knize nevadilo vůbec nic. Že všechno bylo tak jak má být, aby byla kniha děsivá, napínavá a aby byla varováním. Eričin tým mi přirostl k srdci, tak doufám, že se s ním opět setkám. Tentokrát Chladnokrevně.

26.11.2018

VrányVrányPetra Dvořáková

Celou knihu jsem měla sevřený žaludek a chtěla jsem na ty stránky vtrhnout a někomu to pořádně vytmavit. Nikdy nepochopím postoj takových rodičů jako jsou tito. Jejich neschopnost, malichernost, sobectví a mnohem horší věci, které mi celou knížku dýchaly na záda. Já měla vážně strach...Hodně silný čtenářský zážitek.

SestrySestryBernard Minier

Tu dvojí rovinu, propojení minulosti a současnosti v knihách mám moc ráda a tady jsem si to opravdu užila. Příběh byl zajímavý, bez hluchých míst a Servaz je prostě bezva chlap. A byl i zamlada. Konečné rozuzlení pro mě bylo lehce šokující, ale na světě se šokující věci dějí. Malou výtku bych měla ke konci knihy. Možná toho už bylo trochu víc, než bylo potřeba. Tím nemyslím úplně poslední kapitolu. Ta byla skvělá a dala mi zabrat.

21.10.2020

Tichá modlitbaTichá modlitbaAngela Marsons

Těžko se v případě Angely Marsons píše komentář, aby se člověk neopakoval. Ale když ono to zase bylo skvělé, napínavé a nedalo se od toho odtrhnout. Námět byl originální, postavit dvě rodiny proti sobě při únosu jejich dětí je opravdu děsivá představa. Postava Kim se nám začíná díky vypjaté situaci ukazovat v pravém světle. Šedou eminenci v tomto případě jsem vytušila a mé tušení mě nezklamalo. Na konci se sice vloudila jistá nelogičnost, nad kterou jsem vrtěla hlavou, ale to se v tomto případě, plném emocí dá odpustit.

02.02.2019

Sochař smrtiSochař smrtiChris Carter

Carter mě prostě baví. Sochař smrti nebyl vyjímkou, i když...Tentokrát mám i trochu výhrady. Celá kniha mi připadala uspěchaná. Včetně konce. Pachatel mě nakonec šokoval, ale to se nelze divit. Jistá věc totiž zůstala v knize nevysvětlena nebo prostě selhal překlad. I tak pěkné čtyři hvězdy a těším se na další Robertův případ.

11.05.2020

Zlo pod sluncemZlo pod sluncemAgatha Christie

Zase jedna brilantní od královny detektivek. Strašně mě to bavilo. Všechny ty postavy a jejich povahy. Ten zvláštní pocit, že někdo z nich to prostě musel být a já jsem opět až do konce mimo. Vlastně jsem se přistihla, že už se ani nesnažím pachatele odhalit. Prostě si počkám na skvělý závěr. A vždy se dočkám.

26.10.2020

Tatér z OsvětimiTatér z OsvětimiHeather Morris

Proč mám pocit, že takhle to být prostě nemohlo? Koncentrační tábory byly místem šíleného, nepopsatelného utrpení a hlavní postava této knihy se tu měla jako pán. Všichni, včetně esesáků mu šli na ruku, ze všech problémů se dostal, vše mu bylo odpouštěno. Tak to prostě rozhodně nemohlo fungovat. Tyto romány jsou teď náramně populární, ale já už po žádném nesáhnu. Prostě nevěřím a nemám potřebu se rozčilovat.

06.11.2020

Mrtvé vzpomínkyMrtvé vzpomínkyAngela Marsons

Mám za sebou desátý díl mé oblíbené série a opět musím, nebo prostě chci dát pět hvězd. Pohnutá minulost Kim se tu vrací stejně intenzivně jako v díle prvním, ale tady už víme daleko víc o povaze hlavní hrdinky a nezbývá než ji obdivovat pro její morální sílu a odvahu a fandit jí. Těším se na další knihy skvělé autorky.

26.12.2020

Dívka v leduDívka v leduRobert Bryndza

Roberta Bryndzu jsem pořád odkládala, protože jsem správně tušila, že mě jeho knihy pohltí a budu na ně potřebovat moře času. A je to přesně tak. První kniha mě nadchla a těším se, co mě čeká dál. Postava Eriky je mi sympatická, taková anglická Starlingová, která se s ničím a nikým moc nepárá a jde si tvrdě za svým. Uvidíme se při Nočním lovu.

13.07.2018

Dokonalé tichoDokonalé tichoHelen Fields

Helen Fields se neustále překonává. Už ani nevím jakými superlativy její další knihu hodnotit. Příběh byl obrovsky napínavý, vůbec mi nedal šanci od knihy odejít. Tak zvrácené a přitom tak neskutečně zajímavé. A ty panenky...opravdu mě jímala hrůza. Moc,moc se těším na další knihu z této skvělé série.

02.12.2020

Oběť bez tvářeOběť bez tvářeStefan Ahnhem

Nedá se nic dělat, já těch pět musím dát. Mě totiž tahle knížka neuvěřitelně bavila. Vyšetřovatelé jeden vedle druhého sympatičtí, včetně Fabiana Riska. Na druhé straně pořádně zvrácený pachatel, kterému to myslí. Konec byl taková divočina, že se tajil dech. Možná až moc a plný počet jsem dát nechtěla. Ale fakt tak nějak musím...

18.05.2020

Zlámané kostiZlámané kostiAngela Marsons

Nemůžu jinak. Protože Kim je prostě Kim a s každou další knihou mám radši nejen ji, ale celý její tým. Děj byl opět napínavý a nebyla by to Angela Marsons, aby na úplný konec nepřipravila nečekané a velmi zajímavé rozuzlení. Knih od Angely nebude nikdy dost.

21.07.2019

Hovor se smrtíHovor se smrtíChris Carter

A sakra...Tohle bylo opět dokonalé čtení. Perfektní zápletka, napětí i závěrečné rozuzlení je zase na plný počet hvězdiček. Chris Carter je prostě král tohoto žánru. Jeho pachatelé mají vždy silný motiv a jak se kniha blíží ke konci, máte pocit, že to snad ani nechcete vědět. A přitom strašně chcete. Tohle umí Chris Carter dokonale.

14.10.2019

Kanibal z Nine ElmsKanibal z Nine ElmsRobert Bryndza

Robert Bryndza vyslal do světa novou hrdinku s velmi pohnutou minulostí. To, co má Kate za sebou a s čím se musí denně vyrovnávat je opravdu drsné. A potom přijde někdo, kdo jí do té minulosti bez slitovaní vtáhne zpátky. A začíná napínavá, děsivá hra o život. Autor prostě umí psát a vytvořit tu pravou thrillerovou atmosféru. Takže za pět.

12.11.2019

Květy zlaKvěty zlaCharles Baudelaire

Krása, smutek, děs, závislost...Ty básně se mi opravdu líbí, něco v člověku zanechají a myslím, že dnešní básníci už tohle vytvořit nedokáží.

06.08.2020

Vražda na fařeVražda na fařeAgatha Christie

Moje závislost na královně detektivek stoupá. Opět jsem nebyla zklamaná. Tentokrát sice trochu zdlouhavější začátek, ale po spáchání vraždy se děj pěkně roztočil a překvapení střídalo překvapení. Slečna Marplová to ve finále moc hezky rozsekla. Velká spokojenost.

Němý křikNěmý křikAngela Marsons

Čeká mě další maraton. Po sérii od Roberta Bryndzy jsem se pustila do Angely Marsons a první kniha mě úplně uchvátila. Bylo to děsivé, napínavé, ale i dojemné. Postava detektiva Kim Stone rozhodně není nesympatická a její životní příběh je opravdu bolestný. A závěrečné rozuzlení? Paráda. Další knihy autorky na mě čekají v mojí knihovně. A to je dobře.

16.01.2019