DominaCZ DominaCZ komentáře u knih

Bez obalu Bez obalu Barbora Tlustá

Nevím, mně přijde hloupé vysypávat si koš a prohrabávat se jím, každou šlupku někam zahrabat červíkům, každej přípravek lít do sklenice, protože propánakrále, hlavně nemít doma kousek plastu, to je vražda žejo !
Je to takový...fanatický. Nutí to zbavit se všeho a naopak mít doma kamínky, dřívka,sklo a voskovat si svý sáčky. Svoje vůně který mi ale nevoněj a jsou drahý. Mně se to nelíbí a i když čistím převážně sodou a octem a třídím, přelívat přípravky do sklenic a omotávat je provazem a zalívat do SOJOVÝCH VOSKŮ fakt nebudu, pardon.

Teď jsem koukala na ZW shop a tam mají 20g masky za 130,- čili 100g kolem 600.
A to byla jen maska.
Kde máte zbytek jako jídlo praní atd??
Jako kdo na to v týhle době má??
Když je to tak potřebný, proč je to furt tak odporně a přehnaně drahý když je to z minima běžně dostupných surovin???
Takže už i proto se mi tyhle eko bio cypoviny hnusí.

25.09.2020 1 z 5

To nejlepší, co máme To nejlepší, co máme Griet Op de Beeck

Nereálné. Takto muži neuvažují.

23.09.2020 1 z 5

Krabice živých Krabice živých Norbert Frýd

Nelíbilo se mi pojmenování: OSVĚČIM, DACHOV, používání označení "blokouš" a co je HOUŠŤKA taky nevim. (no vím ale jako...žejo).
Nelíbila, nedojímala, spíš vytáčela a ta Osvěčim to celý zazdila.

13.09.2020 1 z 5

Anna proletářka Anna proletářka Ivan Olbracht (p)

Jako...chápu, oč se bojovalo, ale ta forma...byli mi nesympoš. Ona-tupoš z vesnice, jejíž nejčastější věta byla ANO? a jež se nechá otento na schodech, on odpornej a zabil by kohokoliv s jiným názorem.

Líbil se mi začátek o tom sloužení a tak, to jo. Ale ta politická věc, jak se tam přimotal Toncek, to byl hnus a nuda.

Co mě rozbilo:" Bylo jim smutno. Ne nad umírajícím člověkem- kolem se umíralo příliš často. Ale nad vyřazeným bojovníkem." Aha jasně, život je nám ukradenej, něčí nemoc taky, ale štve nás, že ztrácíme potenciálního soudruha, tak jasně.

Styl jejich "boje" se mi nelíbil: "Chytali padající a vrhali je o stěny domů."

Zabije, přesto: "nemáme důvod tě vylučovat ze strany, řekl poslanec a hleděl na něj s láskou." Aha takže i vražda tam prošla,hm krásnej příklad opravdu.

Den po porodu nechá děcko doma sousedce a raděj jde na ulici do vřavy, jen aby byla s CHLAPEM ?? No nevim...
Holt mladý blbý děcko no...kolik jí mohlo bejt, 16,17? Jemu jestli 20+ tak to bylo moc. Prostě mladí blbci, proto mi boj za republiku v rukou děcek neseděl.
(jo ale překvapilo mě, že už měly bejt telef. budky..jako fakt??)

13.09.2020 odpad!

Stůj při mně Stůj při mně Daniela Sacerdoti

Ňáko mě nebralo číst o tom, že je ona nádherná tak, až se za ní každej pořád otáčí a jak duch podráží služce nohy, až padá ze schodů a láme si nohy, aby mu mohla hlídat holku a bejt tak s ním...mě štvalo, že ona furt fňuká, že přišla o děcko. Jistě, ztráta, ale mlet o tom POŘÁD ?!!!!
Otravný.
Na jednu stranu to rozbilo manželství, na druhou si s ex manžou psala mejlíky jako nej kámoška ?! Divný. (aspoň jsem to tak pochopila, bylo tam stejný jméno jako jeho).

08.09.2020 1 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Takže. čteno po delší době, a najednou jako bych prozřela... najednou vidím vše jinak a nemálo se divím. Tahle kniha pro mě byla symbolem bolesti a teď, po tom přečtení, se vlastně divím proč. Ano, byla tam smrt a násilí, ale jinak se tam nic nedělo. Dětská láska, která nikam nepokročila, matka, popis vznešeně bohatého života bez starostí a dějová couranda sem a tam, pořád dokola. Životy v pustině Sibiře se totiž asi jinak popsat ani nedaj, než tou nudnou prací a tím, že po nich něco leze, kdo zas umřel a je jim to jedno, nemaj co jíst atd.

SPOILERY.
Spíš mě zarazily ale jiný věci. Např. proč plešatý muž, jež je udal, jel s nimi. Vždyť spolupracující nechávali být, ne? Proč tam byly tak rozporuplné postavy jako on nebo Aljuša -věčně nas*anej a odpornej, nakopal by je děcko neděcko, ale dovolí jim u sebe udělat oslavu jejich narozenin. Aljuša jim sebere každej drobek chleba, ale při odjezdu jim dá na cestu jídlo a drobný dárečky. Co to ?!

Strážní a Kreckij - nakonec z hajzla raněný deportovaný uplakánek? Ale jděte...

Andrius a jeho máti-takže ona se zaprodá, za žrádlo a lepší spaní se s nima válí a roznáší jim chlast , on má co hulit a dokonce tam přibere a ostatní to vědí a ještě je BRÁNÍ? Nikdo na ni není naštvanej, všichni v ní vidí OBĚŤ?? Pochybuju. A Lina je uražená, přesto od něj to...jak to říci slušně...vysouložené žrádlo bere...tak určitě :)

Janina,celý zbytek osudu všech a useklý konec - věc, co mě nejvíc naštvalo-pořád se točíme v zmrzlé hlíně nebo sněhových bouřích a najednou je KONEC! Ale já chci vědět, jak to skončilo, kdo pro ně přijel, jak se shledala s ním, jak se vzali, jak začli žít, když v doslovu je, že po návratu byli tito přeživší pro Rusy, kteří jim doma vše zabrali, zločinci? Jak teda mohli žít tam, kde jim bylo vše sebráno a kde nebyli vítáni, přestože byli doma??KONEC.

Takže závěrem? Závěrem jsem překvapeně zklamaná a zjišťuju, že vlastně nevím, co se mi na tom tak líbilo. Je to opravdu nudně šedá, na místě stojící kniha.

07.09.2020

Kriminál Kriminál Zora Castillo

Ježiš to je odpad tohle.
Anotace zní jako otazník ženské, kterou propustili, ale půlka knížky je nuda o slepicích v lochu, co jednak furt kníkaj CO MÁM DĚLAT? JÁ NEVIM CO SE TU PO MNĚ CHCE...jako co by asi v LOCHU chtěla dělat twl??? a další půlka je o náhle se zvetivší nádheře. No bodejť ne, když sotva vytáhla paty, už na ni čekala kámoška i s bytem, prací a veškerým zajištěním žejo.

"Dnes mě omluvte, chci být sama." - aha, a kam v krimu půjdeš, do svý haciendy, do svýho pokojíčku, kterej dali spešl tobě?? Ne, tohle se tam vážně neříká a už vůbec nedá realizovat, nevím kde na tom autorka byla.

Neskutečně mě štvaly ty kecy - vážně autorka viděla, že by v lochu někdo mluvil SPISOVNĚ??
Místo ale LEČ?!
No tak to si nezaslouží ani tu jednu hvězdu.
(Ráda bych opravila Jaruš7: ne, tohle reálná exkurze vážně není :) )

06.09.2020 odpad!

Boj se tmy Boj se tmy Becky Masterman

"...šaty odhalovaly její PLNÉ křivky-vážila asi 50 kilo."
Tak to pak jo :))))))

"Budou ji soudit jako dospělou." V 17, když není zletilá?!!
SPOILER:
Strčí do huby první pilulku a začnou se dít divný věci. Napijou se v kostele kafe a lidi padaj k zemi otrávení. To mě na ní štvalo. Že je to stará borka, co jedním chmatem skolí veterána mladýho, jak pořád nezapomněla podotýkat, ale věčně NENACHÁZÍ SPOJITOST. 400 stran se matle v myšlenkách ČÍM TO ASI JE? BYLO TO TAK? NEVÍM...
Rozbijou se v autě, on rozlámanej rypák, ale jasný, vůbec ji z toho neobviňuje, poldové taky pohoda, VIDĚLA JSTE HADA? TAM ŽÁDNEJ NIKDE ALE NENÍ, NEVADÍ, NASCHLE.
Ale ani to ji nepřiměje jít za lékařem a říct mu, že má vidiny, až se z toho vybourali...
Ona si narve tlamu a tělo lékama, ale nenapadne ji, že šílet a být divná asi patrně bude po nich a ne z nějaké podělané sušené kůže ropuchy twl...prostě debil na to, že jde o špičku ve svým oboru, jak to furt všem cpe a jak furt vzpomíná, že se svíjela jako sexice v báru před mafiánama a dělala mezi něma atd...

Takže nesympoš.
Ale knížka byla po dlouhé době čtivá a nutila mě, proto škoda tak "normálního low" rozuzlení, který bylo nadosah a příliš okatý.

06.09.2020 3 z 5

Trnitá sklizeň Trnitá sklizeň Corban Addison

Nezajímala mě jednání ve vysokopodlažních budovách a ve velkým západním světě ... mě zajímal tamten svět a to, jak se mají ti lidi, co vyskočili z těch oken, ti se tam ale jen mihli a víc to bylo o politice společnosti, penězích a ekonomice.

Spoiler: Děj z Jordánu a to "znásilňování" holek: tady o nic takového nešlo, protože, jak sama řekla, "Bez námitek mu vyhověla a dovolila mu to." A to žádný znásilnění není.
Pokud mu takhle podrží každá náctiletá husa, je jasný, že je takovej vedoucí směny na koni a má je v hrsti.

Tři hvězdy za dodatek v závěru, že to čerpá z reálné skutečnosti.

04.09.2020 3 z 5

Pouto krve Pouto krve Kitty Sewell

Spíš příběh o tý ukrajinsko-ruský sexuální závislosti a plazení se před ním alá "vím že mě zas zmlátí, ale stejně mu ty nohy roztahnu", než nějaký kubánský tajemství a atmo.
Rachel byla odporná a útočná, a přitom poddajná k*áva.
Nic mě nedojímalo.
M., která zavinila ten začátek a ztrátu manžela, taky.
Prostě typická jejich ...jak to říct slušně..."děva volných mravů", která se nechá zbouchnout v patnácti no.
Tím pádem to "rozluštění" žádný tajemství není žejo.
Nikdo sympatickej, atmo žádná, nelíbilo.

04.09.2020 1 z 5

Já a moji muži Já a moji muži Eva Dolejšová

Pár hlodů jsem našla, no až na ty zdrobnělinky typu piškůtky, dortíky, "přilepila jsem si ručičku ke ŽBRDLÍNKU kolíbky", zelinkavá atd. to šlo.

31.08.2020 3 z 5

Kdo nehřeší, nežije Kdo nehřeší, nežije Marcela Mlynářová

Takže dle alnahu dobrodružný lajf znamená potraty, opakované válení se s chlapama, se kterýma jsem se rozešla / rozvedla a rození děcek s těmito typy. Politickou dobu nebo "práci" manekýny z toho vynechám, protože klopýtat po mólu práce není žejo.
Tak to pak jo.

No, ke knize samotné. Co říct na někoho, kdo TO dá pryč, aby se s NÍM poté sešla, opět se nechala otentit, ale už si to nechala, přičemž tento model opět zopakuje se svým ex manželem po rozvodu, protože ona chce toho syna?!
Sorry autorko, je to děvkoidní.

Je to celý namyšlený. Každej chlap ji chce. Během pár dní v porodnici (asi pěti) je na svý původní váze i těle, má ŠORTKY a prostě je zas dokonalá. Och.

Nesmysl: Ženy že chodily na přehlídku z kravína v zástěrách, holinách a šátku? ....

"Tehdy nebylo běžné, aby tak mladá matka měla tři malé děti." Jako by autorka v té době ani nežila - tehdy se běžně rodilo v nácti, takže mladinké matky byly běžné.

Pořád opakuje policie - proboha tehdy nebyla POLICIE ale BEZPEČNOST!!!

Místo ty jsi-ty si a tak by se dalo pokračovat.

Proto tuto autorku nemusím už od pohledu. Nejvíc mi stačilo foto z její přednášky z knihovny kdesi na Moravě, kde bylo OSM lidí. To o čemsi vypovídá. Mně ty knížky nesedí, ale stejně si je vždycky vezmu a říkám si, s čím trapným se zase předvede.

30.08.2020 odpad!

Zpověď nudné manželky Zpověď nudné manželky Marie-Renée Lavoie

Spíš jak pro pubošky - v jednu chvíli sesunutá na zemi v oblíkací kabince brečí na zemi, aby k ní dcera podlezla pod dveřma ( v obchodě? tak určitě...) a aby poté za chvilinku vylezly ven a obě se hystericky tlemily...trapný prostě.
Odchod bolí, jasně, ale ona to hrotila otřesně.

30.08.2020 odpad!

Pravá matka Pravá matka Shalini Boland

Škoda, že tu nejde dát smajlík...zasmála bych se totiž.
Je to totiž nuda s otravou a nevěryhodností.
SPOILERY
Otravné postavy, děj, pruda s novináři- vážně by CELOU ZEMI a všechny pořád zajímala jen ona a děcko, který u ní nikdo neviděl a který u ní pak ani nebylo už?? Vždyť se nic nestalo, takže jako... a kdyby ta manželka, jež to věděla, to řekla/ napsala v tý závěti rovnou, ušetřilo by to mnohé, jenže by nebylo o čem psát žejo...no prostě pruda...ale jak kdosi psal že se to stát nemůže- ale může, dokonce i stalo.

30.08.2020 1 z 5

Místa ve tmě Místa ve tmě Lidmila Kábrtová

Čtivost tam i je, ale všechny baby jsou jak přes kopírák - buď týraný chudinky, nebo d*vky co píchaj po hotelích, nebo osamělý důchodkyně anebo slepicoidní manželky. To není podle autorky vzorem ženy nikdo jinej???
Odevzdaný, vyšumělý NIC.
To mi moc good nepřijde.
Takový stejný.

27.08.2020 3 z 5

Pouhý stín Pouhý stín Karine Giébel

Soukromá cože- závěr že je hrůzný? Ale jdi ty.Hrůzná je tam jen "hrdinka" sama a vůbec postavy všechny.
Kniha je sbírkou otravných postav, magorů a zbytečnosti.
Překlepů, chyb a divných vět.
Toto je královna? Tak to se pak ve Francii fakt nemaj.

27.08.2020 odpad!

Královský návrh Královský návrh Leila Meacham

Hloupé a plné chyb.

27.08.2020 1 z 5

Záměna Záměna Caro Martini

NO, ženská v 28 se už neměla chovat jak rozbácaná 16tka, která, na kterou když nemá chlap sexuál. narážky a nečumí na ni na městě odněkud z ochozu jako nějakej dělník, hned je naštvaná.
Jasmína byla trapná prostě. Každej ji chtěl, každej z ní šílel, v buse, tramvaji, na ulici, v baráku, v klubu, přeprala jedním kopem artridiozním kolenem i vymahače ... tak určitě twl.
Ta to kazila, moc frí end kůl. Jak pro blbky ze základky, jak pro y/a, ne pro ženy.

24.08.2020 1 z 5

Modlitba za Černobyl - kronika budoucnosti Modlitba za Černobyl - kronika budoucnosti Světlana Alexandrovna Alexijevič

Bude to obsáhlý koment. Já totiž vždy měla dle článků tu nehodu za hrůznost a lid za chudáky oběti. Jenže se díky týhle knize a údajně teda reálných výpovědím ukázalo, jak se to vlastně mělo. Že to ve skutečnosti na těch vsích byli ožralí burani neposlouchající nařízení a příkazy. Že vláda dala info, ochranu a poskytla co mohla, ale oni na to doslova s*ali. Za bednu vodky vás na seznam pásma buď zanesl dozimetrista, nebo z něj vyškrtl a vy jste mohli zůstat.
Jak říká jeden: "Mnoho z pracujících v Č. byli vesničani." Aha, já měla za to kde vzali tolik povolaných lidí, a oni to byli hnojníci od vepřů z, jak to sám ten člověk nazval, doby kamenné ... tak to se pak ničemu nedivím.
Věty se opakovaly v těch výpovědích. Tak, co mi nesedělo:

Kočky že žraly svý koťata? Proč, když okolo lítaly krysy a myši?!
Krysy zakously a sežraly ženskou, do rána ohlodaly chlapa s kolem, že z něj zůstaly jen dvě kostičky a to kolo??

Babka - chodili jsme pro semena 30-50 km a ostatní nosili 15 kg, já 50. Hrdinka prostě!
"Jakápak radiace, když tu lítaj motýli a bzučí čmeláci? Moc jsme se té radiace nebály."

Ignatěnková: Byla jsem v 6. měsíci těhotenství a byla jsem hubená, naštěstí to na mě tedy nebylo vidět. - To asi těžko, o to víc by to poznat bylo, to se paní buď plete, nebo chybnej překlad, asi chtěla říct právěže tlustá. Pak by to smysl dalo.

" Z úst mu lezly plíce a JÁTRA" - kudy tudy z břicha játro krkem ven...? Možný to je, přijde mi to ale zas jak výmysl.

Chrápe u něj 14 dní na pokoji, sestry v nemocnici ji nechaj a pak se diví, že porodí ozářený děcko. Rodit už nesmí, přesto porodí zas i za cenu, že by to bylo bez ruky- prostě NO A CO, TAK BUDE. Prostě sobecká k*áva, sorry.

Nepochopila jsem, proč tam jsou články o útěky z Kyrgyzstánu a o Tádžikské válce, fakt ne.

Voják výpověď: "Listy měly černé dírky, i rajčata...neměli jsme to jíst...stejně jsme je jedli.
Čepici jsem dal synovi... Za 2 roky mu našli nádor hlavy. Dali nám plynové masky a respirátory, ale nikdo to nenosil. Kočky a psi jsme stříleli, ale prasata se pouštěla na svobodu.
(co si jako uloví domácí prase v lese twl ??)
Když kulka psa jen zranila, nedobíjeli jsme ho, ale srazili zpět do jámy a zasypali hlínou. Předpisy se nedodržovaly, dole igelit nebyl."

Mně to přišlo jak dnes s tím covidem a rouškama - vláda nám je sice nedodala, ale něco nám nařizujou a lidi to nedělaj. Oni na to taky vyloženě s*ali na těch vesnicích, zůstali na sílu a žrali ty zamořený věci tam. Mají x operací, infarkty, padaj mrtví k zemi na silnici, takže čemu jako unikli, co vyřešili, že nechtěli odejít, protože "ti ve městech pochcípali taky??"
Litovala jsem ty, co uklízeli že nebyli dostatečně ochráněni oděvama. No teď když vím, že si je ani nenasadili, už se nedivím.

Některý věci nesedí - Ignatěnková tvrdí, že čistili chodníky práškem a pak že vyšli ven a brodili se pěnou po kolena. Já četla že to čistili mejdlem, protože nic jinýho neměli a věřili, že to stačí, tak kde je pravda ? Že něco vláda tajila a nebyli chráněni jak měli, to je jasný, ale oni na to skutečně sr*li. Ignorovali, vysmívali se. Jak mladí, tak staří. Hlavně že měli chlast.
Odporní burani. Ani chovat se neuměli v tu chvíli, ty ženy se furt někam sraly, ječely jak krávy hysterický, cpaly se do těch nemocnic i přes zákaz, napadaly někoho, ta Ignatěnko taky furt někde stála pod oknama a ječela a babky se na vsi taky na vojáky rozkřikovaly...no odporný. Ale ve svých výpovědích jsou všichni hrdiny. Skutečná Krása Nesmírná - všichni jsou Bivoji Udatní.

Ten odpad proto dávám jim. Jejich demenci, ne těm, kteří schytali tu první dávku a rozpadli se na lůžku v nemocnici.

23.08.2020 odpad!

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Tam není anotace, takže člověk vlastně neví, oč jde. Až během textu jsem zjistila, že to je někde ze sedmdesátek a já přitom čekala, že to bude-sáhnu-li do hodně omezených dob, někdy z devadesátek. Což jako "párty" v ranných sedmdesátkách TAM... no to si asi umíte představit.
Jako to místo a hlavně TA DOBA mě prostě nezaujalo. Neumim si to představit, ta politika tam překáží a nechápu, proč jako prostě anglán chtěl na něco poukazovat pomocí tohoto prostě ... tučňák jako symbol něčeho? Dyť od něj nakonec utekl zas jinam a nebyl u něj, tak jak moc velkým kámošem pro něj jeho saponátovej Juan byl??

Tak vidíte. Prostě vypočítaný na efekt. Takže, ne nedojalo a už když jsem to držela v ruce v knihovně, silně jsem váhala. Tušení mě nezklamalo.

22.08.2020 1 z 5