DominaCZ DominaCZ komentáře u knih

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Tyjo, zklamání jak bič. Já čekala dobovou věc ohledně infa o všem okolo salonování, šití, návštěv, látek atd. jakožto i pikantérií a ne smyšlenin ohledně mladých šiček, který fňukaj, jestli si vrznout s týpkem a nechat se zbouchnout maj nebo ne, jestli s ní bude nebo ne, jak to s ní myslí, jestli si večer vyjdou nebo ne... a vulgární slepice, která jednoho dne zmizí a která mě tak irituje, že je mi to jedno a vůbec ji nelituju...posměch Martě se mi nelíbí, mohli ji nesnášet a nemuset nebo nesouhlasit s dobou, ale to je tak všechno-každej kdo uvažuje si logicky spočítá, že je lepší mít každej svý jistý a být na stejný úrovni, než být žebrákem a čumět na úspěšnýho velkostatkáře žejo no.
Možná mě to irituje proto, že je teď ta doba taková, nevím.

Hlavně ale mám velkou výtku vůči autorce: píšou, jak si vše nastudovala...tak by měla vědět, že by za komunismu NIKDY neoslovili ženu jako PANÍ, protože to jest buržoustní oslovení, proti kterému toto zřízení brojí, natož je-li to žena ve vedoucí pozici jako první dáma. Takže nějaká MILOSTIVÁ PANÍ SOUDRUŽKA, to jako fakt ne.
Mezi komunisty prostě "paní Podolská"? ...beze slov.

Konec a běh času mě tak nějak nezajímal....a happy konce taky ne.

03.03.2021 1 z 5

Sněhová královna Sněhová královna Hans Christian Andersen

Hvězda za nice ilustrace, ale samotné pohádky mi nic neřekly. Byl děj, něco se dělo...a najednou useknutý konec.

02.03.2021 1 z 5

Školák Kája Mařík 6. díl Školák Kája Mařík 6. díl Felix Háj (p)

Staženo zde jako e-kniha.

No, že by vzití pořád lítávali kolem dvacítky průsekama jako v těch šesti-desíti letech??? Proč z nich v dospělosti pořád dělat ty jakože čisté, cute dětičky, který každý, VŠUDE žere a KAŽDEJ je na větvi z toho, jak nádherní jsou??

Pan lesní s tím neustálým KULIFERDOVÉ a jak je jimi posedlej je trapnej. On, vždycky tak klidnej a rozumnej, je najednou jak posedlá kvočna??

Ve chvíli, kdy konečně přijeli zpět, "paní lesní se balí do ubrusu a Týna na hlavu dává dečku ze šicího stroje." WTF? Proč je tady teď najednou každej blbem?

Vážně by se Zdeňa vymluvila jeho spolupracovníkům, že do společnosti nepůjde, protože je chromá od narození, a pak by se tomu "celý večer smáli"- oni, kteří jsou z Boha podělaní totálně a měli by vědět, že tohle si myslet nesměj???
To je přehnané.

16.02.2021 odpad!

Brána do pekel Brána do pekel Wayne Ford

Koupeno kdysi v levných knihách, ani nevím proč nebo co...hm takže opevněná sídliště, bunkry, holka-bojovnice, svět dělen na bezďáky-obyvatele bojovníčky a vojsko-vládnoucí třídu... Ženský-dělnice svazovaný a nechávaný chlapama ojížděný hm dál jsem se ani nedostala, to se nedalo.
Trapas největší.

05.02.2021 odpad!

Neználek na Měsíci Neználek na Měsíci Nikolaj Nikolajevič Nosov

Tenhle se mi nikdy nelíbil, ani kresbama, ani dějem.

31.01.2021

Ježíši, holky, já umírám! Ježíši, holky, já umírám! Lucie Lukešová

Naivní, pro pubošky tý doby to asi stačilo. Mě to nikdy nezaujalo. Všichni tam byli moc jednoduší.

31.01.2021 1 z 5

Kletba milionů Kletba milionů Vlasta Javořická

Víc se mi líbila první část, za "první paní". Poté to bylo vše příliš dokonalé, i dáma, i děcko....to je sice základní rys Javořický, ale je to moc sluníčkový.

31.01.2021

Pomsta chutná hořce Pomsta chutná hořce Lucie Lukešová

Nevím, takový....podevadesátkově naivní. Vážně by holka majitelů hotelů v Espaňolu kámošila s hnojařkou ze statku??

Oslovení NITKO bylo odporný, stejně jako její sluníčkovost a vůbec ty postavy byly takový divný...vážně by se 16 upnula na týpka, co má děcko, je podruhý ženatej, nosí lennonky (vrchol antisexismu) a agituje za zbourání Temelína?! Nevím, divný to bylo, takový nereálný.

Jo, a ta na koncertě vykreslená jako kráska v "dlouhé sukni po kotníky a šedé volné šifonové haleně" mě rozsekala. No, z toho by vážně každej sedl na pr*el a Olympici by tekli blahem, že jim tohle předskokanuje :))))))))))))

28.01.2021 1 z 5

Panenka z ebenového dřeva Panenka z ebenového dřeva Ivona Březinová

No, pro děcka asi dobrý jako poznávačka, nicméně mě štvala jedna obrovská naivnost a nereálnost, a sice ta, že by třináctiletej kluk balil desetiletou.
To prostě fakt ne, ta je pro něj děcko :))))))))))))))
Já mám origoš z 97 od Eriky, takže kresby žádný, je to v dívčí verzi, ale pro desetiletý holky asi dobrý no.
Moc jsem nepochopila, proč by je tam ten doktor na celej rok tahal, když ta jeho žena NENÍ taky lékařka, na to by se jim asi každej vytento, ale jako...jo no.
Fakt, že se absolutně IHNED a úžasně naučila francouzsky nechávám tak nějak bokem.

26.01.2021 1 z 5

Tajemství proutěného košíku Tajemství proutěného košíku Markéta Zinnerová

Chápu myšlenku i smutek všeho, o čem se v knize mluví, ale...u mě to bylo vždy ovlivněný seriálem a protože jsem ho moc nemusela a dětský herce už vůbec ne, hlavně uječenýho Vojtíška, ovlivnilo to i náhled na knihu-pořád jako bych sledovala seroš, i když jsem četla. Nebylo mi při tom příjemně prostě.
Je to čtivý, všechno, ale...nevím, je na tom jakási taková pachuť nepříjemna.

SPOILER:
Navíc tady nejde o to, že by ji rodiče NECHTĚLI...jen byli pracovně vytíženi a když měla matka možnost dostat se za hranice, když bylo o holku postaráno a měla kam chodit do školy, proč by nejela?? Vždyť to byl jen příběh, K. mohla v klídku chodit do Prahy, v pohodě by to zvládl otec i kdyby tam bydlela. To bylo dramatizovaný, jen aby bylo o čem psát, ale v reálu opravdu nelze být připravena pro chození do školy v Práglu a pak přijet, slyšet od matky JEDU NA ZÁJEZD DO POLSKA a překolejit "takže zas budu chodit do školy tady" a hotové, žádné papírování nebo vyřizovačky...to jako ne no.

15.01.2021 3 z 5

Tohle už nebylo na poblití, ale na posr*ní.

14.01.2021 odpad!

Trapný k zblití...

14.01.2021 odpad!

Spálená obloha Spálená obloha Gilly Macmillan

SPOILERY!!!!
Odchází jí chlap a ona si nevšimla měsíce předtím divnýho chování, i když všichni okolo jo? Aha, ona vlastně neměla čas- "když se musíte starat o děti (-o jedno) a dělat kariéru..." Jasný no.

Její případ zajímal VŠECHNY.- A to jako proč, když děcka se ztrácej denodenně??

Po 4 dnech pátrání nežere a "kyčle jí trčí jako nikdy předtím a břicho má úplně vpadlé". Hm, dobrá čtyřdenní dieta, to by musela během vteřiny vážit tak 20 kilo .

Policistka jí vytírá mopem mlíko u dveří? Skvělá služba :)

Policajtka že dává info na amatérskej blogísek ohledně vyšetřování? Cože???

A konec? Prostě trocha řeči a pár slziček na lůžku, toť vše????????????????
KONEC.

Mně se jako všem nelíbilo její chování, jasněže. Chovala se jako pratur, byla odporná, a že ji noviny a titulky ODSUZOVALY a ona byla "oběť"? No byla leda tak na nakopání do *iti.
Nevím, proč ji autorka takhle vykreslila, když jak všichni víme, samoživky jsou už z principu vždycky zbožňovaný a glorifikovaný a už jen proto by byla celá země s ní, ne proti ní.

No prostě knížka plná nesmyslů, nedotaženosti a blbosti s odpornou hl. "hrdinkou". Spíš slepicí no. Případ o ničem, vyšetřování mě nebralo, a ten ufňukanec, co nemohl chrápat, mě nezajímal vůbec. Koho zajímají jeho rozbory s lékařkou na sezení???
Jako čtivý, ale odrazuje to skrz ty lidi a děj o ničem.

11.01.2021 1 z 5

Návrat z podzemí Návrat z podzemí Roderick Gordon

Po delší době čteno znovu a čím dál horší. Tady pár postřehů, SPOILERY:
Proč o záchranu Burrowsové Důstojník tolik, tolik stojí??? Vždyť je pro ně špína!

Jak to, že Burrowsová "upřela oči na špendlík", když nevidí a nerozezná nic víc, než světlo a tmu a tím pádem ho nemohla vidět??? Se hoši nějak sekli tady.

Jak to, že po použití tolika černých světel se z toho otřepe tak snadno, v poho si poslepu chodí s kočkou po boku (která ji mimochodem taky v poho na slovo poslouchá) a je ještě bystřejší než celý okolí? Ona, která se dřív jen utlumeně válela u televize, je teď najednou úžasně vnímavej stroj?!! Proč se ze všeho zrovna ONA tak snadno dostane a vše jí, ta drzost vůči všem, projde?? Vždyť je odporná, nesnášela jsem ji.

Vážně by Germáni byli připos*aní z jedné dvanáctileté slepice, která vleze do JEJICH města, a její bandičky vojáčků? Oni, kterým stačí vypálit a bylo by po nich? Ji by na slovo poslechli??

S Němcama k obědu PLOUTEV Z PLESIOSAURA? Hodně trapný.

Marta krmí svázanýho Chestera ulovenýma lidma?...hodně, hodně trapný a ujetý.
KONEC.

Takže to jen tak troška. To se prostě už nedá.

11.01.2021 odpad!

Na velikosti nezáleží Na velikosti nezáleží Meg Cabot

SPOILERY
Panejo, ta ale měla štěstíčko-jeden sexoš ji nechá, aby ji záhy nabodl jinej sexoš svalnatej, nice...vida, i tlustý holky můžou mít štěstí a hezký chlapy!
Jak puboška na základce. Že pro ženy? Ne, max y/a¨

Autorka jako by se v textu zapomínala-napřed H. tvrdí, že nesmí dát najevo, že chrápe se svým "učitelem" matiky a nesmí se ani podělit o půlku grepu na snídani, a pak jí ta menza Španělka řekne, že je viděla, jak se krměj vzájemně na tý snídani v menze přede všema šlehačkou??!

05.01.2021 1 z 5

Hlouběji do podzemí Hlouběji do podzemí Roderick Gordon

Moc přehnané, nahuštěné a přitom o ničem, divný hlášky typu TĚLESNÝ POČITEK (?) a prostě ne, tohle bylo celý prázdný a o ničem.
Uplně nejvíc mě štve, že to mají vést dvě děcka ve věku DVANÁCTI LET a velet celým gardám vojsk a ti se před něma klaní.
PROBOHA PROSTĚ !!!!!!!!!
SPoILER: Cala mi líto nebylo, neměl tam vlastně roli a jen obtěžoval.

04.01.2021 1 z 5

Jejich příběh Jejich příběh Jitka Prokšová

Za srdce mě tu nic nechytalo.
Ztráta matky jasněže bolí, že se otec záhy sčuchne s jinou blbkou, která se hned cpe domů taky, ale povídání o jedenáctce mě nezajímalo a příběh sester, který je jen o roztažených nohách a jednom blbovi, který je ve středu všeho dění..?
Příliš všední a běžné. Jaksi na tom nebylo nic extra, nic co by mělo zaujmout. Ona za ním opravdu slídila jak slepice a bylo to takový...kvočnoidní.

Nezasluhovalo to sepsat to jako příběh z pohledu tý jakože pisatelky. To jsem nějak nepobrala, proč by zrovna o dvou slepicích, který odrandily stejnýho chlapa, kterej nestál ani o jednu, měla psát.

30.12.2020 1 z 5

Gregor a město pod městem Gregor a město pod městem Suzanne Collins

(SPOILER) Bude obsahovat drsné SPOILERY.
Není to ani tak Alenka, jako okopčené Podzemí (Will+Chester- taky námět ztraceného otce, byť jinak) a je to jen pozměněné, protože je to pro menší děcka.

Je tam ale taky zamíchaný reálně těžký životní osud a starostlivost o rodinu a práce na jeho bedrech a starání se a jeho úvahy nad tím vším a co ta matka atd., což by tam být nemělo.

Píšete, že je to pro chlapce. No to není ani náhodou, protože chlapce 10+ by jistě nezajímalo číst o dvouletým plínatým miminu, který šišle a lozí švábovi na záda, aby se na něm svezlo a ti švábi z ní uchcá*aj, protože smrdí, protože se právě pos*ala a celá nadšená jim to oznamuje, a dvě hodiny a pět stran ječí nadšením z pětimetrových netopýrů a všude vleze a je prostě dost...otravná.
Vytáčí to mě, dospělou ženskou, která by v sobě měla mít nějaký pochopení pro malý děcka (ale nemá, proto je nemám, hehe), natož aby tohle chápali malí kluci.
Takže ne, jednak to není pro ně a dvak tam je ona enormně rušivej prvek.

Já si to vzala schválně pro srovnání právě s tím Podzemím, ale to je uplně jinej promakanej, byť dost nacisticky vedenej lvl. Tohle je dětskej a vzhledem k ní OTRAVNEJ lvl.
Škoda. Skopčit něčí námět umí každej, ale něco svýho z něj vykřesat už umí málokdo jak vidno.

28.12.2020 1 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

(SPOILER) SPOILERY
Vrah se stal poldou....? Vyšetřovatelka ochlasta...no to nás asi šokuje, protože to jsme ještě nikde neviděli...tak s něčím tak naivním a nudným může jít leda tak do pizojru.
Nemusim ho prostě už od Eriky.
KONEC.
(Proč je můj koment označen vedením SPOILEREM, když já sama mám od počátku v komentu uvedeno SPOILER ??)

28.12.2020 odpad!

Chrt na vřesovišti Chrt na vřesovišti Lucy Daniels

SPOILER
Book o psékovi, kterej umře žalem? To snad nepatří do ruk děckám, fakt že ne.
Smutný, děcka takový neslaný nemastný, přebal fajn.

26.12.2020