Sněhová královna

Sněhová královna obálka knihy
Mé hodnocení:

Soubor klasických pohádek, známých i méně známých. Sněhová královna, Ošklivé kachňátko, Holčička se sirkami, Pastýřka a kominíček, Sněhulák, Starý dům, Kouzelný vršek, Běžci, Látací jehla, Čápi, Hlemýžď a růžový keř, Létající kufr, Chrobák, Slavík, Vytrvalý cínový vojáček, Skřítek u hokynáře, O jedné splněné touze...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/52426/snehova-kralovna-52426.jpg 4.4180
Literatura světová, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Albatros (ČR)

Samlede eventyr og historier-Mindeudgave (Erik & Estrid Dal), 1975

Kniha Sněhová královna

Roseblood
dnes

Už od mala miluju pohádky, vždycky jsem se na ně před spaním těšila a teď jsem narazila na tenhle knižní poklad z roku 1979

Andersen je jeden z mých nejoblíbenějších autorů, ač spousta jeho pohádek dodnes vhání slzy do očí, jako moje milovaná Holčička se sirkami.
V tomto souboru pohádek je krom pro mě známých pohádek i řada neznámých, které jsem četla poprvé. Knížka je prokládaná nádhernými ilustracemi ❤️

Sněhová královna, která se pyšní na prvním místě, je následována Pastýřkou a kominíčkem a pro mě zcela novým Sněhulákem.
Již zmiňovaná Holčička se sirkami, mnou velice oblíbené Ošklivé kačátko a Cínový vojáček u kterého také v mém případě nezůstane žádný kapesníček suchý.

Nezbývá mi nic jiného, jen velké vřelé doporučení, nejen pro malé ale i pro velké čtenáře.

Hodnocení: 5*/5

DominaCZ

Hvězda za nice ilustrace, ale samotné pohádky mi nic neřekly. Byl děj, něco se dělo...a najednou useknutý konec.

Kontryhelka
01.12.2020

Sněhová královna je pro mě klasika. Trochu jiná pohádka, takové ty naše klasické české od Erbena či Němcové. Ale i zde je jádro a pointa stejná. Dobro a zlo. Opravdu krásný příběh dvou dětí, plný lásky a odhodlání pro kamaráda třeba i zemřít.

Znedla
24.11.2020

Moje připomínka dětských let. Nejvíc se mi vždy líbilo Děvčátko se sirkami.
Přečteno dětem před spaním jako Výzva 2020 - Kniha od dánského autora.

Eridan
03.11.2020

Sněhová královna mi přišla jako příběh s velkým, ale nevyužitým potenciálem. Proč potkala všechny ty postavy? Proč pak nehrály v příběhu nějakou roli? Proč tam chyběl střet s královnou? A co měl znamenat konec?

chodícírohožka
02.11.2020

Sbírka krásných a méně krásných, známých i neznámých pohádek. Vyprávěny jsou zpravidla velmi příjemně, jen mi u spousty z nich chybělo nějaké ponaučení, které znám z většiny českých pohádek.

janina66
31.10.2020

Už jako malé mě jí stále dokola musela vyprávět babička. A pak už, když jsem uměla číst, tak jsem jí četla 2krát po sobě. Ale na vyprávění nezapomenu.

Cajda
26.10.2020

Přečteno v rámci ČV. Ale aspoň už vím, proč jsem tyto pohádky jako dítě nečetla a nevyhledávala.