Sněhová královna

Soubor klasických pohádek, známých i méně známých. Sněhová královna, Ošklivé kachňátko, Holčička se sirkami, Pastýřka a kominíček, Sněhulák, Starý dům, Kouzelný vršek, Běžci, Látací jehla, Čápi, Hlemýžď a růžový keř, Létající kufr, Chrobák, Slavík, Vytrvalý cínový vojáček, Skřítek u hokynáře, O jedné splněné touze...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/52_/52426/snehova-kralovna-52426.jpg 4.4135
Literatura světová, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Albatros (ČR)

Samlede eventyr og historier-Mindeudgave (Erik & Estrid Dal), 1975

Kniha Sněhová královna

1v8na
30.07.2019

Pohádky jsou krásné, čtivé, poutavé a některé napínavé až dobrodružné.
Kniha má i pěkné ilustrace, které pohádky parádně doplňují. Pro mě je tato kniha klasikou mezi pohádkami. Celkem v ní najdeme pohádek a každá má něco do sebe.
Jen některé mi přijdou trochu příliš drsné pro děti.

petrarka72
13.04.2018

Andersen se s dětmi prostě nemazal - a to nejen proto, že jeho pohádky vypovídají i o temnotě a smrti. Najde se jich dost o nespokojenosti se sebou samým, nespokojenosti s vlastním životem (čelí se jí různě: namlouváním si, že jsem víc než ostatní, že mi okolí něco dluží, že svět si mne nezaslouží; urputným vědomím, že sice poezie je největší poklad, ale kaše je kaše, nebo upřednostnění líbivého umělého před krásným autentickým...) - což je jednoznačně dospělácké téma; v těch optimističtějších často vzdává hold fantazii a vyprávění (jen ta dcera z Kouzelného vršku se vdá, která sice nemá praktické dovednosti, ale umí vyprávět pohádky); a vždycky nabízí silný obraz (třeba rybníku, v němž spí nenarozené děti, dokud je čápi neodnesou rodičům, mezi těmito dětmi jedno mrtvé, které "se usnilo k smrti"). Možná jsou Andersenova dílka hlavně zprávou o světě dospělých pro děti...

ddkk
07.11.2017

Nejklasičtější z klasických pohádek, trochu děsivá, trochu romantická a hlavně úžasná!

Michalka98
05.11.2017

Pro mě nejoblíbenější pohádka od Andersena. Pohádka je kouzelně napsaná, místy smutná, ale láska nakonec vítězí i nad Sněhovou královnou.

slyvuska
30.10.2017

klasika, která se neomrzí... už jako dítě jsem byla naprosto v šoku z Holčičky se sirkami a v paměti mi jako jediná zůstalal až do dnes.

Sarah01
14.06.2017

Některé pohádky jsou zvláštní a smutné, některé mi připadají i složitější na pochopení pro dítě. Ovšem nejhezčí je Sněhová královna.

marion111
16.03.2017

Spolu s Krasou nesmírnou byla Sněhová královna nejohmatanější, tím pádem i nejčtenější kniha v mé dětské knihovně.
A v knihovně je mám doposud :D

kejty91
17.12.2016

Moc hezké příběhy. Líbili se mi stejně jako mnohým jiným. Většinu jsem nikdy neviděla ani jako pohádku ani jsem je nečetla. Vazba knihy sice špatná, protože se špatně slepila s deskou. Nejdojemnější je Holčička se sirkami - já čekala jako dítě, že ji najdou a bude v pořádku. Ano, zasazovat takové přímé témata smrti do dětských knih je nevšední ale vcelku normální. Je to život a takhle děti v minulosti skončit mohly.