Kdo nehřeší, nežije

Kdo nehřeší, nežije https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/110702/bmid_kdo-nehresi-nezije-C67-110702.jpg 4 81 24

Po velmi úspěšných knihách Důchodkyně nestřílejte, V padesáti na začátku a Z lodiček do holin se autorka tentokrát zamýšlí nad rodiči, kteří jsou mnohdy skálopevně přesvědčeni, že jejich právě narozený potomek je to nejkrásnější a nejinteligentnější dítě na světě a dosáhne hvězdných cílů. Přitom však pozapomenou vzít v úvahu fakt, že konečné slovo má vždycky sudička PŘÍRODA. Ta totiž dokáže na rozdíl od původních představ rodičů namíchat malému človíčkovi netušené povahové rysy, s nimiž nic nezmůže žádný způsob výchovy. Takovým samorostem, konvencemi nezatíženým, je hlavní postava knížky Kdo nehřeší, nežije. Autorka má v úmyslu své čtenáře hlavně pobavit, ale daří se jí i ubezpečit bezradné rodiče, že jejich problémový potomek nemusí ani zdaleka patřit mezi ty nezvladatelné.... celý text

Marla
10.11.2022 1 z 5

Myslela jsem si, že se budu bavit jako u dalších autorčiných knih. Ale fakt jsem se nebavila. Na můj vkus to bylo moc cynické a křečovité a hlavní hrdinka mi přišla jako zamindrákovaná blbka, která chce pozornost za každou cenu.

Nymfadora.T.
11.09.2022 3 z 5

Vtipné ,čtivé, ale ke konci už mě trochu začaly vadit příliš osobní detaily z autorčina života.
Zatím je to první kniha, kterou jsem od ní četla, zkusím ještě nějaké, ale asi to nebude úplně můj šálek kávy...

Hakl54
28.10.2021 3 z 5

Jedna z lepších knížek od paní Mlynářové. Pro většinu milujících maminek trochu šok, ale jinak dobré nenáročné čtení.

princeznaaura
16.06.2021 3 z 5

Dalo se..takova oddychovka

DominaCZ
30.08.2020 odpad!

Takže dle alnahu dobrodružný lajf znamená potraty, opakované válení se s chlapama, se kterýma jsem se rozešla / rozvedla a rození děcek s těmito typy. Politickou dobu nebo "práci" manekýny z toho vynechám, protože klopýtat po mólu práce není žejo.
Tak to pak jo.

No, ke knize samotné. Co říct na někoho, kdo TO dá pryč, aby se s NÍM poté sešla, opět se nechala otentit, ale už si to nechala, přičemž tento model opět zopakuje se svým ex manželem po rozvodu, protože ona chce toho syna?!
Sorry autorko, je to děvkoidní.

Je to celý namyšlený. Každej chlap ji chce. Během pár dní v porodnici (asi pěti) je na svý původní váze i těle, má ŠORTKY a prostě je zas dokonalá. Och.

Nesmysl: Ženy že chodily na přehlídku z kravína v zástěrách, holinách a šátku? ....

"Tehdy nebylo běžné, aby tak mladá matka měla tři malé děti." Jako by autorka v té době ani nežila - tehdy se běžně rodilo v nácti, takže mladinké matky byly běžné.

Pořád opakuje policie - proboha tehdy nebyla POLICIE ale BEZPEČNOST!!!

Místo ty jsi-ty si a tak by se dalo pokračovat.

Proto tuto autorku nemusím už od pohledu. Nejvíc mi stačilo foto z její přednášky z knihovny kdesi na Moravě, kde bylo OSM lidí. To o čemsi vypovídá. Mně ty knížky nesedí, ale stejně si je vždycky vezmu a říkám si, s čím trapným se zase předvede.

alnahu
08.03.2020 4 z 5

Tentokrát autorka popisuje opět s humorem svůj dobrodružný život.
Život má být pestrý.
Pak teprve víme ,že žijeme.

JaninkaB
09.09.2019 5 z 5

Fajn knížka, taková na zasmání, i poučná a inspirujíci, jak se dá žít a brát věci jinak. Doporučím i mamince a dál.

JancaMia
11.07.2019 5 z 5

vtipné historky ze života .. kolikrát máte dojem říct si "tohle se mi stalo přeci taky"

hapac
21.05.2019 3 z 5

Humor, nadhled, živelnost. Zkrátka čtivé a svěží čtení.

pagac17
17.10.2018

Opět zajímavá publikace. Obsah se mi líbil, je podán zajímavě a s humorem.

Analady
25.09.2017 3 z 5

Čtivá kniha o vztazích psaná s humorem a lehkostí.

knihovniceS
15.09.2017 4 z 5

Všechny knihy, které jsem přečetla od Marcely Mlynářové mám ráda. Jsou ze života psané s humorem.

helča5
23.11.2016 4 z 5

I manekýny mají svůj život plný starostí,i když jsou krásné a všem na očích,problémy se jim nevyhýbají a musí je řešit,vtipně napsané,uvítala bych více přímé řeči,ale jinak pohodové čtení.

eliska2106
22.11.2016 3 z 5

Na mě je tahle autorka příliš příkrá a samostatná, přesto jsem si knížku přečetla s chutí a nepovažuju to za ztracený čas. Pod každou povídkou se nachází krátké moudro, které si Marcela Mlynářová z konkrétního zážitku odnesla. Protože jsem ji četla na stáži v zahraničí, nejvíce mi k tomu sedlo: "O co víc je člověk mimo své teritorium považován za vola, o to raději se do svého stáda vrací." ;-)

pajuu
22.03.2016 3 z 5

Vtipná knížka, která mi zpříjemnila jedno odpoledne. Zasmála jsem se, zamyslela nad životem celkově, milé čtení. Určitě ne poslední knížka od této autorky.

1alena1
28.05.2015 4 z 5

Zatím nejlepší knížka od Marcely Mlynářové z mnou přečtených - lehké, odpočinkové, nenáročné čtení do vlaku apod.

maryzka
10.04.2015 4 z 5

Tak u této knihy jsem se zasmála. Škoda jen, že ji autorka nevydala dřív. Je tady totiž návod na výchovu rodičů. Jinak jestli je pravda, že píše opravdu ze svého života tak měla dost odvahy i v jiných oblastech( přerušení těhotenství, nemanželské děti i pár lékařských potratů.

vaili
21.01.2015 4 z 5

Pěkně svižně napsáno...milé vcelku vtipné...pokud to je ze života jedné ženy dosti šílené :)) a hodně nezodpovědné :)) pořídit si třetí dítě na které je sama s opilcem? :))

sabca
20.01.2015 5 z 5

Kniha paní Mlynářové se moc líbila. Chvílemi vtipné a veselé příběhy a chvíli zase smutné. Přesně tak, jak o v životě chodí. Určitě si přečtu i další knihy této spisovatelky. Doporučuji

svitim
08.10.2014 2 z 5

Desatero NIKDY je to nejlepší z celé knihy, jinak na mě kniha působila jako zrychlené, nesouvislé vyprávění nezodpovědné ženy.........

humor české ženy autobiografické prvky rodiče a děti

2010  68%Důchodkyně nestřílejte
2011  68%Z lodiček do holin
1999  72%Chalupářka
2012  75%Kdo nehřeší, nežije
2006  72%Dcera na zabití

Kniha Kdo nehřeší, nežije je v