Domieeele Online Domieeele komentáře u knih

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Takovou matku bych nepřála ani nejhoršímu nepříteli.

12.12.2023 4 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Velmi silný příběh. Autorka dokázala popsat Milesovi pocity velmi přesvědčivě, že jsem tu jeho bolest cítila, ba to musel být jen zlomek. Jelikož je svět tak velký a zároveň tak malý, pevně věřím, že to co se hlavnímu hrdinovi stalo, se stalo dalším lidem. A doufám, že všichni dokázali znovu najít ty krásné chvíle, které vynahrazují celou odvrácenou tvář lásky. :)

30.05.2022 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Jednou bych si od ní chtěla přečíst knížku, která by nekončila mým pláčem. <3

06.01.2024 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Skvěle napínavý příběh! Jak málo stačí aby člověk naslouchal a komunikoval, předešlo by se tolika věcem. :) Ve výsledku teda nevím kde je pravda, o to líp k debatování.

18.11.2023 5 z 5

Kdyby ze světa zmizely kočky Kdyby ze světa zmizely kočky Genki Kawamura

Krásná myšlenka, která mohla být lépe propracovaná. Konec byl najednou strašně useknutý, až jsem věřila, že mi musely vypadnout stránky...

01.02.2024 3 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Tak akorát zamotané, aby se člověk vyznal a zároveň mu nedošla zápletka. Četlo se to samo.
Jen mi vadil, rychlý spád na posledních stránkách, jako kdyby autorce končil deadline knihy za půl hodiny...

27.01.2024 4 z 5

Třešně v rumu Třešně v rumu Michaela Janečková

Cestopis převlečený v humorných povídkách. Na některé vtipy se moc tlačilo a celkově mi přišlo, že autorka hodila na Kubu, jak by sama řekla, jeden velký hejt.

06.02.2024 2 z 5

Desetkrát a dost Desetkrát a dost Scarlett Wilková

Ze začátku strašně zmatené, pak se to naštěstí i rozjelo. Bylo to dost čtivé, jen ten epilog byl přeslazený a konec zvláštní. Nevím co si z toho tedy vzít. 3,5/5

24.02.2024 4 z 5

Mudroprdy Mudroprdy Jakub Hussar

Nikdy mě nenapadlo, že budu googlovat smrt konvalinkou! A to vše doplněné vtipnými ilustracemi. Občas mi k tomu chyběly doplňující informace (např. strana 46), ale jinak kniha stojí za to.

29.12.2023 4 z 5

Zvrácené království Zvrácené království Rina Kent

Zakončení série zklamání. Co mělo být to promlouvání k čtenářovi? To se v předchozích dílech nedělo. Nicméně k dalším dodatkovým dílům se vrátím, jelikož jsme se ani v posledním díle nedozvěděli osudy dvou postav. :)))

15.11.2023 3 z 5

Francouzská lekce Francouzská lekce Natasha Boyd

Tak já teda dám 4 hvězdičky, ale myslím tím 3,5. Je to skvělé letní čtení. Ale zbytečně zdlouhavé a předvídatelné klišé - nádherná a nadaná žena a osamělý milionář. Popis desetileté dcerky taky úplně místy mimo. Každopádně nebudu lhát, dobře se to četlo, sexu bylo taky dost (v jedné chvíli až moc, až jsem si říkala zda si autorka něco nekompenzuje) a konec mě rozbrečel. :)
Knihu doporučuji si půjčit ale ne koupit. :)

12.08.2022 4 z 5

Můj bratr Můj bratr Karin Smirnoff

Nejhorší recenzní výtisk, který jsem kdy dostala. Číst se to nedalo, nemělo to pointu, ani smysluplnou zápletku a pokud neumíte číst mezi řádky, nic vám to nedá.
Dávám do šuplíku s názvem: Ztráta času.

28.01.2024 1 z 5

Malibu v plamenech Malibu v plamenech Taylor Jenkins Reid

Je tam snad tisíce postav, tisíce propletených osudů, které se pak proplétají v dalších knihách autorky, přesto v tom člověk nemá zmatek a dobře se to čte. :)
,,...ale věděla, že nejdůležitější věci pokaždé trochu štípnou nebo zabolí."

23.01.2024 4 z 5

Námi to začíná Námi to začíná Colleen Hoover

Tak první kniha u které jsem neplakala a u které nebudu moct dát plný počet hvězdiček. :( Kniha je skvělá jako každá od téhle autorky, ale při předmluvě, nám autorka vyzradila jakým stylem bude děj probíhat, člověk tak věděl, co očekávat.
Ovšem Lily a Atlas mi budou navždy chybět. <3

13.01.2024 4 z 5

Co už nikdy nepřebolí Co už nikdy nepřebolí Lucy Score

(SPOILER) Moc ráda bych si někdy přečetla romantickou knížku, která by nekončila svatbou a miminem. :D Ale jinak skvělý příběh, i přes to, jak dlouho jsem se tím prokousávala. Jmen také požehnaně, v dalším díle na jaře budu ztracená. :)

27.11.2023 4 z 5

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

Je to v prvé řadě erotický román a v knize jsou dvě dopodrobna napsané sexuální zvrhlosti a pár jen na okraj, tudíž to přímo za eroťárnu nepovažuji. První se odehrává až na 150 straně. Za to má kniha absolutně skvělý příběh s thrillerovým napětím.
Autorka nás hned na začátku varuje, že její temné příběhy mohou být zneklidňující a nepříjemné, obsahuje kontroverzní situace, které někomu mohou připadat urážlivé a hlavní postava, Aiden, je prostě padouch. Nic pro choulostivé publikum. Rozhodně zde nenajde typické klišé alá zlý mocný chlap, který je v jádru vlastně hodný. To opravdu ne.
Párkrát jsem si dělala starosti o autorčino zdraví, jelikož u hlavní dívčí postavy, Elsy, má taky velmi temné vražedné myšlenky. Ovšem jak se blížíte ke konci, dojde vám, že všechno je jinak než se zdá a i ona není svatá. Je to zkrátka strhující a napínavý!

Přestože vím, že nebude trvat dlouho než vyjde druhý díl, už teď se nemohu dočkat!

Knihu hodnotím ⭐4,5/5. Půlka hvězdičky šla pryč za jednu velmi nechutnou scénu, kde se mi opravdu natáhlo. :D Kniha tak však dostává svému názvu.

21.09.2022 5 z 5

Opravdové zločiny Opravdové zločiny Lucie Bechynková

Nedá se moc hodnotit kniha, kde jsou jen převyprávěné události. Proto spíš hodnotím vyprávění a slovní zásobu spisovatelky. Neustále opakující slovní spojení a přirovnání byly nesnesitelné a kazily požitek z čtení. Kniha byla důkazem toho, že se hodí na moderátorku, zprávařku nebo právě na podcasty, kdy vyprávění nemusí být tolik obsáhlé. Ale psát knihu? Tomu by se měla vyhnout. Po novém dílu určitě nešáhnu.

05.09.2022 3 z 5

Carrie Soto se vrací Carrie Soto se vrací Taylor Jenkins Reid

Tahle autorka má dar psát přesně tak, že otevřete knihu a zavřete až ji dočtete. Miluju ji jak dokáže proplést životy postav přes několik knih!
A miluju Carrie! A to přesto, že o tenisu vím prd a španělsky jenom dvě slova. Miluju celý ten příběh! Miluju i to, že knihu dočítám v 22:43 a bulím jak želva.
Děkuji!

15.02.2024 5 z 5

Lapeni Lapeni Emily McIntire

Zas ten přeslazený rychlý konec, který absolutně zničil požitek z knihy...

07.02.2024 4 z 5

Kafe a chlup Kafe a chlup Michaela Šalé

Ze začátku mi hlavní postava dost lezla na nervy. Přece lidi na sebe v dnešní době nenechají řvát nebo mít nevhodné poznámky, bez toho aby něco řekli, nebo ne?
Každopádně od půlky to bylo moc milé čtení, kde jsem se sem tam uchechtla a jednou poplakala. :) Přesto ale 3,5*/5.

26.01.2024 3 z 5