Domieeele Domieeele komentáře u knih

Polib mě znovu Polib mě znovu Stella Tack

Na to jak je kniha celkem tlustá, tak to rychle odsýpalo, místy až moc rychle. Nejhorší bylo ale propagování nápoje Gatorade, to místy bylo až trapné...

15.04.2024 3 z 5

Dvakrát do stejné řeky Dvakrát do stejné řeky Louise Candlish

Jde vidět na hlavní postavě, že ji psala žena, což trochu zkazilo požitek z knihy. Ovšem knihu hodnotím velmi kladně, dobře se četla, odsýpalo to a když jste to nejmíň čekali, přišel jeden zvrat za druhým.

06.04.2024 4 z 5

Desetkrát a dost Desetkrát a dost Scarlett Wilková

Ze začátku strašně zmatené, pak se to naštěstí i rozjelo. Bylo to dost čtivé, jen ten epilog byl přeslazený a konec zvláštní. Nevím co si z toho tedy vzít. 3,5/5

24.02.2024 4 z 5

Carrie Soto se vrací Carrie Soto se vrací Taylor Jenkins Reid

Tahle autorka má dar psát přesně tak, že otevřete knihu a zavřete až ji dočtete. Miluju ji jak dokáže proplést životy postav přes několik knih!
A miluju Carrie! A to přesto, že o tenisu vím prd a španělsky jenom dvě slova. Miluju celý ten příběh! Miluju i to, že knihu dočítám v 22:43 a bulím jak želva.
Děkuji!

15.02.2024 5 z 5

Lapeni Lapeni Emily McIntire

Zas ten přeslazený rychlý konec, který absolutně zničil požitek z knihy...

07.02.2024 4 z 5

Třešně v rumu Třešně v rumu Michaela Janečková

Cestopis převlečený v humorných povídkách. Na některé vtipy se moc tlačilo a celkově mi přišlo, že autorka hodila na Kubu, jak by sama řekla, jeden velký hejt.

06.02.2024 2 z 5

Kdyby ze světa zmizely kočky Kdyby ze světa zmizely kočky Genki Kawamura

Krásná myšlenka, která mohla být lépe propracovaná. Konec byl najednou strašně useknutý, až jsem věřila, že mi musely vypadnout stránky...

01.02.2024 3 z 5

Můj bratr Můj bratr Karin Smirnoff

Nejhorší recenzní výtisk, který jsem kdy dostala. Číst se to nedalo, nemělo to pointu, ani smysluplnou zápletku a pokud neumíte číst mezi řádky, nic vám to nedá.
Dávám do šuplíku s názvem: Ztráta času.

28.01.2024 1 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Tak akorát zamotané, aby se člověk vyznal a zároveň mu nedošla zápletka. Četlo se to samo.
Jen mi vadil, rychlý spád na posledních stránkách, jako kdyby autorce končil deadline knihy za půl hodiny...

27.01.2024 4 z 5

Kafe a chlup Kafe a chlup Michaela Šalé

Ze začátku mi hlavní postava dost lezla na nervy. Přece lidi na sebe v dnešní době nenechají řvát nebo mít nevhodné poznámky, bez toho aby něco řekli, nebo ne?
Každopádně od půlky to bylo moc milé čtení, kde jsem se sem tam uchechtla a jednou poplakala. :) Přesto ale 3,5*/5.

26.01.2024 3 z 5

Malibu v plamenech Malibu v plamenech Taylor Jenkins Reid

Je tam snad tisíce postav, tisíce propletených osudů, které se pak proplétají v dalších knihách autorky, přesto v tom člověk nemá zmatek a dobře se to čte. :)
,,...ale věděla, že nejdůležitější věci pokaždé trochu štípnou nebo zabolí."

23.01.2024 4 z 5

Námi to začíná Námi to začíná Colleen Hoover

Tak první kniha u které jsem neplakala a u které nebudu moct dát plný počet hvězdiček. :( Kniha je skvělá jako každá od téhle autorky, ale při předmluvě, nám autorka vyzradila jakým stylem bude děj probíhat, člověk tak věděl, co očekávat.
Ovšem Lily a Atlas mi budou navždy chybět. <3

13.01.2024 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Jednou bych si od ní chtěla přečíst knížku, která by nekončila mým pláčem. <3

06.01.2024 5 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Kdybychom hráli hru, dej si panáka pokaždé, když se v knize objeví slovo čokoláda, byli bychom úplně mimo po první kapitole...
Od stránky 150 už mě to začalo víc bavit a nebyl už to takový cringe. Končím touto nic moc knihou, nic moc rok 2023 a nový rok si budu pečlivěji vybírat knihy co čtu, jelikož čas je drahocenný. :)
Hvězdičku navíc dávám za grafiku, font, výběr gramáže a kvality papíru, díky tomu to čtení bylo o něco snesitelnější.

01.01.2024 2 z 5

Advent ve starém domě Advent ve starém domě Hana Pinknerová

Do stránky 149 to bylo krásné, milé a lehké čtení akorát na Vánoce. Potom už to najednou začalo být velmi náboženské a přeslazené než zbytek knihy. Nemám nic proti náboženství, vadil mi jen ten náhlý obrat.
Doporučuji cizincům co se učí češtinu, a rádi by něco jiného než učebnici. Čeština je zde velmi spisovná a bez nářečí.

30.12.2023 4 z 5

Mudroprdy Mudroprdy Jakub Hussar

Nikdy mě nenapadlo, že budu googlovat smrt konvalinkou! A to vše doplněné vtipnými ilustracemi. Občas mi k tomu chyběly doplňující informace (např. strana 46), ale jinak kniha stojí za to.

29.12.2023 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Takovou matku bych nepřála ani nejhoršímu nepříteli.

12.12.2023 4 z 5

Vánoce na skotském hradě Vánoce na skotském hradě Donna Ashcroft

Neurazí, ale ani nenadchne.

11.12.2023 3 z 5

Radosti a strasti lidské duše Radosti a strasti lidské duše Danuta Mendroková

Po grafické stránce moje srdce plesá.
První polovina - Radosti pro mě byla zajímavá směsice. Za to ty Starosti...Ty byly. <3 Část mě zůstala na stránce 55. Tímto děkuji. :)

27.11.2023 4 z 5

Co už nikdy nepřebolí Co už nikdy nepřebolí Lucy Score

(SPOILER) Moc ráda bych si někdy přečetla romantickou knížku, která by nekončila svatbou a miminem. :D Ale jinak skvělý příběh, i přes to, jak dlouho jsem se tím prokousávala. Jmen také požehnaně, v dalším díle na jaře budu ztracená. :)

27.11.2023 4 z 5