Domieeele Domieeele komentáře u knih

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Skvěle napínavý příběh! Jak málo stačí aby člověk naslouchal a komunikoval, předešlo by se tolika věcem. :) Ve výsledku teda nevím kde je pravda, o to líp k debatování.

18.11.2023 5 z 5

Zvrácené království Zvrácené království Rina Kent

Zakončení série zklamání. Co mělo být to promlouvání k čtenářovi? To se v předchozích dílech nedělo. Nicméně k dalším dodatkovým dílům se vrátím, jelikož jsme se ani v posledním díle nedozvěděli osudy dvou postav. :)))

15.11.2023 3 z 5

Svatební historky aneb Jak jsem se nevdala Svatební historky aneb Jak jsem se nevdala Lucie Macháčková

Čtení bylo pohodové, párkrát jsem se uculila, ale nezasmála, tudíž hvězdička dolů. Ale Lucce děkuji, zavzpomínala jsem na tu svoji svatbu a všech ostatních. :)

15.10.2023 4 z 5

Devatero hádek Devatero hádek Zuzana Koukalová

Většině povídkám jsem vůbec nerozuměla. Tady to poetické čtení mezi řádky není pro mě.
Hvězdičku dávám za ilustrace a nápad. Druhou za Popelku.
,,Ti dva si vjeli do vlasů ještě nespočetněkrát, jindy si zas vyjeli spolu k rybníku, ale psát, že spolu žili šťastně až do smrti? Jsou tu momenty... Život jednoho přejde dřív a ten druhý se nevyhnutelně cítí opuštěný. Třeba. Život je neustálá změna, každému chvilku trvá se v něm najít."

07.10.2023 2 z 5

Nakup a uvař na 2 dny - Jednoduché plány, jak si uvařit zdravé jídlo na více dnů Nakup a uvař na 2 dny - Jednoduché plány, jak si uvařit zdravé jídlo na více dnů Tomáš Kosačík

(SPOILER) Díky Bohu za tutorial, jak namazat chleba s marmeládou!

16.08.2023 odpad!

Třpytní Třpytní Oliver K. Langmead

Obálka? Úžasná!
Příběh? Skvělý, ALE...
Příběh byl skvělý, ukázal nám svět plný přepychu, luxusu, zbytecností, korupce, co jsou lidé schopni udělat pro peníze, pro slávu, pro to aby zapadli. Ukázka toho, jak člověk lehce dokáže ztratit sám sebe a ten jediný život, který mu byl dál. Kniha k zamyšlení, nečekejte příběhově něco výjimečného jako Hunger Games či Selekci, k tomu necelých 300 stránek prostě stačit nebude. ;)

17.07.2023 4 z 5

Hračka Hračka Sylva Lauerová

Usnula jsem. Škoda papíru.

18.05.2023 odpad!

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

No, já nevím, úplně mě to nepřesvědčilo abych ještě někdy sáhla po další knížce od této autorky. Hodně slow burn romance, konec velmi uspěchaný. Dětinské chování a spoustu věcích ani nebylo vtipných. Těžký průměr.

12.05.2023 3 z 5

Skutečné zločiny po Česku Skutečné zločiny po Česku Miloš Vaněček

Škoda, že obrázky byly až na konci a né u samotných zločinů, opravdu nemá člověk chuť listovat tam a zpátky. Styl psaný jak dějepisná učebnice v 9. ročníku, kdy už fakt nemůžete.
Zločinu málo a zbytečně tenká knížka. Neskutečné zklamání.

16.02.2023 2 z 5

Seznam přání Seznam přání Sylvia Day

Větší blbost jsem už dlouho nečetla, ale i moje blbost, že jsem si blíže nepřečetla o čem to asi bude. Ve 3 povídkách z 4 je ten stejný "problém", proč nemohou být spolu. Ve čtvrté povídce mi dlouho trvalo než jsem se napojila na období ve kterém se příběh odehrává. Byla jsem neuvěřitelně zmatená.
Pokud ale chcete jen číst něco kde bude sex, sex a sex, tak směle do toho.

26.09.2022 1 z 5

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

Je to v prvé řadě erotický román a v knize jsou dvě dopodrobna napsané sexuální zvrhlosti a pár jen na okraj, tudíž to přímo za eroťárnu nepovažuji. První se odehrává až na 150 straně. Za to má kniha absolutně skvělý příběh s thrillerovým napětím.
Autorka nás hned na začátku varuje, že její temné příběhy mohou být zneklidňující a nepříjemné, obsahuje kontroverzní situace, které někomu mohou připadat urážlivé a hlavní postava, Aiden, je prostě padouch. Nic pro choulostivé publikum. Rozhodně zde nenajde typické klišé alá zlý mocný chlap, který je v jádru vlastně hodný. To opravdu ne.
Párkrát jsem si dělala starosti o autorčino zdraví, jelikož u hlavní dívčí postavy, Elsy, má taky velmi temné vražedné myšlenky. Ovšem jak se blížíte ke konci, dojde vám, že všechno je jinak než se zdá a i ona není svatá. Je to zkrátka strhující a napínavý!

Přestože vím, že nebude trvat dlouho než vyjde druhý díl, už teď se nemohu dočkat!

Knihu hodnotím ⭐4,5/5. Půlka hvězdičky šla pryč za jednu velmi nechutnou scénu, kde se mi opravdu natáhlo. :D Kniha tak však dostává svému názvu.

21.09.2022 5 z 5

Opravdové zločiny Opravdové zločiny Lucie Bechynková

Nedá se moc hodnotit kniha, kde jsou jen převyprávěné události. Proto spíš hodnotím vyprávění a slovní zásobu spisovatelky. Neustále opakující slovní spojení a přirovnání byly nesnesitelné a kazily požitek z čtení. Kniha byla důkazem toho, že se hodí na moderátorku, zprávařku nebo právě na podcasty, kdy vyprávění nemusí být tolik obsáhlé. Ale psát knihu? Tomu by se měla vyhnout. Po novém dílu určitě nešáhnu.

05.09.2022 3 z 5

Francouzská lekce Francouzská lekce Natasha Boyd

Tak já teda dám 4 hvězdičky, ale myslím tím 3,5. Je to skvělé letní čtení. Ale zbytečně zdlouhavé a předvídatelné klišé - nádherná a nadaná žena a osamělý milionář. Popis desetileté dcerky taky úplně místy mimo. Každopádně nebudu lhát, dobře se to četlo, sexu bylo taky dost (v jedné chvíli až moc, až jsem si říkala zda si autorka něco nekompenzuje) a konec mě rozbrečel. :)
Knihu doporučuji si půjčit ale ne koupit. :)

12.08.2022 4 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Velmi silný příběh. Autorka dokázala popsat Milesovi pocity velmi přesvědčivě, že jsem tu jeho bolest cítila, ba to musel být jen zlomek. Jelikož je svět tak velký a zároveň tak malý, pevně věřím, že to co se hlavnímu hrdinovi stalo, se stalo dalším lidem. A doufám, že všichni dokázali znovu najít ty krásné chvíle, které vynahrazují celou odvrácenou tvář lásky. :)

30.05.2022 5 z 5