domi88 domi88 komentáře u knih

Past Past Marko Leino

Vůbec se mi to nelíbilo, je to jakoby se na sílu seskládalo pár nešťastných a zlých lidí a pak se to musí nějak ukončit. Podle mého to nemá ani hlavu ani patu...

11.01.2016 2 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Bizarní a depresivní. Moc mi to nepřišlo jako groteska, spíš tragédie. Mám raději jiné knihy od Irvinga.

25.08.2015 3 z 5

Já, Claudius Já, Claudius Robert Graves

Opravdu jsem při čtení měla pocit, jako bych tam žila a vše viděla a prožila. Čtivé a strhující :)

06.05.2015 4 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Místy docela drsné,ale napínák až do konce :) Mám Lincolna a Amélii tak ráda...

11.02.2015 3 z 5

Kříž u potoka Kříž u potoka Karolina Světlá (p)

Pěkný příběh z dřívějších dob. Chtěla bych se setkat s někým takovým, jako je Evička. Je to velmi pěkné dílo, které nám nastíní množství lidských povah.

30.10.2014 4 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Skvělé.

03.10.2014 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Docela náročné na čtení a zamýšlení, velmi mnoho myšlenek (citátů). Jsem ráda, že to mám za sebou a jsem ráda, že jsem ho četla. Dekadence.

25.09.2014 3 z 5

Židovka z Toleda Židovka z Toleda Lion Feuchtwanger

Záleží jen na Vás, jestli si vyberete milostný příběh, poezii a úvahy nebo historii. Vše je krásně a nenásilně propojené.

27.06.2014 4 z 5

Když nastaly deště Když nastaly deště Louis Bromfield

Úplně by mi stačilo posledních 100 stran :( Postavy mě vůbec nezaujaly a ze začátku bylo vše domotané, vůbec jsem nevěděla kdo je kdo a nijak jsem si ani nepředstavila Indii. Doufala jsem , že to bude hezčí. Nic extra.

16.06.2014 2 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Tenhle příběh je nádherný. Úplně jako bych byla s nimi v jejich době. A ta láska, no krásné. Akorát ty poslední tři strany bych vynechala a domylsela,že zažili ještě jedno léto. A Gottfrieda je škoda.

09.04.2014 5 z 5

Jsem ráda, že se na začátku hodně zopakovalo, četla jsem díly během jednoho roku, tak mi to aspoň připomnělo. Nejvíce mě bavilo, jak Annika rozsekala Teleboriana :) Jinak Lisbeth byla nějáká jiná. Ale fakt se čte sama.

02.04.2014 4 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Tož dobré to bylo :) Nepřeplácané, promyšlené, propletené a velmi čtivé.

04.03.2014 4 z 5

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Velmi jemná hranice mezi realitou a fantazií. Postavy jsou moc milé. Líbí se mi odkaz na Kafku ve smyslu Proměny.

26.02.2014 4 z 5

Prvních dvacet stran bylo strašně náročných na soustředění, Ale pak se začtete a je to bezva. Moc hezký a překvapivý příběh, co se týče Vladimira. A opravdu je to o tom, že " Ráj se zdá dost žádoucí jen v zakázaném ovoci."

10.02.2014 4 z 5

Macbeth / Macbeth Macbeth / Macbeth William Shakespeare

Docela řežba.Příběh je opravdu velmi pěkně zasazen na skotské pláně a vřesoviště. Hezky z příběhu čiší ta "pochmurná scenérie".

27.01.2014 3 z 5

Dáma s kaméliemi Dáma s kaméliemi Alexandre Dumas, ml.

Dáma s kaméliemi tvoří krásnou trojici s Wertherem a Manon. Vůbec jsem nevěděla, že na základě tohoto příběhu je Verdiho La Traviata a že na pozadí je autobiografická láska Dumase mladšího. Je to krásné, dojemné a plné naivní a pošetilé lásky.

14.01.2014 5 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

S filmem nesrovnatelné, tak krásně vybarvené postavy, nic nebylo tlačeno na sílu, ale tak nějak to pěkně plynulo. Moc hezký příběh, perfektní charaktery postav, při čtení jsem skoro věděla, co si ta postava myslí, a jak by se takový člověk zachoval. Krásné.

02.01.2014 5 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Stephen King

Nemám říct, co víc než ostatní - zdá se to jako předzvěst Dallas 63, četla se sama, politika mě také nebavila, na několika stránkách mě mrazilo. Přála bych mu lepší osud.

05.11.2013 4 z 5

Komu zvoní hrana Komu zvoní hrana Ernest Hemingway

Je to krásný příběh . Statečný hrdina, a taková neskutečná láska. Na konci jsem ani nechtěla, aby ty řádky tak rychle utekly.

14.10.2013 4 z 5

Škola Malého stromu Škola Malého stromu Forrest Carter (p)

Láska, porozumění a pokora. Moc pěkné. Taky ji nejspíš budu číst dětem.

27.08.2013 4 z 5