dom.ini dom.ini komentáře u knih

Až úplně dolů Až úplně dolů Jennifer Weiner

Mi osobne se knizka opravdu moc libila. Popis prubehu zavislosti se mi zdal opravdu verohodny a osobne si myslim, ze nezalezi na tom, jestli problemy hlavni hrdinky chapeme nebo nam pripadaji malicherne (jak se zminuje v nekterych komentarich), pribeh alespon hezky ukazuje, jak kazdy muze urcitou situaci vnimat ruzne. Osobne bych knihu urcite doporucila.

02.11.2019 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Knížka byla opravdu čtivá a napínavá, ale osobně jsem trochu zklamaná z toho otevřeného konce, nějak mi ušlo, že má další pkračování. Ale pokud máte rádi young adult fantasy, tak rozhodně doporučuji.

28.10.2019 4 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Super! Zajimava zapletka, super hlavni vysetrovatele a pro me uveritelny a strhujici vyvoj udalosti, i kdyz velkou roli tady hralo stesti a nahoda. Ale knizka me dokazala pohltit a nemohla jsem se odtrhnout.

02.08.2019 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Jsem nadšená!! Měl jsem z této knížky trošku strach, ale přečetla jsem ji jedním dechem. Téma je originální, hlavní postavy sympatické, děj a vývoj situací pro mě nepředvídatelný. Čtení jsem si opravdu moc užila a už se těším na další díl!

27.07.2019 5 z 5

Bohyně osudu ze Salonu d'Amour Bohyně osudu ze Salonu d'Amour Anna Jansson

Jsem trochu na rozpacích. Podle zdejších komentářů jsem očekávala něco super, ale za mě byla knížka taková "neurazí, nenadchne". Zdálo se mi to trochu jako splácanina různých příběhů dohrmady, přičemž každý šel jenom po povrchu a nic nebyl rozpracované pořádně ("dohazování" v salonu a mezilidské vztahy na ostrově, vzkaz v lahvi, milostná zápletka, detektivní zápletka...) - osobně bych nechala jenom něco z toho a šla více do hloubky. Ale knížka se nečetla špatně, moc se mi líbily recepty na konci a na takové odpočinkové čtení byla docela fajn.

24.07.2019 3 z 5

V utajení V utajení Danielle Steel

Byla pro moje první knížka od Danielle Steel a čekala jsem typickou červenou knihovnu, ale dostala jsem víc a byla jsem docela mile překvapena. Knížka je dobrodružná a nabitá dějem, odehrává se v zajímavém prostředí, a i když některé věci se mi zdály trochu přehnané a konec je úplná červená knihovna, tak bych knížku jako odpočinkové čtení pro ženy určitě dporučila a rozhodně to není moje poslední knížka od této autorky.

16.06.2019 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Mám tyto knížky o běžném životě strašně ráda a i tato byla fajn. Je to pro mě takové oddechové, nenáročné čtení, ze kterého si ale můžete i něco málo odnést. Jediné co mi vadilo bylo to, že jsem se zpočátku dost ztrácela v jednotlivých postavách, kterých je tady opravdu dost. Ale to byla jen maličkost. :)

04.06.2019 4 z 5

Deník japonské manželky Deník japonské manželky Veronika Ageiwa

Moc hezká knížka. Velmi dobře se četla, byla vtipná, autorka mi byla velmi sympatická a dozvěděla jsem se díky ní o Japonsku spoustu informací, o kterých jsem neměla ani ponětí. Libilo se mi, že nebyl kladen důrez jenom na to pozitivní, ani jenom na to negativní, ale že autorka popisovala skutečnost jako celek, takovou jakou ji zažila. Opravdu autorku obdivuji za to, jak se dokázala s tak odlišnou kulturou sžít a přijmou takto odlišnou zemi za svůj domov. Rozhodně doporučuji k přečtení. :)

20.05.2019 5 z 5

Italské jednohubky Italské jednohubky Marta Kučíková

Tohle byla opravdu jednohubka. Bylo to přijemné odpočinkové čtení, v mém případě poslouchání, protože jsem měla knížku v audioverzi. Ale trochu mi vadilo, že byly jednotlivé příběhy vytrženy z kontextu a nedovedla jsem si tak o autorčině životě v Itálii udělat nějakou komplexnější představu. Ale knížka to byla celkově fajn, i když konec byl takový hořkosladký.

16.05.2019 3 z 5

Marina Marina Carlos Ruiz Zafón

Mi se knížka moc nelíbila. Osobně jsem vůbec nepocítila tu atmosféru a strašidelnost, o které tady většina lidí v komentářích mluví. Kniha měla možná nějakou skrytou myšlenku, ale na mě nějak vůbec nezapůsobila a nezanechala ve mě žádný dojem. Mrzí mě to, ale toto opravdu nebyl můj šálek čaje a mám pocit jako bych četla něco úplně jiného než všihni ostatní.

12.05.2019 2 z 5

Nehoda Nehoda C. L. Taylor

Knížka se opravdu dobře četla a byla poměrně napínavá, ale celkově ve mě nezanechala nijak hlubší dojem a myslím, že je to jedna z těch knížek, u kterých po týdnu nebudu vědět, o co v nich vlastně šlo. Takže přečtení nelituju, ale znovu bych se do ní nepustila. Celkově bych dala tak 3,5*.

09.05.2019 3 z 5

Proč máma pije Proč máma pije Gill Sims

Knížku jsem poslouchala v audio verzi a v této formě to bylo opravdu povedené. Jízdu v autě do práce jsem si tak vždycky užívala. Byla to pohodová, oddechová a zábavná knížka vhodná k tomu, když chcete na chviku vypnout a vyčistit si hlavu. Pro tyto účely určitě doporučuji. Moc se mi líbila.

07.05.2019 4 z 5

Na ostrově Na ostrově Tracey Garvis Graves

Super knížka! Napínavá, dobrodružná, romantická a to od začátku až do konce. Byly tam nějaké drobnosti, které mi úplně neseděly, ale opravdu jenom maličkosti. Rozhodně doporučuji.

30.04.2019 5 z 5

Povídej, co vidíš Povídej, co vidíš Joy Fielding

Knížka se dobře četla a pocity a psychický stav hlavní hrdinky byly dobře a věrohodně popsány. Vadilo mi ale, že se většinu knihy pořád dokola opakovaly tytéž situace a prakticky jste četli pořd to samé dokola. Celkové vyústění děje bylo sice překvapive a napínavé, ale taky dost přitažené za vlasy. Celkově bych knížce dala asi 3,5* a od Joy jsem už určitě četla povedenější knížky.

22.04.2019 3 z 5

Pomněnkové matky Pomněnkové matky Lenka Chalupová

Dojem z této knihy sem si musela nechat chvilku uležet. Bylo to dost jiné, než co jsem očekávala. Jedná se o psychologický román, vlastně takovou krátkou sondu do života nekolika rodin. A to je právě u této knihy za mě problém. Osobně mi připadalo že v knize bylo až moc informací na tak malém prostoru. Osobně bych knihu asi více rozpracovala a pár stran přidala. Konec mi připadal vyloženě useknutý. Ale téma i samotný příběh byl zajímavý, jenom škoda toho počtu stran a (pro mě) useknutého konce.

16.04.2019 3 z 5

Nechtění Nechtění Kristina Ohlsson

Knížka mě na začátku vcucla a vyplivla mě až na konci. Píběh byl napínavý, svižně napsaný, bez hluchých míst a pokaždé jsem se na knížku opravdu těšila. Někdy jsem se sice trošku zamotala do jmen, ale hned jsem se zase našla. Určitě doporučuji k přečtení.

08.04.2019 4 z 5

Trnitá sklizeň Trnitá sklizeň Corban Addison

Knížka určitě stojí za přečtení a každému bych ji doporučila! Příběh a celá problematika je opravdu hodná zamyšení. Jednu hvězdičku ubírám pouze za to, že jsem se někdy v příběhu špatně orientovala, zejména kvůli většímu množství postav a jejich osobních příběhům, díky čemuž bla také kniha delší, než by podle mého mohl být. Ale chápu, že autor chtěl, abychom se do každé z postav dokázali vcítit a dokázali si vytvořit názor o možných příčinách jejich jednání. Velmi se mi líbil, také závěrečný epilog a otázky k zamyšlení, které autor nabízí. Rozhodně doporučuji.

06.04.2019 4 z 5

Nenalezená Nenalezená Remigiusz Mróz

Knížku jsem poslouchala, jako audioknihu a musím souhlasit s tím, že je opravdu nevěrohodná a překombinovaná a konec mi připadal useknutý. Ale poslouchala se výborně a vtáhla mě do děje, takže bych ji mohla pravděpodobně označit za čtivou. Kdyby to šlo, dala bych asi 3,5*.

03.04.2019 3 z 5

Až na dno Až na dno Joy Fielding

V této knize byla spousta věcí, které se mi z nějakého důvodu úplně nelíbily. Jednání hlavní hrdinky mi někdy připadalo velmi zvláštní, popisy snů a představ klidně i přes několikstran mi připadaly dost zdlouhavé a osobně bych je zkrátila tak na polovinu. Ale jako celem se mi kniha líbila a její čtení jsem si užila. Pro mě byla místy až mrazivá s dosti ponurou atmosférou, v určitých chvílích byla velmi napínavá a pak vám zase dala klidnou chvilku na odpočinek. Nebyla to nejlepší kniha, kterou jsem od Joy četla, ale podle mě za přečtení stojí a času stráveného její četbou určitě nelituji.

17.02.2019 4 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Zápletka knihy není v dněšní době nijak zvlášť originální a děj je poměrně dobře předvídatelný, ale čte se opravdu dobře. Knížka plná intrik, manipulací a lží mě vtáhla a přelouskala jsem ji během pár dní. Ale něco ji prostě chybělo.

06.02.2019 4 z 5