Až úplně dolů

V touze po dosažení dokonalosti se člověk může dostat až na samotné dno. Allison Weissová se dlouho domnívala, že vede dokonalý život. Jenomže odtažitý manžel najednou spí v pokoji pro hosty, pětiletá dcerka takřka nepřetržitě vyvádí, otec je v rané fázi Alzheimerovy choroby a kdysi chladná matka se hroutí. Obrovský dům je stále nezařízený a vysněné kreativní zaměstnání na ni klade nepředstavitelné nároky. Allison se to všechno snaží zvládat. Co jí také jiného zbývá, že ano? Kdo by to za ni udělal? Nikdo. A právě proto nosí v kabelce krabičku s prášky. Sama sebe uklidňuje, že přece není nic špatného na tom, když si tu a tam vezme pár pilulek, aby přežila náročný den. Pak ale narazí v časopise na test závislosti - a teprve tehdy ji poprvé napadne, jestli její největší problém není právě závislost na tabletách. Román Až úplně dolů je příběhem ženy, která si v touze být dokonalá vybudovala silnou závislost, a pak se jen s nejvyšším úsilím musela škrábat ze dna zpátky. Autorka líčí Allisonin zápas s hlubokým porozuměním, ale zároveň i s humorným nadhledem, takže čtenář hrdinku neodsuzuje ani nelituje. Zkrátka jí drží palce, aby to zvládla....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/258675/az-uplne-dolu-G31-258675.jpg 3.561

All Fall Down (2014)

Vydáno:, Domino

Kniha Až úplně dolů

veronika9761
předevčírem

Velmi prekvapive hodnoceni, aspon pro me:) knizka zakoupena v outletu za zlomek puvodni ceny. Cekala jsem kvalitu odpovidajici cene, ale knizka velmi prekvapila. Velmi ctiva, pribeh primo ze zivota. Jdu se rozhlizet po ostatnich knihach autorky.

Elai
29.10.2018

Od knihy jsem nic moc neočekávala. Blížila se mi dovolená u moře a v knihkupectví byla v akci.. A světe div se, vyklubala se z ní velmi příjemná jednohubka. Četla se prakticky sama, zajímavé téma, sympatické postavy a reálný život. Hezky vyobrazeno vnitřní prožívání hlavní hrdinky. Jen bych nepotřebovala různé názvy značek, které pro mne byly stejně nic neříkající. Rozhodně doporučuji

maličkán
11.06.2018

Čekala jsem od knihy víc. Ale úplně nejhorší to nebylo.

Dresia
23.04.2018

Dobrá kniha, překvapuje mě nízké hodnocení zde.

zuzi.podzim
07.02.2018

Kniha se mi libila, byla realná i pocity hrdinky chapu, prijde mi vsak, ze zaver mohl byt "delsi".

baterka.gs
08.11.2017

Velmi zajímavá problematika byla rozjeta velmi čtivým způsobem, nicméně v polovině knihy se něco zvrtlo. Jakoby celá dějová linie měla být zrychlená. To mne zklamalo a proto se mi kniha moc nelíbila. Šlo z ní určitě dostat více. Z mého pohledu si autorka všimla rozvláčnosti, tak to chtěla zkrátit, jinak by to bylo o 200 stran delší. V tomto případě by více bylo lépe.

Dousabel
21.10.2017

Nejdřív mi tedy Allison lezla strašně na nervy, říkala jsem si, co ty máš za problém, jedno dítě, milující manžel... Někdo má děti 3 a je sám. Ale postupem času ji člověk pochopí. A co musím vyzdvihnout, je opravdu dokonale popsané myšlení a chování závislého člověka. To bylo opravdu brilantní!

koala
18.10.2017

Určitě zajímavá kniha, i když místy dost rozvláčná, náročná až smutná. Bylo pro mě přínosné seznámit se s problémem závislosti z pohledu závislého, detailně nahlédnout do jejich života, duše i mysli. Je to opravdu hnusná nemoc, obvzlášť má li člověk rodinu a bohužel velmi často končí tragicky.

marimari
02.08.2017

Přikláním se ke kladným hodnocením. Je pravda, že každý je nastavený jinak. Co je pro někoho nebetyčná hora, pro druhého nestojí ani za zmínku. Někdo je schopný vyřešit všechno silou své osobnosti, druhý potřebuje berličku. Ještě že máme takové množství knih na výběr, aby každý uspokojil své potřeby. Pokud mě nezaujme, nečtu! Za sebe dávám 5 hvězdiček a doporučuji k přečtení. Ještě poznámka k výslovnosti dětí. Některé vyslovuje brzy krásně, jiné navštěvuje logopeda. Je to stejné jako se všemi schopnostmi.

yetti74
30.07.2017

Krásná kniha, bude se určitě líbit tomu, kdo rád čte o závislostech všeho druhu. Kniha má zatím pouze 71%, což nechápu, protože je velmi hezky napsaná. Žena středního (nebo spíš mladého?) věku, která sklouzne do závislosti na prášcích. Vše bylo popsáno tak, že jsem se dokázala do hlavní postavy úplně vcítit.

roso.mak
10.02.2017

Fajn kniha, četla se úplně sama. Docela hezky zpracovaný příběh, který říká, že do s..., tedy do průšvihu se může člověk dostat i ve chvíli, kdy mu jde o h..., tedy pardon o nic. Na druhou stranu, pokud léčebny opravdu fungují takto a já se obávám, že ano, pak se nedivím, že je zde taková míra recidivy.

limetka2008
28.09.2016

První půlka se dost táhla, když už podle názvu bylo jasné, kam hlavní hrdinka nezadržitelně sjíždí. Druhá část z léčebny měla větší spád. Poměrně dobře posané stupně vzniku závislosti i boje s ní. Nelituju času, věnovaného přečtení této knížky.

Leniiis
26.08.2016

Za mě teda ne, ani jsem nedočetla. Nuda, nuda, nuda..

argi111
23.08.2016

Kniha se mi moc líbila. Líbí se mi také styl jakým autorka píše. I když jsem byla zpočátku poměrně skeptická, příběh se hezky rozjel. Myslím, že stojí za přečtení, skoro bych uvěřila, že se vše odehrálo ve skutečném životě.

hruskovalucie93
15.08.2016

Co říct .. Nápad na téma knihy velmi chválím, vcelku dobře se mi i četla, ale myslím, že by mohla být o polovinu kratší. Začátek je hodně natáhnutý, hlavní postava pořád něco vypráví a dostává se úplně někam jinam. Nachytala jsem se, že na začátku chvílemi ani nevnímám děj. Docela mě i rozčilovala dcera hlavní postavy, která hlavně v začátcích působila trošku jako spratek. Za mě 3 hvězdy.

mschmidtova
27.05.2016

Mně se kniha moc líbila, dávám jí 5 hvězdiček. Nepřijde mi moc dlouhá ani málo uvěřitelná. Naopak, myslím, že se jedná o příběh, který se běžně děje spoustě žen, jen o nich prostě nevíme. V dnešní uspěchané době se spousta lidí uchyluje k náhražkám za dobrou náladu. U nás nejsou léky moc běžné, ale alkohol je běžnou součástí života spousty lidí.

Mě ohromně baví příběhy lidí a baví mě sledovat, jak si poradí v různých situacích, jaké řeší problémy, jaké překážky se jim staví do cesty a co s tím dělají. Za mě úžasný příběh se šťastným koncem.

Peace
27.03.2016

"Závislost je jediná choroba, která vám říká, že vůbec nejste nemocná."

Přiznám se, že moc nechápu místní hodnocení, které mi přijde zbytečně nízké.
Kniha je obsáhlejší, ale díky tomu vyznívá reálně, můžete se do děje více ponořit. Rozhodně doporučuji - nejen lidem, kteří se se závislostí někdy setkali.

THERISA
15.02.2016

Vůbec to není tak špatné, že by na tom byla nejlepší ta obálka. Byť je to poměrně povrchní, tak svůj účel to plní a skoro samo se to čte. Chcete-li si četbou oddychnout, ale na vážné téma, tak tahle kniha je to pravé. Hledáte-li však něco na způsob sžíravých sond do mysli feťáka (jako byl třeba Herák, nebo Memento atp.), tak se ani neobtěžujte. Více zde - http://knizirna.blogspot.cz/2016/02/az-uplne-dolu-ale-s-rozumem.html

bookcase
13.12.2015

Výborný román o tom, kam může člověka dovést závislost. Naprosto realistický.