Až úplně dolů

V touze po dosažení dokonalosti se člověk může dostat až na samotné dno. Allison Weissová se dlouho domnívala, že vede dokonalý život. Jenomže odtažitý manžel najednou spí v pokoji pro hosty, pětiletá dcerka takřka nepřetržitě vyvádí, otec je v rané fázi Alzheimerovy choroby a kdysi chladná matka se hroutí. Obrovský dům je stále nezařízený a vysněné kreativní zaměstnání na ni klade nepředstavitelné nároky. Allison se to všechno snaží zvládat. Co jí také jiného zbývá, že ano? Kdo by to za ni udělal? Nikdo. A právě proto nosí v kabelce krabičku s prášky. Sama sebe uklidňuje, že přece není nic špatného na tom, když si tu a tam vezme pár pilulek, aby přežila náročný den. Pak ale narazí v časopise na test závislosti - a teprve tehdy ji poprvé napadne, jestli její největší problém není právě závislost na tabletách. Román Až úplně dolů je příběhem ženy, která si v touze být dokonalá vybudovala silnou závislost, a pak se jen s nejvyšším úsilím musela škrábat ze dna zpátky. Autorka líčí Allisonin zápas s hlubokým porozuměním, ale zároveň i s humorným nadhledem, takže čtenář hrdinku neodsuzuje ani nelituje. Zkrátka jí drží palce, aby to zvládla....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258675/az-uplne-dolu-G31-258675.jpg 3.675
Vydáno, Domino

All Fall Down, 2014

Kniha Až úplně dolů

micha-ella
12.06.2020

Hodně rozvláčný příběh s detailními popisy, spíš pro ženy než pro muže. Až ke čtvrté části jsem se k němu vracela s chutí, pak už mě to na rozdíl od opačných komentářů moc nebavilo. Nezajímaly mě osudy vedlejších postav, vztah k takovým lidem bych už neprodlužovala.

mekkejla
07.03.2020

Váhala jsem mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale díky tomu, jak moc mě štvala Ellie nakonec dám 3. Rozhodně víc mě bavila ta část, kdy byla Alison v léčebně. Do té doby mi přišla hrozně sebelítostivá a myslím, že spousta věcí by se vůbec nemusela stát, kdyby si nehrála na samaritánku a normálně si řekla o pomoc a celkově víc mluvila s manželem. Na druhou stranu - to jsou ty právě ty chyby, které lidi dostanou až úplně dolů...

capar
02.03.2020

Až úplně dolů je dost často jediný způsob,jak se zase dostat nahoru...Po knize jsem sáhla tak nějak bez očekávání a nakonec mě chytila... závislost.. jakákoliv...je prostě boj...a tohle jednoduché a jasné vyprávění mě přišlo uvěřitelné, což se mi líbilo..

dom.ini
02.11.2019

Mi osobne se knizka opravdu moc libila. Popis prubehu zavislosti se mi zdal opravdu verohodny a osobne si myslim, ze nezalezi na tom, jestli problemy hlavni hrdinky chapeme nebo nam pripadaji malicherne (jak se zminuje v nekterych komentarich), pribeh alespon hezky ukazuje, jak kazdy muze urcitou situaci vnimat ruzne. Osobne bych knihu urcite doporucila.

zuzana1471
25.08.2019

Kniha se mi líbila, po dlouhé době jsem zas narazila na příběh, od kterého jsem se nemohla odtrhnout a chtěla vědět, jak dopadne.

lucyq
10.06.2019

Někdy zdlouhavý, ale často i Napínavý příběh. Každopádně obohacující, že není všechno černo-bílé.

veronika9761
13.02.2019

Velmi prekvapive hodnoceni, aspon pro me:) knizka zakoupena v outletu za zlomek puvodni ceny. Cekala jsem kvalitu odpovidajici cene, ale knizka velmi prekvapila. Velmi ctiva, pribeh primo ze zivota. Jdu se rozhlizet po ostatnich knihach autorky.

Elai
29.10.2018

Od knihy jsem nic moc neočekávala. Blížila se mi dovolená u moře a v knihkupectví byla v akci.. A světe div se, vyklubala se z ní velmi příjemná jednohubka. Četla se prakticky sama, zajímavé téma, sympatické postavy a reálný život. Hezky vyobrazeno vnitřní prožívání hlavní hrdinky. Jen bych nepotřebovala různé názvy značek, které pro mne byly stejně nic neříkající. Rozhodně doporučuji