DK_Ronie DK_Ronie komentáře u knih

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Pred lety jsme s zenou byli v Brne na divadelni inscenaci, ktera byla super. Konecne jsem precetl i knihu. A ani ta nezklamala. Svizne, napinave, dobre psane a promyslene.

24.07.2022 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Léta jsem odolával tomu, abych se podíval na film. V dospělosti jsem teprve začal číst knihy od Kinga. Velmi mě to začalo bavit. Mám za sebou šest kousků výrazně hororového ražení (To, Řbitov atd.). Toto je něco jiného. Ale je to naprosto skvělé. Poprvé v životě se mi stalo, že jsem při čtení knihy měl slzy v očích. Kingův styl psaní se mi prostě líbí (jak někdy říkávám - on se nebojí vám na druhou stranu fláknout spoiler jako prase, ale stejně vás drží v napětí a ještě vás pak překvapí něčím jiným). A tohle má opravdu sílu. Hned se podívám na film a těším se na něj, protože vnímám, že i většina fanoušků ho považuje za srovnatelný s knihou, a to i díky skvělým hereckým výkonům.

30.12.2021 5 z 5

Misery Misery Stephen King

Skvela kniha, pro me mozna Kingova nejlepsi. Vetsinou mam rad akci, nestojim o vykresleni vnitrnich pocitu postav apod. Tato kniha se odehrava v zasade jen v jednom pokoji a v jedne hlave. Presto je extremne ctiva, poutava a napinava. I kdyz jsem si v prvni pulce parkrat rekl, ze uz by se neco mohlo stat, vlastne to asi jen mluvila potreba uz vedet, jak to dopadne (asi musim, jako Annie :o) ). Hned jsem si pustil i film, a prestoze usel, knize nesahal po kotniky, nedovedl vytvorit to napeti a psycho level byl taky spis pro deti :o)

17.08.2020 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Musim rict, ze tohle bylo napsano presne podle meho gusta. Dobry styl, velmi ctive, akorat dlouhe. I pasaze, ve kterych se vlastne nic nedelo, dobre odsypaly diky hlavnim postavam. A asi poprve v zivote jsem mel v posledni casti knihy opravdu husi kuzi po tele. Koneckoncu me prekvapil i dej. Sel jsem do toho jako tabula rasa a po notnou cast knihy jsem myslel, ze to bude probihat jinak.

09.01.2020 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Samozrejme velmi specificky zpusob podani, ktery nemusi sedet kazdemu. Ale kniha obsahuje radu hlubokych myslenek a pripodobneni, ktere neztratily nic na aktualnosti ani v dnesni dobe. Navic to clovek slupne za hodinu, jak to odsila. Najdeme v sobe vic nasi detskou stranku ????

11.01.2020 4 z 5

Odlehceny styl, zabavne, ctive a spravne bizarni.

02.01.2020 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Mně se prostě líbí, jak se King nebojí hned na začátku knihy fláknout nějaký spoiler a stejně vás od té knihy pak nepustí. Umí udržet napětí.

Jak tu někdo psal, líbí se mi, že u téhle knihy to docela odsejpá, žádné zbytečné opisování, vše rovnou k věci. Občas až mráz po zádech.

Nicméně Řbitov za mě asi pořád nejlepší jeho kniha, kterou jsem (zatím) četl.

28.07.2020 4 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Castecne souhlasim s komentarem Bakana ohledne zaveru. Presto za me pet hvezd. Velmi svizna, napinava a dobre ctiva oddechovka. Svym razenim mi to trochu pripomnelo i Orwellovskou budoucnost. Ta cenzura a beznadej vsech, kdo chapou, ze system je na pytel. Proste se o vas postaraji a semelou. A buh vi, kdy se tam taky dostaneme. A prave tahle nikoli nerealna vidina asi dodava temto kniham na sile.

04.04.2022 5 z 5

A přesto říci životu ano: (Psycholog prožívá koncentrační tábor) A přesto říci životu ano: (Psycholog prožívá koncentrační tábor) Viktor Emil Frankl

Druhou půlku bych osobně asi oželel. Ale proč ne a určitě to není důvod ke snížení hodnocení. Kniha jako celek je fakt silný zážitek, ty hrůzy, co si lidi prožily, to je naprosto nepředstavitelné. A nejde jen o popis / zážitky, které jsou v knize popsány, ale i jejich provázání z psychologií a psychiatrií.

19.11.2021 5 z 5

Faktomluva Faktomluva Hans Rosling

Mimochodem, včera jsem koukal na starší autorovu přednášku na TED ohledně vzestupu Asie (Asia's rise - how and when; je to i s českými titulky případně). To byla totální pecka! :o) Ten tím naprosto žil. Úplně uchvácen tím, co říká. Měl to velmi interaktivní, akční a vtipné. Přitom podložené daty a srozumitelné. Rozhodně doporučuju.

04.01.2021 5 z 5

Atómové návyky Atómové návyky James Clear

Za mě asi jedna z nejlepších knih z rozvojové oblasti, které jsem četl. Žádná extra nadbytečná omáčka (ano, opakování je matkou moudrosti a i tady to platí, ale není to obtěžující, spíše užitečné), řada velmi praktických rad a tipů. Myslím, že využitelné v praktickém životě.

08.07.2022 5 z 5

Prekvapilo me slabsi hodnoceni. Pamatuju si, ze me kniha hodne bavila. Dobre ctiva, uvolneny styl i pohled na zivot. Nektere dobre nazory, se kterymi se clovek ztotozni. Mozna je to dano i prekladem, ja cetl v originale.

12.02.2022 5 z 5

Jak žít dobrý život: Starověké umění stoické radosti Jak žít dobrý život: Starověké umění stoické radosti William Irvine

Koukam, ze uz to tu konecne je :o) cetl jsem v anglictine pred nejakou dobou, ale byl jsem z toho nadseny. Skvela zivotni filozofie, skvele myslenky, nadcasovy pristup. Vyborne podano. Dokonce jsem si koupil knihy Aurelia, Senecy a Epikteta

12.02.2022 5 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Stephen King

Zbezne koukam na komentare a s vetsinou se da souhlasit.

Je to jiny King. Klidnejsi. Ale bavil me a dobre se cetl. Druha pulka byla slabsi (zaver zase fajn). Samotne rozuzleni jsem opet odhalil az ve znacne pokrocile fazi. Jakmile se dej rozjel, mel jsem tipy na jiny vyvoj. A mozna by me to tak bavilo vic. Plny pocet dat nemuzu, ale je to fajn a stoji za precteni.

30.01.2022 4 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Poslední rok jsem Kingovi docela podlehl a přečetl několik knih. Toto byly moje první povídky. Rozhodně nezklamaly. Velmi záživné a napínavé. Často člověk i cítil, jak autor musel naprosto přesně vystihnout některé pocity postav (např. u Velkého řidiče). Nejslabší za mě asi Prodlužování času. Zajímavá myšlenka, nečetlo se špatně, ale přišlo mi to jako by nevytěžený potenciál. Dobré manželství za mě asi nejlepší.

26.08.2021 5 z 5

Siddhártha Siddhártha Hermann Hesse

Poměrně dlouho jsem se do toho nemohl začíst. Říkal jsem si, do čeho jsem se pustil a že to nedočtu. No... nakonec jsem to hltal a těšil se, až to dočtu. Dalo to spoustu zajímavých úvah a myšlenek, nad kterýma by se člověk měl opravdu zamyslet. A jak tu někdo psal, je to uklidňující.

26.08.2021 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Za mě zatím asi nejlepší Kingovka, co jsem četl. Velmi napínavé, dovedl jsem se do toho vžít, vývoj občas překvapil.

20.12.2020 5 z 5

Faktomluva Faktomluva Hans Rosling

Velmi dobře psané a rozhodně k zamyšlení. Se spoustou "instinktů" se člověk pravidelně setkává a sám jim občas zřejmě podlehne...

12.11.2020 5 z 5

Proč spíme Proč spíme Matthew Walker

Super kniha. Fakta, ale dobre prezentovane. Clovek by az neveril, jak moc dulezity pro nas spanek je a jak nebezpecne je ho vynechavat.

25.10.2020 5 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Zprvu jsem myslel, ze me bude stvat ta forma. Vypraveni z pohledu pozorovatele kocky... Ale trvalo to jen kratce. Brzy jsem si zvykl a naopak se mi to libilo. Jak tu nekdo psal, bylo to nenasilne, klidne a mile. Pritom rada podnetu k zamysleni. Nabyl jsem dojmu, ze bych si rad precetl o Buddhismu vice.

11.02.2020 4 z 5