Misery ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

Román Misery patří mezi nejznámější a nejzdařilejší thrillery vzešlé z dílny Stephena Kinga. Hlavní hrdina Paul Sheldon je autorem romantických příběhů o krásné Misery. Osudovou náhodou najde Paula po těžké havárii jeho nejoddanější čtenářka, bývalá ošetřovatelka Annie Wilkesová. Ta z něj ve svém odlehlém domě učiní nedobrovolného pacienta. Během svérázného „léčení" ho přiměje, aby psal pokračovaní Miseryiných příběhů podle jejích představ. Díky jejím šíleným donucovacím metodám prožívá Paul tvůrčí období, jaké si neuměl představit ani v těch nejděsivějších představách. Stephen King dokázal mistrně vyvolat atmosféru strachu a vytvořil přesvědčivé postavy, text dokořenil suchým sarkasmem a doplnil autentickými postřehy ze zákulisí spisovatelského procesu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415253/big_misery-suo-415253.jpg 4.62850
Žánr:
Literatura světová, Horory, Romány

Vydáno: (ekniha), Beta-Dobrovský
Originální název:

Misery, 1987


více info...
Nahrávám...

Komentáře (416)

Kniha Misery

Farg
15. května

Naprosto úžasný! Annie Wilkesová je tak skvěle vyobrazená, že jí člověk opravdu nesnáší a trpí s hlavní postavou. Opravdu mi bylo špatně i za něj. Příběh, který umí pohltit.

Ondra_P
04. května

Tak jako tu zmiňují ostatní, měl jsem problém se do knihy začíst. Ovšem jakmile se tak stalo, tak jsem naopak nemohl přestat číst. Rozhodně stojí za přečtení a za nedlouho si zajisté přečtu některou další kingovku.


Medulka.013
08. dubna

Misery je moje nejoblíbenější kniha od Stephena Kinga. Když jsem ji četla poprvé před asi deseti lety, tak jsem po jejím přečtení na ni myslela ještě hodně dlouho - a nebyly to příjemné myšlenky. Takzvaný Král hororů nám totiž ukazuje, že ten skutečný horor se může odehrát v našich životech. A myslím si, že spousta z nás by se raději střetla s vlkodlakem, než s Annie Wilkes.
Jinak tu jednu krátkou část knihy jsem doslova luštila, protože je jakoby psaná znavenou rukou, a to je právě to, co ji dodává pocit skutečnosti.

marvarid
06. dubna

Překvapivě mě to moc nebavilo. Knihy SK jsou nejnapínavější v okamžiku, kdy se děje něco nadpřirozeného, děsivého - něco, co do reality příliš nepatří, ale autor nás přesvědčí o tom, že to tak prostě je. V tom je opravdu dobrý. Tady se daleko víc zabývá povoláním spisovatele, úvahami o tom, proč píše a jaké to je, když kniha vzniká (a ty nejsou špatné, ale rozhodně nejsou nijak výjimečné). Samozřejmě na pozadí hororového příběhu. Paulova situace je sice strašlivá, ale to mrazení z nadpřirozena se nekoná, na Annie nic nadpřirozeného není. A tak opravdu napínavá je až finální scéna, ale ta už dojem z knihy nezachrání.

MartiSim
27. března

Skvělá kniha, přečteno jedním dechem

SheldonCopper
26. března

Tuto knihu čtu pořád dokola. To mluví za vše.

ElizPetrova
11. března

Myslím si, že jsem jeden z těch lidí, kterým styl psaní Stephena Kinga nesedí. V podstatě polovinu knihy mi trvalo se do příběhu začíst, nemohla jsem se do něj vůbec ponořit. I přesto, že se jedná o dost drsný příběh s hororovými prvky, tak já jsem z toho takové pocity měla minimální. Ke konci už mi to bylo i tak nějak jedno, jak to s hlavním hrdinou nakonec dopadne. Netvrdím, že se jedná o špatnou knihu, ale je cílena spíše na jiný typ čtenáře. Nepochybně si od autora přečtu něco dalšího, ale v blízké budoucnosti spíše ne.

Ivushaak
25. února

S Kingem to je jak na horské dráze, jedna kniha je úplná pecka, jinou se nemůžu donutit dočíst. Misery naštěstí patří do první skupinky. Kniha byla tak akorát dlouhá, napínavá od začátku do konce.

1 ...