Misery ekniha

Román Misery patří mezi nejznámější a nejzdařilejší thrillery vzešlé z dílny Stephena Kinga. Hlavní hrdina Paul Sheldon je autorem romantických příběhů o krásné Misery. Osudovou náhodou najde Paula po těžké havárii jeho nejoddanější čtenářka, bývalá ošetřovatelka Annie Wilkesová. Ta z něj ve svém odlehlém domě učiní nedobrovolného pacienta. Během svérázného „léčení" ho přiměje, aby psal pokračovaní Miseryiných příběhů podle jejích představ. Díky jejím šíleným donucovacím metodám prožívá Paul tvůrčí období, jaké si neuměl představit ani v těch nejděsivějších představách. Stephen King dokázal mistrně vyvolat atmosféru strachu a vytvořil přesvědčivé postavy, text dokořenil suchým sarkasmem a doplnil autentickými postřehy ze zákulisí spisovatelského procesu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415253/big_misery-suo-415253.jpg 4.62456
Literatura světová, Horory, Romány

Vydáno: (ekniha), Beta-Dobrovský

Misery, 1987

Kniha Misery

ŽralokPeet

Skvěle napsané, děj se nezasekává na banálnostech, postavy zbytečně nežvaní. Oddechové to není ani trochu, člově je po dočtení unavenější než kdyby táhnul tisíci tunovou lokomotivu vlastníma zubama... Ale čtivé to je. A jak!

Jeeperka

Misery je prostě skvělá! Děj je dynamický a napínavý, nemám ani co vytknout.

evaval

Doporučuji, nemám co vytknout a kniha je skvělá!

katkavejr

Jedna z nejlepších knih Stephena Kinga

martineden

Šílený! Bojím se ještě teď!

B-artX

Mrazivé, děsivé a neuvěřitelně podmanivé svojí nezapomenutelnou klaustrofóbní atmosférou. Misery je velmi napínavá a nedává čtenáři moc času na oddych, protože po první třetině jede děj závratným tempem. King je v tomto mistr- žádný jiný autor ve mě nikdy nedokáže vyvolat tolik emocí najednou- lítost, odpor, nechuť, nenávist a ještě se v tom mistr fetišisticky rochní a předsouvá čtenáři jednu děsivou scénu za druhou. Steven si neužívá, co dělá Annie Paulovi, užívá si, co to vyvolává ve čtenáři. A musím říct, že to nejen respektuji, ale i miluji.
King vytvořil dvě odlišné postavy a udělal je přesvědčivě lidské. Do Paula dal své spisovatelské zkušenosti a vytvořil tak uvěřitelného protagonistu, kterého je čtenářovi líto s každou další stránkou. Nevím, co všechno dal Steven do Annie, že jí udělal tak lidskou, ale ta postava působí jako někdo, kdo by reálně mohl žít. Což je více děsivé, než obdivuhodné.
Pokud bych něco vytknul, tak občas mi děj přišel lehce prvoplánový. Jako by si King sedl ke stroji a prostě začal psát, co předtím přesně nenaplánoval- něco jako Paul v knize, když psal Misery. Nešlo však nikdy o stěžejní momenty.
Musím dát plný počet, výborné čtení.

Komaeda

(+ SPOILER) Už dlouho mě nic tak nevystrasilo jako Annie, která je jednu chvíli milá a druhou vám.... něco...... něčím usekne.....
Bylo to chvílemi zdlouhavé, ale to je prostě King

Merlin_CZ

Tak jo, tuhle Kingovku jsem fakt dlouho odkladal, prave proto, ze vsichni tvrdili, ze tahle je nejlepsi a ja nechtel byt zklamany.
Zacal jsem cist vcera vecer a zhltl ji opravdu jednim dechem. A opravdu je to to skoro nejlepsi co jsem kdy cetl :D (na stejnem stupinku mam TO).

Takze rozhodne doporucuji, jen bych mozna poradil naplanovat si to tak, aby clovek nemusel byt vzhuru pomalu do rana, protoze proste nemuze prestat cist :D