Dixinka Dixinka komentáře u knih

Já o koze, on o voze… Já o koze, on o voze… Simona Monyová (p)

Kniha začíná humorem, ale končí svým způsobem smutně. Naštěstí to ve všech manželství není stejné.

26.06.2015 4 z 5

Devatero pohádek Devatero pohádek Karel Čapek

Tak jsem si připomněla dětství. Pohádky jsou stále stejně milé jako si je ještě pamatuji.

Jak šlo vejce na vandr Jak šlo vejce na vandr Renata Frančíková

12 stran milé pohádky.

24.06.2015 5 z 5

Už dlouho jsem necestovala časem. Hezká kniha, strašidelná, napínavá. Nedoporučuji číst v noci.

Uvězněna v rodné zemi Uvězněna v rodné zemi Katja Schneidt

Kniha psaná svižným tempem mi vyhovovala. Co se týká tématu? Kolik lidí se po jízdě na kolotoči pozvracelo. A zakázali výrobu kolotočů, ne! Znovu nastoupíme, abychom se přesvědčili jestli to jindy, jinde nebude jiné. Kdo vstupuje do jiné kultury nevím co očekává, že přepíše dějiny? Změní lidi?

21.06.2015 5 z 5

Sněženky a machři po 25 letech Sněženky a machři po 25 letech Radek John

Opět se potvrdilo, že kniha je mnohem lepší než film.

20.06.2015 5 z 5

Poselství růží Poselství růží Leila Meacham

Kdo chce zažít pravou knižní romantiku tak si tuhle knihu určitě přečtěte. Bavlna, růže, rodiny...prostě krása.

19.06.2015 5 z 5

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Jedním slovem - SUPER! Určitě si celou sérii ještě několikrát přečtu.

16.06.2015 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Jakmile něco musíte, tak to z principu prostě neděláte. Tak to bohužel je i z četbou. Lituji, že jsem se této skvělé knize tak dlouho vyhýbala.

07.06.2015 5 z 5

Murphyho zákony pro školáky Murphyho zákony pro školáky Péter Gálik

Krátké, výstižné. Všechny Murphyho zákony platí, a proto je respektuji a ráda se knim vracím.

06.06.2015 5 z 5

Královské intriky Královské intriky Emma Riedová

Pohodové čtení plné historie a romantiky. Smekám před mladou spisovatelkou. Věřím, že její kniha není první ani poslední.

06.06.2015 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Bohužel nižší hodnocení. Zápletka i samotný děj nic moc. Rozvláčnělé, bez velkých zvratů. Hledanou igelitku jsem tam již chtěla sama někam pohodit, aby jsme se trochu pohnuli z místa.

24.05.2015 3 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Čím je číslo HH vyšší, tím je kniha lepší. Famózní. Už se nemůžu dočkat další.

10.05.2015 5 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Smutné. Několikrát jsem viděla jako divadelní hru, ale s knihou se to dá srovnat. Závěr vždy stejný. Myslím, že se k dílu vracet nebudu.

02.05.2015 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Čekala jsem větší zábavu. Nápad i děj byl celkem dobrý, jen mě vadilo okapování různých příhod.

02.05.2015 4 z 5

Dobrodružství čtyřlístku Dobrodružství čtyřlístku Jaroslav Němeček

Kniha nezklamala. Bylo to čtení na kterém jsem jako dítě vyrostla. Nostalgie.

28.04.2015 5 z 5

Kufr paní Sinclairové Kufr paní Sinclairové Louise Walters

Nejdřív jsem si říkala, že jsem opět sáhla vedle. Kniha vypráví příběh z války a to téma zrovna nemusím. Ale teď lituji, že už jsem dočetla. Krásné

28.04.2015 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Ze začátku jsem se trošku nudila, a chtěla knihu odložit. Potom se, ale příběhy natolik rozeběhly, propletly a vyústily v mnoho děsivých závěrů. Fascinující, strhující a děsivé.

19.04.2015 5 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Mrakoplaš je úžasný arcikouzelník. Nejvíc mě pobavila truhla s nožičkami. Pěkné odpočinkové čtení.

17.04.2015 4 z 5

Kronika mého života Kronika mého života Josef Lada

Pěkné a záživné povídání o starých časech. Poutavé vyprávění o vzniku mnoha knih a kreseb.

10.04.2015 5 z 5