Sněženky a machři po 25 letech

Sněženky a machři po 25 letech https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/3077/bmid_snezenky-a-machri-po-25-letech-x2a-3077.jpg 3 16 6

Kniha na motivy nového českého filmu. Co uděláte, aby se Vaše 25 let stará platonická láska stala skutečnou?... Možná všechno a možná nic, možná zjistíte, že to, co se za 25 let nestihlo, se už nezvládne… Sněženky a machři jdou ve stopách životů hlavních hrdinů v době, která všechno změnila. Jak prošli jejími nástrahami a jaké šrámy to na nich zanechalo? Kam chtěli jít, kam došli a kam ještě dojdou? Jsme opět na horské chatě, kde se všichni po letech scházejí a opět zažijí mnoho nezapomenutelných chvil. Na horách se setkávají někdejší spolužáci, aby se viděli, aby si zavzpomínali a aby sami sebe ujistili v tom, že to s nimi ještě není tak hrozné, protože ty někdejší holky a kluky si stále nesou v sobě. Co na tom, že už uběhlo mnoho let, co na tom, že se změnil svět i všichni účastníci někdejšího lyžařského kurzu, z něhož se časem stala legenda. (http://www.knizniweb.cz/jnp/cz/katalog/detail/tituly-S-SNE-Snezenky_a_machri_po_25_letech.html)... celý text

kamila5406
24.03.2024 5 z 5

Viděla jsem i film a jako pohodovka výborný a kniha je super pohodovka

Aleh
21.04.2022 4 z 5

Setkání na horách po 25 letech. Za 25 let se toho tolik stane! Budujeme a žijeme si své životy, plníme si svá přání a touhy, jsme zklamáni z našich neúspěchů a proher, které nás na cestě životem potkaly, věnujeme se svým potomkům, pyšníme se jejich úspěchy, někdy až příliš toužíme, aby žili svůj život jinak a lépe než my....nechceme, aby se dopouštěli chyb, které jsme v životě udělali my. A pak se vrátíme do doby před 25 lety. Jen na chvíli, jsme ale jiní a vidíme sebe a své spolužáky tak, jak jsme je viděli tehdy. Vzpomínáme, rekapitulujeme, překvapujeme se, povídáme, co a jak jsme prožili, co bychom možná udělali jinak a lépe, hodnotíme, bilancujeme. Už jsme ale jiní a patříme každý do jiného (svého) světa. jsou to taková životní zastavení, mám to ráda. mám to ráda jako absolventka, ale také si to užívám jako třídní učitelka. Tak se čtenáři začtěte, jaký život žili a teď žijí profesorka Hanka, profesor Karda, Radek Převrátil, Karel Mácha, Marika Kardová, Viky Cabadaj a další

Johny_H.
10.02.2022 5 z 5

Já půjdu proti proudu. Spousta lidí toto pokračování kritizuje. No za sebe mohu říci, že první díl jsem viděl jednou v televizi a nikterak mě neuchvátil, ale na dvojce jsem byl v kině a byl jsem nadšen. Vyděl jsem tento film nejméně 7x a samozřejmě jsem si pořídil po vydání knihu, která je také úžasná. Nyní čteno podruhé a znovu fascinující. Příběh Profesorky Hanky a Doktora Radka Převrátila pochopí snad každý kdo se kdy kvůli nějaké hezké učitelce učil více předmět který učila. Tedy alespoň já to tak s jedním předmětem u kterého jsem byl rád za 3 na vysvědčení měl. Změnila se učitelka na jednu moc sympaticky a hezkou a já dával větší pozor doma se učil a byla krásná 1.

georginaa
08.07.2020 4 z 5

První kniha Sněženky a machři byla excelentní. Veselý román okořeněný typicky českým humorem. Nezapomenutelný "Vydrž Prďka, vydrž" se snad používá do dnes. O tomto pokračování, ale takové pocity nemám, že by to bylo tak úspěšné. Spíše to bylo tak rozporuplné.

Dixinka
20.06.2015 5 z 5

Opět se potvrdilo, že kniha je mnohem lepší než film.

Marčullkas
10.08.2013 3 z 5

Myslím si, že některé knihy by už neměly mít pokračování. První kniha byla úspěšná, troufám si říct, že vydařená. Pokračování řadím spíše mezi horší.

zfilmováno český film

Autoři knihy