Královské intriky

České království se po vymření Přemyslovců zmítá v bojích. Mladá Markéta z Březové postupně proniká do urozené společnosti. Počáteční okouzlení je v ní brzy vystřídáno zklamáním, neboť tato krásná, svéhlavá dívka musí čelit mnoha intrikám a nenávisti. Kromě utrpení však poznává i vášnivou lásku. Stane se vyzvědačkou ve službách mladého krále Jana Lucemburského a tento nebezpečný úkol ji zavede až do daleké Neapole. Ve chvíli, kdy se nezdolná Markéta snaží začít nový život, padne na ni obvinění z vraždy, kterou nespáchala. Jak přežije tuto poslední zkoušku?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/222381/kralovske-intriky-FL3-222381.jpg 3.727
Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno:, Knižní klub, Euromedia

polly23

Tato kniha byla mou první od této spisovatelky. Začátek knihy se mi jevil tak nějak kostrbatý,ale po začtení to bylo pro mě jízda a malou Živu i Adama jsem si vskutku zamilovala. Určitě do budoucna zkusím přečíst ještě něco od této autorky. Pro mě parádní čtení.

orinka3

Už podruhé jsem se přesvědčila, že tato autorka - možná zatím - pro mě není. Možná by mohla ubrat stránek, zhustit víc děj, aby lépe ubíhal.

Madelisi

Originálně napsané, hlavní postava má vlastně vedlejší úlohu. Začátek mi přišel trochu nudný, ale s odchodem z Kožlí se vše velmi rychle rozjelo. Plus za pána z Lipé, který je tu velmi sympatický a pragmatický.

Sarah01
22.02.2016

Jako první román autorky zajímavé, čtivé, ale občas mi to přišlo trošku přitažené za vlasy, trochu jako Angelika v českém vydání :-) Rozhodně se ale nudit nebudete, jako u jiných českých autorů rádoby historických románů.

alabra
11.08.2015

Prázdninové pohodové čtení, romantika podbarvená historií

Betsabe
06.07.2015

Rozcestník s odkazy na recenze této knihy a rozhovory s autorkou: riedova.cz/o-knize/ .

Dixinka
06.06.2015

Pohodové čtení plné historie a romantiky. Smekám před mladou spisovatelkou. Věřím, že její kniha není první ani poslední.

14. století Čechy Přemyslovci Lucemburkové láska dobrodružství

Emma Riedová