Královské intriky

České království se po vymření Přemyslovců zmítá v bojích. Mladá Markéta z Březové postupně proniká do urozené společnosti. Počáteční okouzlení je v ní brzy vystřídáno zklamáním, neboť tato krásná, svéhlavá dívka musí čelit mnoha intrikám a nenávisti. Kromě utrpení však poznává i vášnivou lásku. Stane se vyzvědačkou ve službách mladého krále Jana Lucemburského a tento nebezpečný úkol ji zavede až do daleké Neapole. Ve chvíli, kdy se nezdolná Markéta snaží začít nový život, padne na ni obvinění z vraždy, kterou nespáchala. Jak přežije tuto poslední zkoušku?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/222381/kralovske-intriky-FL3-222381.jpg 3.731
Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno:, Knižní klub, Euromedia

Galadwen
27.12.2018

Kniha mě nějak neoslovila. Forma vyprávění očima mužů, kteří procházejí Markétiným životem, je docela zajímavá, ale to je tak všechno. Příběh mi připadal poněkud naivní, nevěrohodný a nedotažený a dost mi vadilo i to, že jde v podstatě o tři nebo dokonce čtyři horko těžko poslepované povídky spojené výlučně osobou hlavní hrdinky. Na intriky, a zvláště královské, jsem do konce čekala marně. Kdyby nebylo některých temnějších motivů, řekla bych, že jde o romantické čtení pro mládež. Věřím, že si kniha čtenáře najde, ale já to asi nebudu.

Gweny
05.11.2018

Nádherný, romantický a chvílemi děsivý příběh z české minulosti. O hlavní postavě, ať už jí budeme říkat Živa, Markéta, Adelheida nebo Adélka se vlastně dozvídáme mnohé jen z mysli mužů, kterým vstoupila do života. Příběh byl napínavý až do konce, i když se dalo tak trochu očekávat, jak děj skončí. I tak mě opětovné setkání Adama a Živy dovedlo až k slzám. Doba to musela být nesmírně krutá a nedovedu si představit sama sebe v kůži Živy.

marimari
17.10.2018

Naše historie se objevuje u hodně českých autorů a není vůbec špatné si přečíst různé zpracování. Příběh se mi líbil, i když by hlavní postava v dané době těžko vyvázla živá z těch spletitých situací. Autorka je mladá a určitě napíše hodně dalších knih. Přečtu si i Pařížské rekviem.

polly23
30.03.2018

Tato kniha byla mou první od této spisovatelky. Začátek knihy se mi jevil tak nějak kostrbatý,ale po začtení to bylo pro mě jízda a malou Živu i Adama jsem si vskutku zamilovala. Určitě do budoucna zkusím přečíst ještě něco od této autorky. Pro mě parádní čtení.

orinka3
28.01.2018

Už podruhé jsem se přesvědčila, že tato autorka - možná zatím - pro mě není. Možná by mohla ubrat stránek, zhustit víc děj, aby lépe ubíhal.

Madelisi
20.01.2018

Originálně napsané, hlavní postava má vlastně vedlejší úlohu. Začátek mi přišel trochu nudný, ale s odchodem z Kožlí se vše velmi rychle rozjelo. Plus za pána z Lipé, který je tu velmi sympatický a pragmatický.

Sarah01
22.02.2016

Jako první román autorky zajímavé, čtivé, ale občas mi to přišlo trošku přitažené za vlasy, trochu jako Angelika v českém vydání :-) Rozhodně se ale nudit nebudete, jako u jiných českých autorů rádoby historických románů.

alabra
11.08.2015

Prázdninové pohodové čtení, romantika podbarvená historií

Betsabe
06.07.2015

Rozcestník s odkazy na recenze této knihy a rozhovory s autorkou: riedova.cz/o-knize/ .

Dixinka
06.06.2015

Pohodové čtení plné historie a romantiky. Smekám před mladou spisovatelkou. Věřím, že její kniha není první ani poslední.