Dixinka Dixinka komentáře u knih

Moudra se mi líbí. I když je to pořád dokola, opakování matka moudrosti. Kéž by se tím všichni řídili.

22.03.2015 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Nevím proč jsem ji už nečetla dávno. Možná to bylo tím, že měla pomyslnou nálepku - musím, povinná četba. Děj je úchvatný, nadčasový a strhující. Smekám ohromnou poklonu, pane Čapku.

22.03.2015 5 z 5

První hrob napravo První hrob napravo Darynda Jones

čekala jsem víc. Děj byl rozvláčnělý, ale dávám hodnocení spíše za nápad. Třeba další pokračování bude lepší.

21.03.2015 4 z 5

O zdravém sebevědomí O zdravém sebevědomí Joseph Murphy

Něco do sebe to mělo. Spousta citátů a klidných slov, takových po kterých člověk prahne v době stresů a nepokojů.

13.03.2015 5 z 5

Milenka mého muže Milenka mého muže Lucy Dawson

Konec byl hodně, ale hodně usoěchaný. Věřím, že ze zoufalství se děje všechno. Po čase se povznesete, usmějete až zasmějete.

08.03.2015 4 z 5

Modlitby Modlitby Don Miguel Ruiz (p)

Asi zatím nejhorší kniha, kterou jsem od autora četla. Velké zklamání.

01.03.2015 1 z 5

Deník staré paní Deník staré paní Jiřina Šiklová

Krásný, smysluplný deník. Doporučuji všem babičkám, prababičkám a hlavně těm co už mají něco odžito. Opravdu se mi to moc líbilo.

01.03.2015 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Krásné. Dojemné. Moudré. Nevím proč jsem ji nečetla už dřív.

24.02.2015 5 z 5

Číslo do nebe Číslo do nebe Ivan Kraus

Kniha krátkých, velice vtipných povídek mě nadchla. Opravdu odpočinkové pěkné čtení.

21.02.2015 5 z 5

Úterní ženy Úterní ženy Monika Peetz

Zklamání. Začátek knihy dobrý, střed ucházející, konec propadák.

19.02.2015 4 z 5

Odplata tě nemine Odplata tě nemine J. D. Robb (p)

Celkem naopak napsaná krimi. Nejdříve znáte vraha a postupně oběti. Tím bohužel děj ztrácí na napínavosti, ale činí to knihu zajímavou.

10.02.2015 4 z 5

Vlny moudrosti Vlny moudrosti Don Jose Ruiz

Odpočinkové myšlenky, v kterých je hluboká pravda.

06.02.2015 5 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Při čtení knihy je třeba..." Ničemu se tady nedivit". Poutavý deník. Nenechá vás ukolébat dějem.

31.01.2015 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Ten kdo chce knihu číst, ať si nejdřív zajistí volno v práci, nebo ve škole. Čte se totiž jedním dechem a nejlépe na jeden zátah. Nedá vám spát, jíst...prostě je úžasná.

30.01.2015 5 z 5

Milostná strategie Milostná strategie Simona Monyová (p)

Lehké čtení na zimní odpoledne.

18.01.2015 4 z 5

Dokonalá chuť aneb Jak sníst svého manžela Dokonalá chuť aneb Jak sníst svého manžela Natalie Young

Myslím si, že chvíli budu vegetariánkou. Skvěle napsaná kniha, opravdu jsem se pobavila. Velice krásné technické provedení obálky i celé vazby.

17.01.2015 5 z 5

Andělské rady pro šťastný život Andělské rady pro šťastný život Doreen Virtue

Hezká odpočinková kniha plná zvláštní energie.

11.01.2015 5 z 5

Evangelium podle Satana Evangelium podle Satana Patrick Graham

Škoda, že mi ten příběh tak rychle utekl. Krásné čtení plné napětí.

04.01.2015 5 z 5

Básně 1974–1978: Láska je pes Básně 1974–1978: Láska je pes Charles Bukowski

Byla jsem malinko zklamaná. Bukowski je lepší v povídkách, básně mi moc nesedly pro jejich surovost.

28.12.2014 2 z 5

Umřel jsem v sobotu Umřel jsem v sobotu Josef Formánek

Osud domu vnikne do osudu několika lidí. Zajímavé, napínavé čtení. Styl jakým byla kniha napsaná je úžasný. Formánka si určitě ještě nějakého přečtu.

26.12.2014 5 z 5