Devil-Ivet Devil-Ivet komentáře u knih

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Po Stalkeru zase slabší díl, který mě ze začátku nudil. Má pomalý rozjezd a dlouho jsem nevěděla, o čem bude vůbec řeč (když nevezmu v úvahu ono vraždění). Ale pak se Joona pustil do vyšetřování a konečně jsem se začetla a dostalo to správné tempo a já konečně byla zvědavá, jaký bude konec. Nebýt nudného začátku, tak by to byla další perfektní detektivka.

27.12.2018 4 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Podle anotace jsem očekávala příběh z války, ale ta se tam jen mihla. Dostalo se mi romantického příběhu, kdy hlavní hrdinka byla v určitých chvílích hloupá a naivní a v dalších zase zvídavá, odvážná a neporazitelná. Druhá časová osa odehrávající se v období oné války byla ale pro mě zajímavější a živější. Chrissie zažívala opravdovou lásku a tak neskutečné zklamání… Nakonec to byl pěkný román, který na odlehčení není vůbec špatný.

27.12.2018 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Do posledního dechu je čtvrtá kniha a já byla zvědavá, s jakým případem se Erika popere tentokrát. Mělo to pár much a v menší míře nudných míst, ale přesto se to četlo lehce a rychle. Závěr mě hodně překvapil a dočetla jsem se zatajeným dechem.

22.12.2018 4 z 5

Dítě Stasi Dítě Stasi David Young

Nechala jsem se unést kladným ohlasem a očekávala výborný thriller, který by mě mile překvapil. Bohužel se tak nestalo, našla jsem dost hluchých míst, dost často mě kniha nudila a Karin mi byla nesympatická, což není moc dobré pro hlavní postavu. Jediné, co mě na knize opravdu zaujalo, bylo Stasi a její praktiky a rozdíl mezi Východem a Západem.

22.12.2018 3 z 5

Krátké básně, které se básněmi ani nezdají být. Některá mě upoutala a další nikoli. Celkově zklamaní, čekala jsem něco většího, silnějšího, ohromnějšího…

22.12.2018 3 z 5

Není co ztratit Není co ztratit Rowan Coleman

Třetí kniha od této autorky. Nutno podotknout, že jsem měla veliké očekávání a byla jsem hodně zvědavá, s čím přišla tentokrát. Byla jsem mile překvapena, a přestože to mělo klasický romantický konec, příběh se mi líbil.

19.12.2018 4 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Moje první seznámení s autorkou. Pěkně mě vtáhla do děje, bylo to zajímavé a napínavé. Jen Karl mě občas nudil a jeho radioamatérství bylo nezáživné. Přesto se mi kniha líbila a těším se na další její tvorbu.

19.12.2018 5 z 5

Halt v nebezpečí Halt v nebezpečí John Flanagan

Pokračování předešlého dílu a bavil mě o něco více. Po celou dobu jsem čekala na ono nebezpečí, které hlásá název knihy. A toto jsem nečekala a byla jak na jehlách, stejně jako Will s Horácem. Jen mi v jednu chvíli přišli hloupí a čekala jsem, kdy je konečně napadne začít jednat. Závěr nebyl nijak moc okázalý, ale přesto to stačilo. A od dalších dílů si chvíli odpočnu, už toho bylo moc…

19.12.2018

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Velmi zajímavý a poutavý příběh s tak nečekaným koncem. Nedokázala jsem se odtrhnout, jak čtivě to bylo napsané. Zatím nejlepší kniha, co jsem od autorky četla.

19.12.2018 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Po skvělé jedničce přišlo zklamání. Čekala jsem něco ještě lepšího, ale napětí ustoupilo a kniha mě až tak nebavila. Stále byla čtivá a Erika je vážně dobrá vyšetřovatelka, ale dějově to kleslo. Škoda. Přesto v ní budu pokračovat.

13.12.2018 4 z 5

Její život v očích panenky Její život v očích panenky Ingrid Desjours

Knihu jsem otevřela na doporučení. Bylo to čtivé, ponuré a konec překvapivý a dech beroucí. Ještě teď mám živě v paměti, jak to Barbara celé zakončila. Neskutečné. Skvělý náhled do narušené mysli.

10.12.2018 4 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Lolita mě moc nebavila. Těžko se četla, některé části byly zbytečně zdlouhavé. Ale i přesto měla pár světlých chvilek. Slabší průměr.

10.12.2018 2 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Od knihy jsem měla velké očekávání, asi hlavně díky kladným reakcím. Nebylo to nijak převratné, ale dobré určitě ano. Rychle jsem se začetla a očekávala, co bude na další stránce. Děj mě doslova pohltil. Nebylo to hororové, jak hlásá kniha samotná, ale na tu dobu, kdy to vyšlo, to musel být pěkný poprask :)

10.12.2018 4 z 5

Strážce majáku Strážce majáku Camilla Läckberg

Dobré, temné, děsivé. Bolestné a smutné. Napínavé a tajemné. Četlo se velmi dobře, stránky rychle utíkaly.

03.12.2018 4 z 5

Mořská panna Mořská panna Camilla Läckberg

Trochu pomalejší rozjezd, ale nevadí. Skoro až do konce jsem netušila, kdo je onen chlapec a co se vlastně v minulosti stalo a jak to s tím souvisí. Byla jsem překvapena a zaskočena. A ten konec… Rozhodně doporučuji.

02.11.2018 5 z 5

Nevěsta ve sněhu Nevěsta ve sněhu Jan Seghers

S nadšením jsem se pustila do čtení a kniha mě vůbec nezklamala. Právě naopak, doslova vtáhne do děje a jen tak nepustí.

08.07.2018 4 z 5

Oceán na konci uličky Oceán na konci uličky Neil Gaiman

Já se nemohla začíst. Neoslovilo mě to natolik, abych z ní byla nadšená a dost mě to zklamalo. Nápad to sice není špatný a má to spád a nějaké ty akce, ale…

03.02.2018 2 z 5

Lesy hrůzovlády Lesy hrůzovlády Jennifer June Rowe

Já na tuto sérii narazila teprve nedávno, a protože jsem tentokrát chtěla něco odpočinkového, nebylo co řešit. Děj je nápaditý, zábavný, dobrodružný. Je jasné, že Deltora bude jednou patřit mezi knihy, které budu svým dětem předčítat.

03.02.2018 4 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Kniha ve mně zanechala rozporuplné pocity. Na jednu stranu je v ní spousta otázek a myšlenek, které napadli snad každého. Na tu druhou mi to přišlo přitažené za vlasy... Byla tu spousta náboženské tématiky, která mě ale vůbec nezaujala...

25.12.2017 3 z 5

Doktor Proktor a prdicí prášek Doktor Proktor a prdicí prášek Jo Nesbø

Doktor Proktor a moje seznámení s Nesbem vůbec. Příběh krásně utíkal, byl napínavý, dobrodružný, veselý. Pro děti jako dělané. Ale dospělým se bude také líbit.

24.12.2017 4 z 5