Denyna Denyna komentáře u knih

Návrat Krále Šumavy Návrat Krále Šumavy David Jan Žák

Jedna z těch knih, které nemůžete odložit, dokud ji nedočtete (příběh jsem v hrubých rysech znala, ale jak hlavní hrdina dopadl, jsem zrovna nevěděla). Úžasný příběh o lidské odvaze, ale i o tom, jak se jednotlivci stávají jen pěšáky ve vyšší hře.
A také - ta spousta lidí, která zemřela či trpěla kvůli svému spojení s Josefem Hasilem, takto nedopadla vinou Krále Šumavy, ale vinou tehdejšího režimu. A na to je třeba nezapomínat.

21.02.2020 5 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

To se tak krásně četlo!

24.03.2021 5 z 5

Můj život s Reinhardem Můj život s Reinhardem Lina Heydrich

Fascinující. A poučné. Na té knize je krásně vidět nulová sebereflexe a absence pokory. Lidé nezmění své přesvědčení jen proto, že oficiální atmosféra je najednou jiná. Zlí nebudou najednou hodní jen proto, že už je po válce. Nezmění své zaslepené přesvědčení lusknutím prstů. Budiž to pro všechny ponaučením.

08.01.2021 3 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Kniha se ke mně dostala omylem a jak běžně tento žánr nečtu, od téhle knihy jsem se nemohla odtrhnout.

09.02.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

O knize se hodně mluvilo, ale očekávání neodpovídá skutečnosti. Kniha je psaná čtivým jazykem, ale jinak je úplně plochá, popisuje život lidí, v jejichž životě se nic neděje. Protože všechno to, co PR knihy slibuje, všechny ty důležité události a historické milníky, které tak mistrovsky umí zaplést do života lidí třeba Ken Follet, se tady o příběh jen tak lehce otřou.

09.11.2020 3 z 5

Nádhera. Čtivě napsané, zábavné i poučné. Jen škoda těch pár dějových linií, co vyšuměly do ztracena.

29.09.2019 5 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Román se rozhodně nečte jedním dechem jako strhující drama. Naopak je to rozvleklá, rozbředlá a předvídatelná nuda. Asi je to kniha určená spíš pro čtenáře středoškolského věku, to by na mě možná tohle šroubované drama zapůsobilo.

13.03.2021 2 z 5

Peníze od Hitlera Peníze od Hitlera Radka Denemarková

Silné téma, ale taková pomatená forma vyprávění, která knize ublížila, škoda

27.12.2020 4 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Já věděla, proč se té povinné četbě vyhýbám. I když možná na mladý naivky to funguje. Socialistický vlhký sny

22.11.2020 2 z 5

Malinka Malinka Dita Táborská

Kniha se z počátku četla dobře, autorka umí vyprávět a psychologicky jsou postavy pěkně vykreslené, stejně jako to míjení a vzájemné nepochopení, ale je to zbytečně překombinované, hlavně v závěru. Škoda rozmělnění takového solidního tématu

23.02.2020 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

To byl prvoplánová blbost

08.09.2019 2 z 5

Stanice Tajga Stanice Tajga Petra Hůlová

Vypravěčský styl knihy je poutavý, dobře se čte, s obsahem je to ale horší. Prolínání časových období a postav mi nevadí, ale přišlo mi to takové nedotažené, taky osud hlavního hrdiny byl jasný už... prostě moc brzo, a pak už se člověk trochu nudí a jen čeká, až se to na konci potvrdí.

02.09.2019 3 z 5

Četlo se to výborně, bylo to velmi silné. Místy jsem ale měla pocit, že čtu znovu Exodus. Závěr už byl trochu přepálený a vyhrocený, na druhou stranu, ona skutečnost možná taky? Styl vyprávění a podávání faktů je takový typicky černobílý. Kdo se v problematice neorientuje, jistě ocení historické vysvětlivky v závěru

07.10.2019 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Jeden z těch výjimečných případů, kdy je seriál lepší než kniha.

27.01.2018 4 z 5

Hanin kufřík Hanin kufřík Karen Levine

Lehce stravitelné, nic náročného, jako úvod do problematiky dobré

13.06.2020 3 z 5

Himmlerova kuchařka Himmlerova kuchařka Franz-Olivier Giesbert

Stoletý stařík bez oné lehkosti a humoru

08.09.2019 3 z 5

Bílá touha / Půlnoční slunce / Constance Bílá touha / Půlnoční slunce / Constance Rosie Thomas (p)

Četla jsem Půlnoční slunce a Constance zvlášť. Zatímco Constance je skvělá, byť romance, tak působivá a k zamyšlení, tak Půlnoční slunce je o třídu níž. Obyčejná tuctová romance, přehnaná a zajímavá jen místem dění.

16.03.2014

Linie krásy Linie krásy Alan Hollinghurst

Vtipné je, že jsem po knize sáhla po aféře "porno na Vltavě" a když jsem se začetla, zjistila jsem, že jsem ji už před pár lety četla. Takže ve mně vůbec nic nezanechala. Přečetla jsem si ji i podruhé, je to zajímavě psaná kniha, má to příběh, ale už zase skoro nevím, o čem byla

15.07.2020 4 z 5

Sašenka Sašenka Simon Sebag-Montefiore

V rámci žánru dost povrchní. Čekala jsem něco propracovanějšího s lepším vhledem

13.06.2020 3 z 5

Skleněný zámek – Vzpomínky na dětství Skleněný zámek – Vzpomínky na dětství Jeannette Walls

Silný zážitek je hlavně nekvalita překladu a redakce :(
Kniha je čtivá, ale nic objevného nepřinesla, existence white trash je známá.

03.09.2019 3 z 5