denyjanostik denyjanostik komentáře u knih

Zpověď farářky Zpověď farářky Martina Viktorie Kopecká

Zaujaly mě krásné fotky a drobné ilustrace, kniha je vizuálně moc hezká. Občas mi vadil překlep v textu a jedna číselná nesrovnalost- já si takových věci všímám a prostě mě to ruší. Někde mi přišlo, že paní farářka na otázku úplně neodpověděla, začala o něčem jiném nebo odpověděla otázkou. Jsem ateista- některé věci mi přišly zajímavé, na druhou stranu to už po půlce bylo pro mě úmorné, stále dokola a to, že Bůh je je prostě pravda a všichni by se měli o křesťanství vzdělávat.. víc by mě asi bavilo čist přímo o ní, o jejím životě atd. No jsem ráda, že jsem to přečetla, vracet se ke knížce už nebudu, ač je paní Kopecká rozhodně zajímavá persona.

31.01.2024 3 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Od R.T. miluju všechny knížky, ale tohle mě teda vůbec nebavilo.

08.09.2020 2 z 5

Protože tě miluji Protože tě miluji Guillaume Musso

Jako takhle, super námět, příběhy se dobře prolínají, extrémně zajímavý téma, takový trochu psycho, ale ten konec.. to je hroznej bullshit???? pritaženej za vlasy a dehonestuje všechno, co jsem tak pracně před tím četla

13.07.2019 2 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Nedočteno. Téma extrémně zajímavé, ale styl psaní mi nesedí, ke čtení mám úplně nechuť :D na straně 100 děj téměř nic. Tohle je snad po druhé v životě kdy jsem knížku nedočetla.

27.06.2019

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Kniha je super, moc dobře se čte fakt mě bavila. Doporucuju! Trestikovou miluju jako člověka, i jako styl psaní. Co mě ale vytaci, jsou ty konce- moc jsem nechápala už Osm a po Babovkach jsem musela procitat internet aby mi došlo, jak to teda vše bylo :D nápad super, leč 12 hlavních postav a milion vedlejších je trosku náročnější :D

17.06.2019 5 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Začátek těžce úmorný, musela jsem se do čtení nutit, ale hned se to rozjelo a je to fakt super! Nevím co všem vadí Hanka, mne přišla právě v pohodě????, některé části se mi nechtělo číst, viz. Zora, Ilona, ale mají svůj smysl a parádně se vše skládá dohromady, otevřeny konec mi nevadil, nepřijde mi zas až tak otevřeny. Třeštíková boží! První jsem četla Veselí a tohle má takový napinavejsi dej :)

02.04.2019

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Příjemná kniha :)

17.02.2019 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Kniha nemá nějaký veliký příběh ani zápletku. Oddechové čtení.

02.02.2019

Všechno nebo nic (I+II) Všechno nebo nic (I+II) Eva Urbaníková

Dokonalá kniha, moc mě bavila. Film jsem viděla první a kniha je úplně jiná a lepší, ale oboje stojí za to.

27.11.2018

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Kniha asi stojí za přečtení, ale znovu to nepotřebuji. Daisy a Tom jsou totálně nesympatické postavy, Nick tam byl úplně k ničemu jako nějaký náhodný kolemjdoucí. Nicméně jsem očekávala nějakou love story a té se mi moc nedostalo. Přesto asi chápu, proč je to klasika, čtení je k maturitě jednou z těch méně bolestivých variant, ale nějaké silné emoce ve mně kniha nezanechala.

07.09.2018 2 z 5

Loutkář Loutkář Jostein Gaarder

Já bych nerada odsoudila knihu jen proto, že jsem ji asi nepochopila nebo možná nejsem cílová (věkem? vzděláním?) skupina autora, nicméně tohle byl pro mě mordor. První polovina hrozná, druhá teda už lepší, to nic nemění na tom, že se absolutně neorientuju v postavách (rodina Lundinových), věci se tam jaksi divně opakují, skáče pátý přes devátý, no o lingvistických rozborech nemluvě. Asi moje chyba, že jsem si před čtením nepročetla více recenzí, ale zaujal mě námět. Tohle fakt nee.

17.07.2018 odpad!

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Četla jsem v originále a mě to neuchvatilo jako zbytek světa :D neurazí, nenadchne, spíš pro děti. Spíš je to napsáno super lehkou angličtinou, takze super procvičování.

28.06.2018

Poslední Poslední Alexandra Oliva

Děsná nuda! Velice dobrý námět (který však už předvedl King v Dlouhém Pochodu, ale proč ne) ale nepříliš dobře využitý. Tím, že od začátku víte o co jde, se proste nudíte. Na konci žádný šok, je to otevřené, takže po tom, co jsem trpěla celou knihu, to nespravil ani závěr. Krom toho je tam hodně postav a je těžké si zapamatovat kdo je kdo, kdo jak vypadá už vůbec netuším. Pro fanoušky hunger games možná, ale ty jsou o 100000% lepší a zazivnejsi, zde se nic neděje.

10.06.2018 odpad!

Život s hvězdou Život s hvězdou Jiří Weil

Poměrně zdlouhavé, nemá to moc spád. První půlka děs běs, druhá už zajímavější, ale i tak. Hodně depresivní čtení.

16.03.2018

Výborné pokračování.

26.12.2017 4 z 5

Strašně dlouho jsem ji odkládala, protože mě odpuzovala kycovita obálka rovna obálkam knih pro malé holčičky. Ale! Jak se dej rozběhne je to perfektní, moc mě bavila, ale konec mi teda zlomil srdce, skončilo to úplně špatně!

18.12.2017 4 z 5

Ve stínu moci Ve stínu moci Tereza Richter

Výborná kniha od talentované začínající spisovatelky :) Rozhodně stojí za přečtení, jakmile se dostanete k jádru věci už vás nepustí! Šokující závěr, nejde se netěšit na další díl.

20.11.2017 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Rozcitala jsem na dvakrát, protože jsem ze začátku vůbec nechapala a přišlo mi to hrozne. Ale naopak. Kniha je výborná. Doporucuji vydržet prvních par kapitol a pak vás dej chytne! Obzvláště poslední třetina knihy je vážně úžasná.

28.09.2017 4 z 5

Terapie láskou Terapie láskou Matthew Quick

Milé, jednoduché, oddechové :)
Začátek a konec super, prostředek trosku slabší, hodně fotbalu a ne az tak důležitého děje.. určitě to neni špatná kniha :) některé myšlenky jsou pěkné a po přečtení poslední stránky se cítím tak nějak trošku smutno-dojatě a už se tesim na svého přítele :D

28.03.2017 3 z 5

Bílá je barva kouzel Bílá je barva kouzel Laurie Faria Stolarz

No, tohle číst v 17 letech bylo ode mě hodně naivní :D. Začala jsem protože po popisu jsem si myslela, že půjde o nějaké fantasy, duchové, vraždy.. no to byla moje blbost :D kdyby mi bylo 13, OK, nad 15 let v žádném případě.

26.02.2017 odpad!