Bílá je barva kouzel

Uběhl celý rok od chvíle, kdy Stacey Brownová zachránila svou nejlepší kamarádku před hroznou smrtí. Nyní se jí vrátily noční můry. Je pronásledována duchy brutálně zavražděných... a šíleným stopařem. Zatímco se pomocí zaříkadel a kouzel snaží zbavit děsivých snů, do jejího světa vstoupí Jacob. Ukáže se, že má také sny. Chtějí-li zastavit vraha, musí spojit své síly. Ale může Jacobovi věřit?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77764/bila-je-barva-kouzel-DJj-77764.jpg 3.5158

Modrá je barva nočních děsů 2.

Horory, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)

White Is for Magic, 2009

Kniha Bílá je barva kouzel

Trinda

Hezká kniha, ale ze začátku nudná. Musíte se sami přemáhat aby jste pokračovali ve čtení. Totéž co u prvního dílu. Když se vám ale podaří začíst, je to neuvěřitelný příběh s nečekaným koncem.

Knihomol888
24.10.2017

Řeknu to takhle... Špatná ta knížka nebyla, ale byla rozhodně horší než první díl. I postavy se k sobě začaly chovat jinak a to, co jsem měla na nich ráda tam už prostě nebylo. Celkový příběh mi přišel strašně podobný.

Veronika33
28.06.2017

Najprv sa mi zdal, že je tu istý posun v spracovaní ako v prvom dieli. Omyl, námet je tak strašne gýčovitý, nudný, nezmyselný. Hrôza, ak toto majú čítať deti, tak zbohom, im to zmenší počet šedých mozgových buniek. Neodporúčam.

denyjanostik
26.02.2017odpad!

No, tohle číst v 17 letech bylo ode mě hodně naivní :D. Začala jsem protože po popisu jsem si myslela, že půjde o nějaké fantasy, duchové, vraždy.. no to byla moje blbost :D kdyby mi bylo 13, OK, nad 15 let v žádném případě.

any333
14.01.2017

Po dlouhé době jsem se dostala ke druhému dílu této tajemné série. No, možná byl více předvídatelný než ten předchozí, protože jsem už tušila, o co tak půjde. To ale nic nemění na tom, že hlavní zápornou postavu bych neuhádla ani ve snu(s přídavkem Maury skákající přes švihadlo a skelných oči Veroniky Leemanové, že?).
V tomto příběhu dále nastala jedna událost, takový milostný trojúhelník. I když mě spíš připadalo, že se Stacey nakonec i Chada ráda zbavila a přenechala ho Dree. Přece jenom, Jacob jí rozumí v mnoha ohledech více.
Na školu po úmrtí Veroniky se nahrnuli takzvaní duchaři, jak poznamenala Amber. Chvilku jsem je podezírala, že na Stacey poštvou ducha a ne, že si jen obstarají nahrávku do reproduktoru.
Taky se dozvídáme víc o odtažitém chování Staceyiny matky k její babičce. Pokud máš příliš vyvinutou intuici, nelze už zavírat oči.
Jenom mi přijde, že ten klíčový dopis na konci tam byl vsazen až v té chvíly. Ale, něco mi říká, že o něm byla zmínka v díle minulém. Nevím.

kercah
27.12.2016

Oddechové čtení, spíše pro mladší generaci, ale čte se to dobře, pocity jsou tam celkem dobře popsány a člověk se i snadněji stotožní s hlavní hrdninkou. :)

ter6763
08.12.2016

Nejlepší knížka! strašně mě to zaujalo!

carllie
02.06.2016

Od knížky jsem očekávala trochu více.
Až na pár změn, se to moc od sebe neliší.

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti
Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti