Denny456 Denny456 komentáře u knih

Hovory s T. G. Masarykem Hovory s T. G. Masarykem Karel Čapek

Čapek a Masaryk. Velikán a politik národem tak uctívaný, že to je na první pohled trochu nereálné. Kniha je super a mnoho se dozvíme. Škoda jen, že Čapek nežil déle a následně nenapsal nějaké neoficiální pokračování. Tedy to o čem si povídali mimo schválenou část, kterou korigovala puritánka Alice Masaryková. Myslím, že by to bylo ještě o stupeň lepší.

28.03.2022 5 z 5

Nadace Nadace Isaac Asimov

Potřetí s odstupem dalšího desetiletí a pořád je to zajímavé a dobré. Hrozně mě baví tady v diskusích to srovnávání se seriálem, zvláště, když je jasné, že Nadace je nezfilmovatelná. Tedy pokud nevezmete název a nenaroubejete na to běžná vztahovou prasárničku napsanou jak přes kopírák. Ale tu politiku, debaty a diskuse a plány v plánech to zfilmovat nejde a je třeba na to být nastaven.

28.03.2022 5 z 5

OkaMžiky s Hrabalem OkaMžiky s Hrabalem Jan Solovjev

Pár zajímavých fotografií a některé vzpomínkové texty. Je to takové doplnění Hrabalovského panteonu. Ničím to nenadchne, ale je to milé.

28.03.2022 2 z 5

Tučná linka černou tuší Tučná linka černou tuší Jaroslav Kopecký

Výborná kniha. Neprakta si zasloužil takovouto životopisnou knihu, ale podanou řekněme v odehčeném tónu a rytmu. Je to velmi odlehčené, ale přitom velmi obsažné.

28.03.2022 4 z 5

Přístav Země / Zatmění Přístav Země / Zatmění Zack Kaplan

Taková bichlička. :) No i mě se líbilo více Zatmění než Přístav země. Mimochodem myslím, že to mělo vyjít zvláště. Nejen náad, ale i zpracování bylo prostě lepší. Kresba je super. no a přidané povídání o vzniku komiksu na mě bylo trochu delší a opakující, ale zase proč ne.

17.03.2022 5 z 5

Agnessa: Zpověď ženy stalinského čekisty Agnessa: Zpověď ženy stalinského čekisty Agnessa Mironovová

(SPOILER) Aneb jak to taky bylo. Každá takováto kniha je super v tom, jak přibližuje tu atmosféru. Agnessa navíc vypráví, tak jaká je. Trošku naivka, ne zrovna myslitel, ale asi krásná ženská. Dokáže si užívat života, vystřídat chlapi a dostat ze života maximum. A pak přežít i to špatné. Při čtení knihy a titulků dole jsme zjistil, že v podstatě potkala jen minimum lidí, kteří přežili.

Vražedně dokonalá Vražedně dokonalá Joëlle Jones

Jako už jsem se dlouho tak nebavil. Bylo to vtipné, bylo to sexy a bylo to krvavé. Spojení toho, že ženuška a hospodyňka si přivydělává i zabíjením lidí, je prostě super. Takže za mě plný počet bodů.

Půlstoletí s Cimrmanem Půlstoletí s Cimrmanem Zdeněk Svěrák

Další knížečka od Cimrmanů nejn pro Cimrmanology. Přidaná hodnota je pro milovníky cimrmanů spíše menší, ale je to takové nostalgické a užijete si to. :)

17.03.2022 4 z 5

Zatím dobrý (komiks) Zatím dobrý (komiks) Jan Novák

Byl jsem překvapen. Předpokládal jsme, že to bude adorace na Mašíny a ono je to právě naopak. Nejvíce to vystihuje vložený příběh jejich otce a části jeho skutečně odbojové činnosti. A to postihli jen zlomek jeho skutečné práce. A pak "činnost" jeho synů. Takže za mě překvapivě povedené dílko. Když si odmyslím kresbu, která moc nepomáhá příběhu.

17.03.2022 2 z 5

Velké procesy Velké procesy Jaromír Slušný

Přináší vám obecný vklad do některých procesů týkajících se našeho území. Myslím, že je to dostatečný vklad a u některých mi něco připomněl a některé postavy jsem vůbec neznal. Takže za mě pozitivní.

Siegfried Siegfried Alex Alice

Trošku složitější děj. Ne vždy je přehledné co se právě děje. Kresba samozřejmě výborná. Vybíral si prostě umí vybírat. Pamatuji si ho na Světu knihy s asi třema českýma antologiema komiksů a dneska patří k nakladatelům, od kterého čtu všechno. Siegfried patří k těm slabším kouskům, které ale stále převyšují drtivou část prodávaných komiksů.

Český ráj Český ráj Jaroslav Rudiš

Rudiš je prostě jinej. Je potřeba být na něj nastavenej, ale pak je to pořádná jízda. Jsou zde zachycené řeči a kecy party chlápků. Ti plkají a plkají a postupně se objevují zásadní myšlenky jednotlivých protagonistů. Z banalit jsou velké věci. Taže za mě super.

17.03.2022 4 z 5

Odsunuté děti Odsunuté děti Marek Toman

Zajímavě zpracováno. Některé příběhy jsou silnější než jiné, stejně je na tom i kresba. Je zajímavé číst i doprovodné texty, jak je někdy pohled vystěhovalců na jejich životy velmi rozdílný od pohledu čechů.

Bomba Bomba Laurent-Frédéric Bollée

Bomba to je prostě bomba. Jj. sorry, nedalo mi to. Kresba úžasné. Zdánlivě jednoduchá, ale ve skutečnosti velmi promyšlená a skvěle zvolená. Příběh jednoznačný a za mě i velmi potřebný. Společně velké dílko, které snad nebude opomíjené.

Obchod na korze / Nevěsta Obchod na korze / Nevěsta Ladislav Grosman

Takže 90 stran je Obchod na korze a 70 pak Nevěsta. Přestože o Obchodu jste jistě už slyšeli díky oscarovému filmu, tak pro mě je určitě lepší Nevěsta. Ta je sevřenější a lépe napsaná. Naopak u Obchodu jsem si říkal, jak z tohohle mohli udělat tak prima film. No někdy se zázraky dějí.

25.02.2022 3 z 5

Požehnaná léta Požehnaná léta Jan Stavinoha

Ach jo. No rozjezd byl průměrný, ale díky tématu jsem byl zvědavý. Po přechodu do dospívání nastala nuda a pak jsem i myslel, že čtu jinou knihu. Chvílemi jsem se koukal na tiráž jestli si autor nedělá legraci a jestli to není nějaká legrace... nebyla. No jednu hvězdu dávám jen pro to téma.

25.02.2022 1 z 5

Lobo: Incident na pánských záchodcích a další příběhy Lobo: Incident na pánských záchodcích a další příběhy Alan Grant

Lobáč. Pořád stejně ulítlé, pořád hodně bláznivé a pořád stejně kvalitivní. Prostě maganatřískanej frajer jede.

20.02.2022 4 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Sloupky od různých lidí čtu rád. A vždy se hrozně špatně hodnotí, protože mají z logiky věci kolísavou úroveň. Marek Eben dokonce v této knize píše, že ty, co se vám nelíbí , tak se mají vytrhnout a vyhodit. Vtipné. :) No a celkově je to tak napůl, občas jsem se bavil a občas bych trhal.

20.02.2022 3 z 5

Chalupáři Chalupáři Miroslav Graclík

Takže za první část knihy, která se zabývá chalupáři bych dal tak 3 hvězdy, ta druhá a mnohem větší část knihy se zabývá herci a jejich životními příběhy a přišla mi slabší. A smaozřejmě ovlivněná autorem a jeho pohledem na konkrétní herce. No ale každý má svůj pohled na věc.

20.02.2022 2 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Další potvrzení toho, že film málokdy bývá lepší než kniha. A to jsem film viděl před přečtením. Kniha je samozřejmě v podstatě odlehčené čtení, kdy byste se měli bavit a nějak zásadně nehledat větší smysl díla. A v tom funguje za mě velmi dobře.

20.02.2022 4 z 5