Denny456 Denny456 komentáře u knih

Slavné stavby Prahy 4 Slavné stavby Prahy 4 Zdeněk Lukeš

Tahle série je příjemná. Stavby jsou v knize podle doby vzniku a jsou krátce a čtivě popsány. Fotky jsou kvalitní. Celá kniha nalákala k pár procházkám, takže účel splněn. Jen ten rok vydání je úsměvný... když čtete o tom jak se připravují stavby, které už dlouho stojí. :)

19.04.2022 3 z 5

Orlové Říma III + IV Orlové Říma III + IV Enrico Marini

Parádní kresbička. Jednodušší scénář, ale velmi dobře napsaný. Boj římanů s germány. Co víc si přát?

Nadace a Říše Nadace a Říše Isaac Asimov

Ja neměl rozečítat tu jedničku. Teď už mě to nepustí a budu muset dopřečíst alespoň tu první trilogii. Čtu to potřetí, vždy s odstupem asi 10 let. Pořád mi to přijde super a pořád mi to přjde, že to je jen pro někoho, kdo má rád politiku a plány v plánech. Pro řadu lidí to musí být zoufale neakční. Mě to neva, ale chápu, že pro řadu lidí to nemusí být jejich káva.

19.04.2022 4 z 5

Divadlo Járy Cimrmana po padesátce... Divadlo Járy Cimrmana po padesátce... Tomáš Maleček

Super. Knih o divalde a Cimrmanovi jsem za ta léta přečetl několik. Takže jsem některé příběhy už znal. Ale autorovi se podařilo vyrvat z herců i nějaké nové, takže za mě super. Jen doufám, že z původní diplomové práce došlo při zpracování knihy k zásadnějším změnám, protože tohle by asi jako diplomka projít fakt nemohlo.

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

No byla to spíše slabší kniha od Hartla. Na erotikon se to dívá hodně z dálky. Druhou půlku knihy už mi definitivně přišlo, že si autor dopředu napsal co všechno nejhoršího se může stát a ten seznam měl před sebou a někdy hodně těžce rouboval jeden bod za druhým, aby si odškrtnul. A když měl seznam celý, tak vlastně měl knihu napsanou. Trochu na úkor kvality. Tak snad zase jednou jinak.

19.04.2022 2 z 5

Saturnin se představuje Saturnin se představuje Miroslav Macek

Ach jo. No prvni pokračování bylo ješte celkem uchazejicí, byť žadná sláva, ale už druhé bylo velmi slabé a tohle je opravdu bída. Zasmál jsem se asi pětkrát a vždy to byly naroubované vtipy od jinud. Tak doufám, že tímhle to fakt skončilo.

15.04.2022 1 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Je to krátké, je to milé, je to celkem zábavné, ale bojím se, že třetí díl už bude hodně. No uvidíme, jestli to dám.

03.04.2022 3 z 5

Želva zelenavá Želva zelenavá Nataša Velenská

Máme dvě želvičky. Tahle knížka nás trochu posunula, byť mi tedy neděláme odchov, protože jsou to dvě holky.

03.04.2022 4 z 5

Nuselský most: Historie, stavba, architektura Nuselský most: Historie, stavba, architektura Šárka Hubičková

Starší kniha o čtyřícítce Nuselského mostu, kterou jsem přečetl, těsně před padesátkou mostu. Tak snad nám vydrží. Kniha je v rozumné míře přijatelná i pro laiky jako jsem já. Ael myslím, že potěší všechny, kdo se o mosty a pražské památky zajímá.

28.03.2022 4 z 5

Hovory s T. G. Masarykem Hovory s T. G. Masarykem Karel Čapek

Čapek a Masaryk. Velikán a politik národem tak uctívaný, že to je na první pohled trochu nereálné. Kniha je super a mnoho se dozvíme. Škoda jen, že Čapek nežil déle a následně nenapsal nějaké neoficiální pokračování. Tedy to o čem si povídali mimo schválenou část, kterou korigovala puritánka Alice Masaryková. Myslím, že by to bylo ještě o stupeň lepší.

28.03.2022 5 z 5

Nadace Nadace Isaac Asimov

Potřetí s odstupem dalšího desetiletí a pořád je to zajímavé a dobré. Hrozně mě baví tady v diskusích to srovnávání se seriálem, zvláště, když je jasné, že Nadace je nezfilmovatelná. Tedy pokud nevezmete název a nenaroubejete na to běžná vztahovou prasárničku napsanou jak přes kopírák. Ale tu politiku, debaty a diskuse a plány v plánech to zfilmovat nejde a je třeba na to být nastaven.

28.03.2022 5 z 5

OkaMžiky s Hrabalem OkaMžiky s Hrabalem Jan Solovjev

Pár zajímavých fotografií a některé vzpomínkové texty. Je to takové doplnění Hrabalovského panteonu. Ničím to nenadchne, ale je to milé.

28.03.2022 2 z 5

Tučná linka černou tuší Tučná linka černou tuší Jaroslav Kopecký

Výborná kniha. Neprakta si zasloužil takovouto životopisnou knihu, ale podanou řekněme v odehčeném tónu a rytmu. Je to velmi odlehčené, ale přitom velmi obsažné.

28.03.2022 4 z 5

Přístav Země / Zatmění Přístav Země / Zatmění Zack Kaplan

Taková bichlička. :) No i mě se líbilo více Zatmění než Přístav země. Mimochodem myslím, že to mělo vyjít zvláště. Nejen náad, ale i zpracování bylo prostě lepší. Kresba je super. no a přidané povídání o vzniku komiksu na mě bylo trochu delší a opakující, ale zase proč ne.

17.03.2022 5 z 5

Agnessa: Zpověď ženy stalinského čekisty Agnessa: Zpověď ženy stalinského čekisty Agnessa Mironovová

(SPOILER) Aneb jak to taky bylo. Každá takováto kniha je super v tom, jak přibližuje tu atmosféru. Agnessa navíc vypráví, tak jaká je. Trošku naivka, ne zrovna myslitel, ale asi krásná ženská. Dokáže si užívat života, vystřídat chlapi a dostat ze života maximum. A pak přežít i to špatné. Při čtení knihy a titulků dole jsme zjistil, že v podstatě potkala jen minimum lidí, kteří přežili.

Vražedně dokonalá Vražedně dokonalá Joëlle Jones

Jako už jsem se dlouho tak nebavil. Bylo to vtipné, bylo to sexy a bylo to krvavé. Spojení toho, že ženuška a hospodyňka si přivydělává i zabíjením lidí, je prostě super. Takže za mě plný počet bodů.

17.03.2022 5 z 5

Půlstoletí s Cimrmanem Půlstoletí s Cimrmanem Zdeněk Svěrák

Další knížečka od Cimrmanů nejn pro Cimrmanology. Přidaná hodnota je pro milovníky cimrmanů spíše menší, ale je to takové nostalgické a užijete si to. :)

17.03.2022 4 z 5

Zatím dobrý (komiks) Zatím dobrý (komiks) Jan Novák

Byl jsem překvapen. Předpokládal jsme, že to bude adorace na Mašíny a ono je to právě naopak. Nejvíce to vystihuje vložený příběh jejich otce a části jeho skutečně odbojové činnosti. A to postihli jen zlomek jeho skutečné práce. A pak "činnost" jeho synů. Takže za mě překvapivě povedené dílko. Když si odmyslím kresbu, která moc nepomáhá příběhu.

17.03.2022 2 z 5

Velké procesy Velké procesy Jaromír Slušný

Přináší vám obecný vklad do některých procesů týkajících se našeho území. Myslím, že je to dostatečný vklad a u některých mi něco připomněl a některé postavy jsem vůbec neznal. Takže za mě pozitivní.

Siegfried Siegfried Alex Alice

Trošku složitější děj. Ne vždy je přehledné co se právě děje. Kresba samozřejmě výborná. Vybíral si prostě umí vybírat. Pamatuji si ho na Světu knihy s asi třema českýma antologiema komiksů a dneska patří k nakladatelům, od kterého čtu všechno. Siegfried patří k těm slabším kouskům, které ale stále převyšují drtivou část prodávaných komiksů.