Nadace a Říše přehled

Nadace a Říše
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40003/bmid_nadace-a-rise-mt3-40003.jpg 4 872 872

Nadace / Nadácia série

Druhá kniha série Nadace. Proroctví Hariho Seldona se naplnilo. Nastal Pád. Kdysi mohutná galaktická Říše se rozpadla; jejím troskám teď vládne poslední císař Kleon II. Nadace však důsledně plní Seldonův původní plán – co nejvíce zkrátit období třiceti tisíc let předpokládaného období temna – a úspěšně překonává další krize. Na scénu však vstupuje činitel, s nímž nepočítal ani geniální psychohistorik: mutant s naprosto nepředvídatelnými biologickými vlastnostmi.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Triton , Argo

Foundation and Empire , 1952

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nadace a Říše. Přihlašte se a napište ho.

Mabie
26.06.2024 4 z 5

Tento díl působí kompaktněji než ten úvodní a dějově má vlastně jen dvě části - v první je to konečný střet Nadace versus upadající Říše a ve druhé se představí telepat, ovládající mysl okolních lidí.
První část nepřekvapila a byla klasicky velmi dobrá. Druhá část ukázala emocionální manipulace Mezka napříč galaxiemi a ovlivnila směr dalšího děje celé ságy. Otázka tedy stojí, zda ohrozí tento mutant plán Hariho Seldona.
Závěrečné rozuzlení bylo prosté, ale na rozdíl od mnoha jiných jsem byla překvapená a do poslední chvíle mi to nedošlo. Asi Mezkova manipulace.

Morfyk
17.06.2024 3 z 5

Poslechnuta audiokniha.

Mnohem lepší díl než první Nadace, ale i tak je to takové nemastné - neslané, utahané, místy nudné. Snad se to bude s každým dílem jen zlepšovat a dílo bude mít vzestupnou tendenci.

Hodnocení 50%

wena
21.03.2024 4 z 5

Za mě o dost lepší než první Nadace. Tady mě to vtáhlo do děje kde byla i akce a plynule se četla. Jsem zvědavý na další díl.

Knižní novinky (32. týden)

02.08.2020

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Kniha Nadace a Říše v seznamech

v Právě čtených13x