Nadace a Říše

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Druhá kniha série Nadace. Proroctví Hariho Seldona se naplnilo. Nastal Pád. Kdysi mohutná galaktická Říše se rozpadla; jejím troskám teď vládne poslední císař Kleon II. Nadace však důsledně plní Seldonův původní plán – co nejvíce zkrátit období třiceti tisíc let předpokládaného období temna – a úspěšně překonává další krize. Na scénu však vstupuje činitel, s nímž nepočítal ani geniální psychohistorik: mutant s naprosto nepředvídatelnými biologickými vlastnostmi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40003/big_nadace-a-rise-mt3-40003.jpg 4.4786
Série:

Nadace / Nadácia 2.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Triton, Argo
Originální název:

Foundation and Empire, 1952


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (4)

V roce 1992 vyšlo i v audio verzi, načetl Rudolf Pellar. (lioncel)


Pro zkrácení období chaosu musí Nadace vytvořit Galaktickou encyklopedii. Název Encyclopedia Galactica odkazuje na slavnou Encyclopedia Britanica. Encyclopedia Galactica je zmiňována v kultovním stopařově průvodci po Galaxii, kde se praví: "V mnoha ležérnějších civilizacích na Východním okraji naší Galaxie dokonce Stopařův průvodce nahradil velkou Galaktickou encyklopedii jakožto zdroj veškerého vědění a moudrosti, neboť – ač má mnoho mezer a spousta informací je pochybných nebo přinejmenším hodně nepřesných – má proti starší a prozaičtější příručce dvě nesporné výhody.
Jednak je o něco levnější, a především má na obálce velký vlídný nápis: NEPROPADEJTE PANICE." (Metal Messiah)


Kniha vyšla česky poprvé v samizdatovém vydání pod názvem "Základna a Impérium" v roce 1989. (Metal Messiah)


Ian Gillan, zpěvák Deep Purple přiznal, že píseň "The Mule" z alba Fireball (1971) byla inspirována postavou Mezka. (Metal Messiah)