Nadace a Říše

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Druhá kniha série Nadace. Proroctví Hariho Seldona se naplnilo. Nastal Pád. Kdysi mohutná galaktická Říše se rozpadla; jejím troskám teď vládne poslední císař Kleon II. Nadace však důsledně plní Seldonův původní plán – co nejvíce zkrátit období třiceti tisíc let předpokládaného období temna – a úspěšně překonává další krize. Na scénu však vstupuje činitel, s nímž nepočítal ani geniální psychohistorik: mutant s naprosto nepředvídatelnými biologickými vlastnostmi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40003/big_nadace-a-rise-mt3-40003.jpg 4.4676
Série:

Nadace / Nadácia 2.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Triton, Argo
Originální název:

Foundation and Empire, 1952


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (3)

Pro zkrácení období chaosu musí Nadace vytvořit Galaktickou encyklopedii. Název Encyclopedia Galactica odkazuje na slavnou Encyclopedia Britanica. Encyclopedia Galactica je zmiňována v kultovním stopařově průvodci po Galaxii, kde se praví: "V mnoha ležérnějších civilizacích na Východním okraji naší Galaxie dokonce Stopařův průvodce nahradil velkou Galaktickou encyklopedii jakožto zdroj veškerého vědění a moudrosti, neboť – ač má mnoho mezer a spousta informací je pochybných nebo přinejmenším hodně nepřesných – má proti starší a prozaičtější příručce dvě nesporné výhody.
Jednak je o něco levnější, a především má na obálce velký vlídný nápis: NEPROPADEJTE PANICE." (Metal Messiah)


Kniha vyšla česky poprvé v samizdatovém vydání pod názvem "Základna a Impérium" v roce 1989. (Metal Messiah)


Ian Gillan, zpěvák Deep Purple přiznal, že píseň "The Mule" z alba Fireball (1971) byla inspirována postavou Mezka. (Metal Messiah)