Nadace a Říše

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Druhá kniha série Nadace. Proroctví Hariho Seldona se naplnilo. Nastal Pád. Kdysi mohutná galaktická Říše se rozpadla; jejím troskám teď vládne poslední císař Kleon II. Nadace však důsledně plní Seldonův původní plán – co nejvíce zkrátit období třiceti tisíc let předpokládaného období temna – a úspěšně překonává další krize. Na scénu však vstupuje činitel, s nímž nepočítal ani geniální psychohistorik: mutant s naprosto nepředvídatelnými biologickými vlastnostmi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40003/nadace-a-rise-mt3-40003.jpg 4.4560
Série

Nadace / Nadácia 2.

Žánr
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Triton, Argo
Orig. název

Foundation and Empire, 1952

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (37)

Kniha Nadace a Říše

Přidat komentář
kvnhvta
29. července

Druhý díl mě už tolik nebavil, přišlo mi to pořád stejně vědecky uhlazené a nudné. Co bych dal za trochu romantiky nebo nečekaný zvrat.

Malarkey
26. března

Musím říct, že po nejistém začátku v podobě první knihy, u které jsem navíc zapomněl zmínit, že je více politická, než by musela být, jsem zažil obrovskou vlnu nadšení v podobě druhého dílu pojmenovaného jako Nadace a Říše. Kniha se skládá ze dvou příběhů, tudíž už počet postav je výrazně omezen a příběh začíná dávat ucelenější smysl. První příběh se ještě nese v duchu první knihy. Boje mezi Nadací a Říší, do toho kopa politiky...ale začal jsem tomu přicházet postupně na chuť. Druhý příběh je pak o Mezkovi a to byl teda totální nářez. Ten jsem si užíval od začátku do konce a i když jsem tušil, tak závěr mě absolutně uhranul. Pět hvězd a nadšení exponenciálně roste, takže šup na třetí díl...:-)


pungoš
29. února

Nečekaný děj, zalíbil jsem si Mezka.
Doporučuji!

pepanlopez
19. ledna

Osobne ma oslovila viac ako prva kniha, ktora mi prisla skor ako zbierka poviedok z tohoto univerza.. Nadace a Rise mi pride dejovo viacej ucelena.

AVmagix
17. ledna

Možná jen můj problém, ale moc se mi nelíbí přeskakování z jednoho světa do druhého. Mnoho postav, které na sebe v Nadaci sice navazují, ale já osobně mám problém se v nich orientovat. Proto hvězda dolů. Ale zdejší obrázek mluví za vše. Magnifico se svým vizisonorem. Konec knížky mi ale vzal dech. Trochu jsem sice tušil, ale pak zapomněl, že by to tak mohlo být. Moc pěkné a těším se na další díl (již jej čtu...). :)

VincentHS
29.10.2019

Druhý díl je určitě stejně dobrý jako první. První část druhého dílu se ještě vztahuje k dílu prvnímu a v podstatě v ní celé úvodní dějiny Nadace gradují střetnutím se zbytky galaktického impéria, naproti tomu v druhé části je už naopak celý rytmus vývoje dle Seldonova plánu (krize - řešení - růst moci - krize - řešení ... ) narušen proměnnou, se kterou tento plán nepočítal. Znovu musím obdivovat autorovu fantazii i vypravěčský talent. Ani na chvilku mě nenechal vydechnout a celá kniha se čte, stejně jako díl předchozí i díly následující, jedním dechem. Odložíte díl první a už saháte po druhém, a na jeho konci hned po dílu třetím, dokud celou sérii nedočtete do konce.

martin č.
04.10.2019

V první polovině knihy (Nadace versus Bell Rioso) mi to ještě výrazně připomínalo dějiny Římské říše (popsal jsem u prvního dílu Nadace).
Líbil se mi koncept (SPOILER?) "ve slabé říši silný císař odstraní slabé generály (a říše tudíž nemůže expandovat); je-li silný generál vedle slabého císaře se obrátí spíš proti tomuto císaři, aby ho nahradil (a říše tedy opět neexpanduje) a je-li vedle silného císaře silný generál, nemůže se obrátit proti trůnu, ale musí expandovat na válečném tažení, což mu ale zase nedovolí silný císař, aby mu generál nepřerostl přes hlavu) Konec SPOILERU)

Druhá polovina s Mezkem, už mě, přiznám se, tolik nebavila. Postavy mi byly až nesympatické. Přesto mě ale zajímá, jak to bude dál, a tak poslouchám už třetí díl. Dal bych tak 3 a půl hvězdy.

Mercatino
01.09.2019

Nadace dvě není o nic horší než Nadace jedna jen tam chybí ten moment překvapení a ohromení, který jsem měl z jednoduchého a přímočarého pojetí knihy. Asimov byl mistr manipulace a umí to skvěle i se čtenářem, protože v této knize mě pěkně vodil za nos, i když jsem byl vždycky tak blízko ...

1

Doporučujeme

Prvních 100
Prvních 100
Den Trifidů
Den Trifidů
Monument 14
Monument 14
Možnost ostrova
Možnost ostrova

Štítky

space opera

Autor a jeho další knihy

Isaac Asimov
americká, 1920 - 1992

všech 58 knih autora

Kniha Nadace a Říše je v

Právě čtených7x
Přečtených908x
Čtenářské výzvě8x
Doporučených53x
Knihotéce316x
Chystám se číst67x
Chci si koupit31x
dalších seznamech4x