Isaac Asimov

Paul French, Dale E. George (pseudonymy)

americká, 1920 - 1992, statistikykoupit eknihy

Nahrávám...

Populární knihy

/ všechny knihy
Já, robotNadaceKonec VěčnostiOcelové jeskyněNahé slunce

Komentáře (13)

Isaac Asimov

Přidat komentář
jardadr
22.11.2018

Ach Bože, jak je opojné číst takové autory, jako je A. C. Clarke, nebo Isaac Asimov. Díky za ně! Hrdinové jejich knih vítězí výhradně díky racionálnímu uvažování (neplést si prosím s dnes tak propagovaným tzv. "zdravým" alias "selským rozumem" (zvlášť když si jako čtenáři starých českých spisovatelů jako třeba Nováková, Světlá, Klostermann, Rais, uvědomíte, co mnohdy byli sedláci zač, a také fakt, že v této zemi už selský stav nějakých sedmdesát let neexistuje), málokdy k tomu potřebují násilí. Jistě, Asimov popisuje mnohdy temné časy dějin budoucnosti, ale cestu ke světlu směřuje vždy stezkami humanity, lidství, sounáležitosti. Každý jiný směr, ač zaštítěn jakkoliv velkou mocí a silou vede jen do slepé uličky a je cestou zpět.
A také do svých knih, které chcete-li, můžete číst, buď jako oddychové sci-fi, anebo jako literaturu s mnoha přesahy, vložil mnohé moudré věty a také samozřejmě i varování. Vezměte si třeba tento výňatek z jeho mistrovského kusu; Ani sami bohové. Jistý senátor v něm říká:
"Bylo by chybou předpokládat, že veřejnost si přeje ochranu životního prostředí nebo záchranu svého života a že bude vděčná každému idealistovi, který o to bude bojovat. Veřejnost touží jen po svém osobním pohodlí. Mám snad chtít po lidech, aby se vzdali osobního pohodlí a blahobytu, na které si zvykli, jen proto, že jediný člověk křičí "smrt"?
Vědec, který takřka osamocen ví o velkém nebezpečí mu oponuje: "Předpokládejme, že je jen nepatrná naděje, že mám pravdu. Nestojí i tahle nepatrná naděje za to, aby se za ní bojovalo? Jde o všechno, o celé lidstvo, o celou planetu..."

A v našem světě, v dnešní době nekřičí jen jeden člověk, jeden vědec. Je jich sice mnoho, ale jaký je v tom rozdíl? Komu myslíte, že budou lidé chtít věřit víc? Jim, anebo šarlatánům z modré, nikoli zelené planety?

Mako123123
14.03.2016

No páni. To byla ale jízda ! Som veľmi rád že aj po smrti budem (či už čiastočky môjho vedomia/ duše alebo aspoň atómy môjho fyzického tela) zdieľať tú istú galaxiu, čo tento velikán a byť súčasťou jedného spoločného organizmu- ,,Galaxie,, Som hrdý, že si to na rozdiel od mnohých, ktorým sa Asimovova tvorba nedostala do rúk, uvedomujem. ..........Ďakujem Vám Pán Asimov za super čítanie :)

Faceman
20.01.2016

Isaac Asimov, pro mne největší spisovatel. Nikdy mi knihy nic neříkaly. Pak jsem jednoho dne dostal do ruky Nadaci, dal mi jí můj učitel života( nemluvím o učiteli ze školy, ale o někom kdo mě učil obchod a vše co se nenaučíte ve škole, a v životě opravdu potřebujete) a trval na tom abych si jí přečetl. Během dvou dní jsem si běžel do knihkupectví koupit pokračování, a během půl roku jsem přečetl vše co kdy Asimov napsal. Dnes mám v knihovně kompletní dílo Mistra Asimova, plus asi 600 knih. Přivedl mě ke čtení, a změnil můj život. Přestože například J.Verne a mnoho dalších se celosvětově považují za nejlepší spisovatele světa, pro mne je a navždy zůstane Asimov největším spisovatelem a králem science fiction :)

Thrawn89
20.01.2015

Autor jehož knihy jsou zcela podle mého gusta. Díky za něj.

opic 12
04.03.2014

Když jsem byl ve věku pubertálním,muj o osm let starší bratr vozil domu nějaké knížky a ulítával na,pro mě tehdá uplně kvazarovsky vzdálených jménech Tolkien - Asimov. Navíc právě moji pozornost upoutával obal jakési Nadace s temnou rukou,jakoby chtěla uchvátit město,které se prostíralo pod ní. Takhle to tehdá vlastně začalo s panem Asimovem i tak nějak se sci-fi všeobecně :-)

HTO
01.06.2013

Vycházka k vodě
s paní Vadouvřeči:
„To je asi move.“

Hudis
13.04.2013

Nejdřív jsem se Asimova bál. Říkal jsem si, že se to bude těžko číst a podobné předsudky. Ale po přečtení prvního dílu Nadace jsem pochopil, že se kniha nemá soudit podle obalu. Asimov dokáže vyprávět tak poutavě a vtáhnout čtenáře do děje jako málo jiných autorů. Poslední díl Nadace už jsem doslova hltal a v hlavě jsem si představoval svět, který Asimov vytvořil. Teď už jsem nedočkavý na sérii o robotech. Ale bohužel, Kantos Hyperion od Simmonse je mnohem, mnohem výš. Asimov je až dvojka.

bosorka
02.01.2012

Neuvěřitelný autor, grafoman, který toho napsal tuny a přitom nenudí ani na chvilku a který byl vždy plný skvělých nápadů. Zvlášť si cením jeho sérií o robotech a nadaci.

Vojta
28.11.2011

Legenda žánru sci-fi. Nebyl to zrovna idol patnáctiletých dívek, ve skutečnosti šlo o konzervativního a podivínského člověka, o kterém se říká spoustu neuvěřitelných věcí. Kromě toho, že miloval uzavřené prostory(bravurní série Romány o robotech), neuměl plavat, jezdit na kole a letadlem letěl jenom dvakrát(zvláštní, když jeho hrdinové tak často křižovali vesmírem), také údajně nečetl téměř žádného ze slavných autorů dvacátého století. Možná zvláštní člověk, ale spisovatel to byl bravurní. A hlavně velmi produktivní, prý napsal přes pět set knih, vědeckého i beletristického charakteru. Jestli je to pravda, tak to byl nejspíš opravdu robot :-).

Shermanka

Nejlepší autor sci-fi, miluju jeho knihy, ani jedna mě zatím nenudila:)

Petroff

Jeho nejčastější vize počítačů jsou pro dnešního člověka celkem úsměvné - děrné štítky, megapočítač zabírající snad polovinu kontinentu... Jinak ale bez diskuze jeden ze stěžejních autorů světové sci-fi.

Giro

Geniální spisovatel.Jeden z nejlepších autorů, které jsem četl.Ale sedne hlavně milovníkům scifička.