koupit eknihy

Isaac Asimov

pseudonymy: Paul French, Dale E. George

americká, 1920 - 1992koupit eknihy

Nahrávám...

Populární knihy

/ všechny knihy
Ani sami bohovéA zrodí se NadaceOcelové jeskyněVize robotůNa hranicích Nadace

Autor

Původně v Rusku narozený americký profesor biochemie a autor více než 500 vědeckých, populárně vědeckých (geografie, historie), sci-fi a detektivních knih. Isaac Asimov (Айзек Азимов) začínal stejně jako druhý velikán střední generace amerických spisovatelů sci-fi, Robert A. Heinlein... celý životopis(zdroj: ld.johanesville.net)

Komentáře (12)

Přidat komentář
Mako123123
14.03.2016

No páni. To byla ale jízda ! Som veľmi rád že aj po smrti budem (či už čiastočky môjho vedomia/ duše alebo aspoň atómy môjho fyzického tela) zdieľať tú istú galaxiu, čo tento velikán a byť súčasťou jedného spoločného organizmu- ,,Galaxie,, Som hrdý, že si to na rozdiel od mnohých, ktorým sa Asimovova tvorba nedostala do rúk, uvedomujem. ..........Ďakujem Vám Pán Asimov za super čítanie :)

Faceman
20.01.2016

Isaac Asimov, pro mne největší spisovatel. Nikdy mi knihy nic neříkaly. Pak jsem jednoho dne dostal do ruky Nadaci, dal mi jí můj učitel života( nemluvím o učiteli ze školy, ale o někom kdo mě učil obchod a vše co se nenaučíte ve škole, a v životě opravdu potřebujete) a trval na tom abych si jí přečetl. Během dvou dní jsem si běžel do knihkupectví koupit pokračování, a během půl roku jsem přečetl vše co kdy Asimov napsal. Dnes mám v knihovně kompletní dílo Mistra Asimova, plus asi 600 knih. Přivedl mě ke čtení, a změnil můj život. Přestože například J.Verne a mnoho dalších se celosvětově považují za nejlepší spisovatele světa, pro mne je a navždy zůstane Asimov největším spisovatelem a králem science fiction :)

Thrawn89
20.01.2015

Autor jehož knihy jsou zcela podle mého gusta. Díky za něj.

opic 12
04.03.2014

Když jsem byl ve věku pubertálním,muj o osm let starší bratr vozil domu nějaké knížky a ulítával na,pro mě tehdá uplně kvazarovsky vzdálených jménech Tolkien - Asimov. Navíc právě moji pozornost upoutával obal jakési Nadace s temnou rukou,jakoby chtěla uchvátit město,které se prostíralo pod ní. Takhle to tehdá vlastně začalo s panem Asimovem i tak nějak se sci-fi všeobecně :-)

HTO
01.06.2013

Vycházka k vodě
s paní Vadouvřeči:
„To je asi move.“

Hudis
13.04.2013

Nejdřív jsem se Asimova bál. Říkal jsem si, že se to bude těžko číst a podobné předsudky. Ale po přečtení prvního dílu Nadace jsem pochopil, že se kniha nemá soudit podle obalu. Asimov dokáže vyprávět tak poutavě a vtáhnout čtenáře do děje jako málo jiných autorů. Poslední díl Nadace už jsem doslova hltal a v hlavě jsem si představoval svět, který Asimov vytvořil. Teď už jsem nedočkavý na sérii o robotech. Ale bohužel, Kantos Hyperion od Simmonse je mnohem, mnohem výš. Asimov je až dvojka.

bosorka
02.01.2012

Neuvěřitelný autor, grafoman, který toho napsal tuny a přitom nenudí ani na chvilku a který byl vždy plný skvělých nápadů. Zvlášť si cením jeho sérií o robotech a nadaci.

Vojta
28.11.2011

Legenda žánru sci-fi. Nebyl to zrovna idol patnáctiletých dívek, ve skutečnosti šlo o konzervativního a podivínského člověka, o kterém se říká spoustu neuvěřitelných věcí. Kromě toho, že miloval uzavřené prostory(bravurní série Romány o robotech), neuměl plavat, jezdit na kole a letadlem letěl jenom dvakrát(zvláštní, když jeho hrdinové tak často křižovali vesmírem), také údajně nečetl téměř žádného ze slavných autorů dvacátého století. Možná zvláštní člověk, ale spisovatel to byl bravurní. A hlavně velmi produktivní, prý napsal přes pět set knih, vědeckého i beletristického charakteru. Jestli je to pravda, tak to byl nejspíš opravdu robot :-).

Shermanka

Nejlepší autor sci-fi, miluju jeho knihy, ani jedna mě zatím nenudila:)

Petroff

Jeho nejčastější vize počítačů jsou pro dnešního člověka celkem úsměvné - děrné štítky, megapočítač zabírající snad polovinu kontinentu... Jinak ale bez diskuze jeden ze stěžejních autorů světové sci-fi.

Giro

Geniální spisovatel.Jeden z nejlepších autorů, které jsem četl.Ale sedne hlavně milovníkům scifička.