Isaac Asimov

Paul French, Dale E. George pseudonymy

americká, 1920 - 1992 statistiky · web

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 58 knih

Komentáře (15)

Přidat komentář
Rav3n
12. května

Skutečně se Velmistrův vesmír tak liší od našeho? Lidé na Trantoru mají stejné pudy, stejné touhy, stejně křehká těla...Mezek je nejlidštější tvor mezi všemi mými známými.
A přesto mne tento vesmír uchvátil mnohem víc, než kterýkoliv jiný.

gladya
29.08.2019

Po mnoha letech jsem se vrátila k Nadaci. A názor na autora jsem nezměnila, Asimov je zkrátka MISTR. Pravda, je trochu znát, že první díl Nadace je hodně starý. Dalo by se diskutovat o tom, jestli by se svět ( myšleno společenské a mezilidské vztahy, ale i zlozvyky lidí jako kouření) za minimálně 12 tisíc let neměl odlišovat víc od současnosti.

Popisy techniky jsou trochu poplatné době, vše je postaveno na atomové energii a. Však taky čím míň popisu techniky autoři fantastiky věnují, tím méně jejich dílo zastarává. Asimov obstojí a jak se mu povedlo propojit knížky o robotech a Nadaci, Zkrátka KLASIK.

cheegen
05.07.2019

Pan Mistr. Moc a moc děkuji za ty báječné knihy, kterých jsem nikdy neměl dost. Po přečtení jedné knihy, u mne nastal, ještě větší "hlad" po dalších titulech. Největší autor žánru SF. Čest jeho památce.

jardadr
22.11.2018

Ach Bože, jak je opojné číst takové autory, jako je A. C. Clarke, nebo Isaac Asimov. Díky za ně! Hrdinové jejich knih vítězí výhradně díky racionálnímu uvažování (neplést si prosím s dnes tak propagovaným tzv. "zdravým" alias "selským rozumem" (zvlášť když si jako čtenáři starých českých spisovatelů jako třeba Nováková, Světlá, Klostermann, Rais, uvědomíte, co mnohdy byli sedláci zač, a také fakt, že v této zemi už selský stav nějakých sedmdesát let neexistuje), málokdy k tomu potřebují násilí. Jistě, Asimov popisuje mnohdy temné časy dějin budoucnosti, ale cestu ke světlu směřuje vždy stezkami humanity, lidství, sounáležitosti. Každý jiný směr, ač zaštítěn jakkoliv velkou mocí a silou vede jen do slepé uličky a je cestou zpět.
A také do svých knih, které chcete-li, můžete číst, buď jako oddychové sci-fi, anebo jako literaturu s mnoha přesahy, vložil mnohé moudré věty a také samozřejmě i varování. Vezměte si třeba tento výňatek z jeho mistrovského kusu; Ani sami bohové. Jistý senátor v něm říká:
"Bylo by chybou předpokládat, že veřejnost si přeje ochranu životního prostředí nebo záchranu svého života a že bude vděčná každému idealistovi, který o to bude bojovat. Veřejnost touží jen po svém osobním pohodlí. Mám snad chtít po lidech, aby se vzdali osobního pohodlí a blahobytu, na které si zvykli, jen proto, že jediný člověk křičí "smrt"?
Vědec, který takřka osamocen ví o velkém nebezpečí mu oponuje: "Předpokládejme, že je jen nepatrná naděje, že mám pravdu. Nestojí i tahle nepatrná naděje za to, aby se za ní bojovalo? Jde o všechno, o celé lidstvo, o celou planetu..."

A v našem světě, v dnešní době nekřičí jen jeden člověk, jeden vědec. Je jich sice mnoho, ale jaký je v tom rozdíl? Komu myslíte, že budou lidé chtít věřit víc? Jim, anebo šarlatánům z modré, nikoli zelené planety?

Mako123123
14.03.2016

No páni. To byla ale jízda ! Som veľmi rád že aj po smrti budem (či už čiastočky môjho vedomia/ duše alebo aspoň atómy môjho fyzického tela) zdieľať tú istú galaxiu, čo tento velikán a byť súčasťou jedného spoločného organizmu- ,,Galaxie,, Som hrdý, že si to na rozdiel od mnohých, ktorým sa Asimovova tvorba nedostala do rúk, uvedomujem. ..........Ďakujem Vám Pán Asimov za super čítanie :)

Faceman
20.01.2016

Isaac Asimov, pro mne největší spisovatel. Nikdy mi knihy nic neříkaly. Pak jsem jednoho dne dostal do ruky Nadaci, dal mi jí můj učitel života( nemluvím o učiteli ze školy, ale o někom kdo mě učil obchod a vše co se nenaučíte ve škole, a v životě opravdu potřebujete) a trval na tom abych si jí přečetl. Během dvou dní jsem si běžel do knihkupectví koupit pokračování, a během půl roku jsem přečetl vše co kdy Asimov napsal. Dnes mám v knihovně kompletní dílo Mistra Asimova, plus asi 600 knih. Přivedl mě ke čtení, a změnil můj život. Přestože například J.Verne a mnoho dalších se celosvětově považují za nejlepší spisovatele světa, pro mne je a navždy zůstane Asimov největším spisovatelem a králem science fiction :)

Thrawn89
20.01.2015

Autor jehož knihy jsou zcela podle mého gusta. Díky za něj.

opic 12
04.03.2014

Když jsem byl ve věku pubertálním,muj o osm let starší bratr vozil domu nějaké knížky a ulítával na,pro mě tehdá uplně kvazarovsky vzdálených jménech Tolkien - Asimov. Navíc právě moji pozornost upoutával obal jakési Nadace s temnou rukou,jakoby chtěla uchvátit město,které se prostíralo pod ní. Takhle to tehdá vlastně začalo s panem Asimovem i tak nějak se sci-fi všeobecně :-)

1