Palorizek85

StormrageStormrageRichard A. Knaak

Pro mě jedna z nelepších knih z tohoto universa. Má to napínavý průběh, dojemný příběh a až do samého konce jste v napětí, jak to dopadne. Jasně, pár tipů, kdo asi přežije máte hned od začátku, ale kdo ví...

Arthas: Zrod krále LichůArthas: Zrod krále LichůChristie Golden

(+ SPOILER) Výborná kniha ze světa WoW. Postupná inklinace Arthase z rytíře světla k rytíři temnot, zvraty, zlomený duch...příjemné počtení na mrazivé zimní noci :)

09.12.2020

Příliv temnotyPříliv temnotyAaron Rosenberg

(+ SPOILER) Další výborná kniha z tohoto universa popisující střest hordy s aliancí. Má to zápletku, děj, zvraty, zradu, prostě vše co byste od toho očekávali.

03.11.2020

12 pravidel pro život. Protilátka proti chaosu12 pravidel pro život. Protilátka proti chaosuJordan B. Peterson

Bravo! Pan Psycholog s velkým P. Rád sleduji jeho přednášky a podle mě je to jeden z předních psychologů západního světa. Jeden z mála, který se nebojí říct pravdu do očí a říct ji takovou jaká je, bez toho, aniž by se snažil podlézat současným trendům a postmodernímu populicionalismu, který vede k degradaci všech základních hodnot naší společnosti. Jistě, ne všem se musí líbit...není jednoduché podívat se pravdě do očí.

30.09.2020

Zero - Oni to vědíZero - Oni to vědíMarcus Rafelsberger

(+ SPOILER) Takový "Béčkový" thriller filmových rozměrů - 65%. Ne, že by zápletka nebyla zajímavá a milovníci konspirativích teorií si v ní jistě najdou své zalíbení, ale jako v každém takovém žánru jsou hlavní "padouši" přeexponovaní a jednají místy zbrkle bez promylšení a hlavní "hrdinka" namísto investigativní novinařiny projevuje jen naivní hloupost - na to jak dlouho údajne pracuje v této branži se toho tedy moc nenaučila...ale jak říkám...tímto nešvarem trpí většina děl tohoto žánru.
Téma je samozřejmě aktuální a myslím, že jej dobře dokresluje i dokument "Sociální dilema" z roku 2020 (jen pro ty, kdo by opravdu chtěli vědět o tom, co o se o nás všechno opravdu shromažďuje).
Za mě osobně jinak určitě horší než Blackout.

30.09.2020

Z dob ŘíšeZ dob ŘíšePavel Houser

Musím říct, byl jsem příjemně překvapený. Dostal jsem knihu od kamaráda, který si zmenšoval knihovnu a počítal jsem spíše s průměrností, ale povídky jsou spíše nad průměrem a svou čtivostí by si rozhodně zasloužili i rozsáhlejší zpracování. Přátelům fantasy mohu jen doporučit.

08.08.2020

PandemiePandemieRobin Cook

Cooka mám rád a jeho knihy jsou čtivé, ale tato mi nějak nesedla a podle námětu a dříve čtených knih jsem čekal něco více. Poněkud zklamání...ale číst se to dá...

22.07.2020

Zuřící bouřeZuřící bouřeMarkus Heitz

Výborné završení tetralogie a skvělý průřez Aiphatonovou křížovou výpravou. Jak je u Heitzových knih běžné je i tento fantasy román protkán zvraty, nečekanými zápletkami a odhaleními na poslední chvíli. Ten úplný závěr mě také "dostal". Mohu jen doporučit :)

26.06.2020

Zrod HordyZrod HordyChristie Golden

Výborná kniha, která popisuje jak se orkové nechali vmanipulovat do války mezi prastarými a pouze jeden kmen se nenechal obalamutit. Čtivé a poměrně rychle navazující. Mohu jen doporučit každému fanouškovi Warcraftu.

30.03.2020

Svítání na pouštiSvítání na pouštiWaris Dirie

Zajímavý pohled do problematiky ženské obřízky a problémů zaostalé civilizace zničené kmenovými a rasovými předsudky. Smutné, že i v dnešní době dopustíme taková zvěrstva.

13.03.2020

Star Wars: Vader sestřelen / Věznice povstalcůStar Wars: Vader sestřelen / Věznice povstalcůKieron Gillen

4 hvězdičky už jen proto že to je Star Wars :), nicméně...na 5 to nemá. 3 příběhy, které nejsou ani moc originální a tak trochu až fantaskně přehání Vaderovu moc. Povstalečtí hrdinové jsou jako vždy trochu natvrdlí, ale na to už si asi zvykneme, že? Chybí mi "good old days of Star wars"...Po grafické stránce to ale nemá chybu, takže pro milovníky komiksů je to jasná volba.

23.02.2020

Kněžna de ClèvesKněžna de ClèvesMarie-Madeleine Pioche de la Vergne de La Fayette

Mělo to jednu výhodu - bylo to "jen" 200 stránek. Kniha, která se snaží zachytit intriky na královském dvoře, ale jen opakuje dobře známá klišé a nepřináší nic osvěžujícího nebo zábavného. Některé postavy jsou zralé pro doktora Chocholouška a hlavní hrdinka ta by byla zřejmě jeho nejzajímavější pacientkou.

22.02.2020

Star Trek: Původní sérieStar Trek: Původní sérieScott Tipton

Nostalgické vzpomínky na epochu dávnou již zašlou. Oproti stávajícím komiksům obsahuje hodně textu, což ale vtahuje alespoň více do děje. V hlavě vám pak opět vyvstanou obrazy seriálové předlohy.

21.02.2020

RosemarieRosemarieErich Kuby

Přišlo mi to takové nemastné, neslané...vyprávění o jedné nepříliš atraktivní prostitutce, která se "prosouložila" do vysokých kruhů, brala úplatky, vydírala a nakonec na to dojela...

05.01.2020

Královnin náhrdelník IIKrálovnin náhrdelník IIAlexandre Dumas, st.

Prostě klasický román od Dumase. Ničím extra asi nevyniká, ale z historického hlediska je zajímavé sledovat pozadí před revolucí. Je to samozřejmě potřeba ředit z důvodu "románového" a ne historického zaujetí autora. I tak ale stojí za přečtení.

23.12.2019

Star Wars: Zjevná hrozbaStar Wars: Zjevná hrozbaWilliam Haden Blackman

Výborné komiksové dílo, které obsahuje některé hůře dostupné příběhy.

21.12.2019

Star Wars: Před dávnými časy... 2Star Wars: Před dávnými časy... 2Walter Simonson

Trochu jiná verze SW příběhů. Spoiler Alert! Tak Imperium vrací úder je takřka přesně jako dle filmu, ale ty ostatní asi moc do "kánonu" nezapadají. Nicméně vzhledem k tomu, že Disney stejně zrušilo část kánonu a převedli je do "legends" tak je to poměrně zajímavé počtení. Graficky i dialogově bohatší než bývá u nových komiksů.

17.12.2019

Stíny v rájiStíny v rájiErich Maria Remarque

Melancholicko tragický román o přistěhovalcích (utečencích) z Evropy do USA. Vyrovnávání se s krutou denní realitou, šmelina, aby se člověk udržel a snaha dosáhnout "rajské zahrady" v novém kontinentě v kontrastu se smutkem po domově a celkovým nepochopením ze strany domácích. Zajímavé, ale místy příliš zdlouhavé.

07.12.2019

Kruh nenávistiKruh nenávistiKeith R.A. DeCandido

Zajímavý námět, který by si ale zasloužil tak o 100 - 200 stránek více. I tak ale stálo za přečtení.

06.12.2019

Královnin náhrdelník IKrálovnin náhrdelník IAlexandre Dumas, st.

Příjemné a svižné čtení. Naštěstí zde není moc "popisových"pasáží.

04.11.2019

Thrawn: SpojenectvíThrawn: SpojenectvíTimothy Zahn

Kniha byla velmi zajímavá. Dvojí dějová linka knize neublížila, právě naopak. Alespoň se konečně ukázala historie mezi Vaderem a Thrawnem.

12.10.2019

Legendy o Divokém západěLegendy o Divokém západěJaroslav Šikl

Na tuto knihu si vzpomínám ještě z dětství. A i po čtení v dospělosti se kouzlo nevytratilo.

11.10.2019

Katastrofa v Mléčné drázeKatastrofa v Mléčné drázeWaltr Günsberg

Výborná sci-fi. Osobně bych klidně uvítal i delší verzi, protože příběh je zajímavý a mohl být více rozvinut. Ale i tak příjemné zpestření na pár večerů.

24.09.2019

Star Wars Skywalker útočí - Zúčtování na pašeráckém měsíciStar Wars Skywalker útočí - Zúčtování na pašeráckém měsíciJason Aaron

Mnohem lepší než komiks s Maulem. Zpracování a to jak jak příběhové, tak i vizuální, je na výši a úplně Vás vtáhne do děje.

22.09.2019

Štěpný bodŠtěpný bodMatthew Stover

Výborná kniha, kde se skloubí akce, psychologická válka a pohled na SW válku z druhé strany. Polemizace o tom, kde končí rytíř Jedi a začíná voják ve válce republiky nutí jednoho k úvahám a myslím, že také ukazuje, že pád řádu Jedi byl při dané taktice nevyhnutelný.

20.09.2019

Pochybnosti otce BrownaPochybnosti otce BrownaGilbert Keith Chesterton

Humorné kriminální povídky, které se dobře čtou.

17.09.2019

Půlnoční čarodějnicePůlnoční čarodějniceJoan Fleming

Detektivní příběh se zajímavým koncem. Potěší i svou krátkostí.

11.09.2019

Sukně z listíSukně z listíPatrick White

Tato kniha mě moc neoslovila. Spolier Alert! Hlavní hrdinka se neumí moc vymáčknout a protože neví, co si počne po smrti rodičů, vezme si někoho, koho vlastně ani nemiluje, jen cítí touhu se o toho aristokraticky chovajícího se muže "chudáčka" postarat. Pak potká jeho bratra, svého švagra, se kterým se vyspí no a nakonec ztroskotá na ostrově, kde jí muže zabijí a ona se zamiluje do svého zachránce, který trpí PTSP. Byť to autor chtěl protknout citem a kritikou dané sociální skupiny, přišlo mi to celkem mdlé.

10.09.2019

Darth Maul - Syn DathomiruDarth Maul - Syn DathomiruCullen Bunn

Špatné to nebylo, ale v porovnání s klasickými Omnibusy je to celkem krátké.

30.08.2019

Píseň o BernadettěPíseň o BernadettěFranz Werfel

Čtivé a dobře zpracované.

30.08.2019