Zatím dobrý (komiks)

Je to největší příběh studené války. Pětice mladíků s pistolemi se postavila po zuby ozbrojené dvacetitisícové armádě východoněmecké Volkspolizei a prostřílela se do svobodného Západního Berlína. Příběh bratří Mašínů a jejich rodiny vyprávěl spisovatel Jan Novák v románu Zatím dobrý jako strhující, napínavý western, za který získal cenu Magnesia Litera pro nejlepší knihu roku. Teď se jeho scénáře chopil výtvarník Jaromír 99 a vytvořil dramatický a vizuálně působivý komiks ve svém osobitém, noirovém stylu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/395774/zatim-dobry-7pE-395774.png 3.778
Komiksy, Literatura česká
Vydáno, Argo, Paseka

Kniha Zatím dobrý (komiks)

svarnyp
07.06.2020

Asi souhlasim s ostatnimi recenzemi. Nekdy je dej, resp. postavy, dost nejasne. Pribeh je silny a poutavy, ale asi bych radeji sahl po knizni podobe.

puml
06.01.2020

Když to porovnám s podobným komiksem Tři králové nebo Návratek krále Šumavy, tak je to spíš zklamání. Příběh je dost fragmentární a občas jsem se v tom dost ztrácel. Ale atmosféru to má slušnou, hlavně v poslední třetině, která se odehrává v Německu.

Disease
06.01.2020

Zdařilé zpracování příběhu, který snad dnes už všichni znají. Knižní předlohu mám v plánu také.

janha
04.10.2019

Škoda, že se autoři nepokusili trochu více rozebrat eticky sporné jednání hlavních postav. Komiks zachraňuje jeho výtvarná stránka, i když ani zde to není bez výhrad.

jarynek
23.08.2019

Kresba výborná, té jsem neměl co vytknout, jak už je u autora zvykem, Ale scénáristicky je to horší. Občas se jde do zbytečného detailu, aby se následně naopak některé události vzaly velmi stroze či se jen naznačily. Určitě je dobré znát alespoň základní rámec příběhu, jinak se můžete v některých pasážích trochu ztrácet.

postoran-CZ
08.08.2019

Na tuto knížku jsem se dost těšil. Bohužel po dočtení se nemohu ubránit pocit lehkého zklamání. Po grafické stránce je to paráda, ale co se týče vyprávění příběhu... Pokud bych příběh skupiny kolem bratrů Mašínů neznal z dřívějška, tak bych se v ději dost ztrácel . Občas jsem se musel vrátit na předchozí stránku, abych se ujistil, že navazuji na dějovou linku správně. Možná je to i tím, že jsem původní knihu nečetl.

petbrab
29.07.2019

Člověk ví, jak to dopadne, pokud zná historii skupiny bratrů Mašínů.
Přesto tak skvěle napsané, že jsem se o ně bál a prožíval s nimi cestu útěku z našeho státu a to i přesto, že s nějakými jejich činy nesouhlasím.
Skvěle napsaná kniha.

Crimble
23.06.2019

V tomto případě do sebe všecko skvěle zapadlo a je z toho skvostné dílo. Nemám námitek.