Denny456 Online Denny456 komentáře u knih

Kreslené seriály časopisu Junák z let 1945-1948 Kreslené seriály časopisu Junák z let 1945-1948 kolektiv autorů

Těžká nostalgie. Ale reálně je potřeba říci, že pro dnešní čtenáře je to trochu za zenitem. Na druhou stranu je hrozně sympatické, že skoro všechny komiksy jsou přijatelně krátké.

14.01.2022 4 z 5

Pan Kaplan má třídu rád Pan Kaplan má třídu rád Leonard Q. Ross (p)

Tohle je sand první knížka, kdy jsme nejdříve viděl divadelní zpracování a pak teprve četl knihu. Takže tak trochu něco poprvé. :) Samozřejmě je to legrace a dobře se to čte. A samozřejmě se to časem lehce opakuje. Ale doporučuji.

M+B+M: Mašín, Balabán, Morávek M+B+M: Mašín, Balabán, Morávek Dalibor Vácha

Takže tato kniha mě lákala hned jak jsem ji uviděl v knihkupectví. Toto období mám rád a třeba knihu Dva proti říši považuji za úžasnou. Toto románové zpracování známého příběhu mě samozřejmě bavilo pokud jde o obsah. Horší to již bylo se skákáním v ději z roku na rok a měsíce na měsíc. Bohužel to občas působilo dost chaoticky a moc nezávidím někomu, kdo se k těmto příběhům zatím dostal jen zběžně, protože mu spoustu věcí muselo utéct. Jinak fajn.

Proces změny Proces změny Martha Wells

Asi to mám fakt rád. Přečtu to za den. Je to takové milé. A přestože jsem četl díly v pořadí 1, 3 a 2, tak to úplně nevadilo a stejně mě to bavilo. Asi je dobře, že autorka zvolila krátký rozsah. Sděluje v podstatě stejně hutný děj, co někteří jiní autoři. Ale ti třeba na 400 - 500 stránkách. Takže za mě dobrý.

Chybný protokol Chybný protokol Martha Wells

Zase jednohubka, ale asi tomu přiházím na chuť. Pořád se bavíme o spíše delší povídce s jedním x dvěma nápady, ale skvěle zpracované a určitě se nikdo nebude nudit. Prostě to ani nestihne :)

01.01.2022 3 z 5

1794: Tři růže 1794: Tři růže Niklas Natt och Dag

Takže druhý díl. Od prvního se moc nezměnilo, pořád je to především děsivý popis toho jak se žilo a k tomu je naroubován kriminálně - akční příběh. Některé pasáže knihy se čtou trochu těžce... ne není to problém špatných popisů, prostě někdy kniha stojí a neplyne. Ale jinak stále ucházející.

01.01.2022 3 z 5

Velký komiksový vandr Velký komiksový vandr Milan Krejčí

Přijde mi to hlavně sbírka rozdílných kreslířů. Příběhy jsou typicky Batličkovské. Zajímavé, ale v podstatě jednohubky na pár stránek, případně an jednu. Myslím, že si vybere každý podle svého stylu.

01.01.2022 4 z 5

Ideální svět Ideální svět Theresa Hannig

Další super scifi, které ukazuje možnou realitu. V řadě případů společnosti se mi zatajoval dech, když jsem si představoval, jak blízko k některým věcem máme. A jak by to někteří velmi rádi podpořili a v podstatě by se jim to i líbilo. Tak si jen přejme, aby se tak nestalo. Konec je příjemně otevřený, tak uvidíme, zda budou další díly.

07.12.2021 4 z 5

Kronika komunistického Československa. Alexej Čepička - dobová dramata komunistické moci Kronika komunistického Československa. Alexej Čepička - dobová dramata komunistické moci Karel Kaplan

Tak zase jednou Kaplan. Z toho se stává oblíbený spisovatel. Kniha je poskládaná, jak bývá u Kaplana zvykem z komentovaných zápisů a dobových materiálů, které autor nastudoval. Dozvíte se toho o Čepičkovi opravdu hodně. Bohužel někdy i věci, které jste snad ani slyšet nechtěli, ale to by vás nemělo překvapit. Čepička byl zajímavý člověk, který nezapadal mezi komunisty padesátých let, protože společně s Gotwaldem patřili mezi ty chytřejší, zatímco ostatní byli spíše méně inteligentní. Asi i proto si byli poměrně dlouhý čas blízcí. Knihu doporučuji těm, které problematika zajímá. Je to těžké čtení.

06.12.2021 4 z 5

Výpadek systémů Výpadek systémů Martha Wells

Naprostá jednohubka. V podstatě je to jen delší povídka. Mě se to celkem líbilo, ale kdyby to bylo delší, asi bych se nudil. No zkusím nějaký další díl.

06.12.2021 3 z 5

Karanténa s moderním fotrem Karanténa s moderním fotrem Dominik Landsman

Pokud čtete od Landsmana první knihu, budete asi spokojeni. Je to průměrně vtipný a stále dobrý. Pokud čtete již druhou či další knihu, tak dostanete totéž co jste už četli, jen trochu jinak. Takže výsledek bude slabší. No a pokud si pamatujete na původní texty, třeba v časopisu Týden... tedy z doby, kdy tento časopis byl ještě ke čtení..., tak asi budete celkem zklamáni.

06.12.2021 3 z 5

Obraz Doriana Graye (grafický román) Obraz Doriana Graye (grafický román) Amálie Kovářová

No už když jsem to poprvé viděl v knihkupectví, tak jsem si říkal, že je odvaha tento "příběh" převést do komiksu. On totiž původní Dorian ani moc příběhový není. A ukázalo se, že to možné moc není, nebo alepoň v této knize. kniha má nějakých 140 stran, kde se budete přibližně 100 stran poměrně dost nudit. Kresba je taková napůl. Rozhodně narozdíl od dalších komiksů od Kontrastu toto není vhodný pro děti a v podstatě není vhodný vůbec. Bohužel.

24.11.2021 1 z 5

Pes baskervillský (komiks) Pes baskervillský (komiks) Jan Štěpánek

Dlaší skvělý komiks na hranici starších dětí a dospělých. Martin Pospíšil se opravdu vytáhl. Atmosféra je super a je mírně potlačen Holmes, což mě baví, protože tuhle postavu zase tak nemusím. A kresba fakt parádní.

22.11.2021 4 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Uff. Mám to za sebou. No řeknu vám, žádná sláva. Seriál jsem neviděl, ale slyšel o něm, tak jsem chtěl nějdříve zkusit knihu a nemám moc chuti teď na seriál. Je to stráááááášně rozvleklý. Musel jsem se fakt nutit to znovu a znovu otevírat knihu a mezitím jsem přečetl další dvě knihy. Téma jistě zajímavé, provedení knihy dost slabé.

14.11.2021 2 z 5

Historie klubu Olympik založeného dvojící Šimek a Grossmann ve vzpomínkách a fotografiích kolegů a přátel Historie klubu Olympik založeného dvojící Šimek a Grossmann ve vzpomínkách a fotografiích kolegů a přátel Lubomír Červený

Tak myslím, že takto by měla vypadat kniha, která přibližuje kulturní historii. Velmi vyvážená plocha textu, fotek a dokumentů. Spousta informací a vše čtivou a záživnou formou. Prostě super.

14.11.2021 5 z 5

Dobrodružství Toma Sawyera - grafický román Dobrodružství Toma Sawyera - grafický román Juanma Mallén

Nakladatelství Dobrovský začalo vydávat grafické romány dle historických děl. A jako komiksář jem neodolal. Takže klasika od Marka Twaina. Za mě velmi dobrý. Kresba příjemná, děj poměrně přehledný, byť některé panely byly doslova zavaleny textem. Například dětem ale vřele doporučuji místo knihy :)

14.11.2021 4 z 5

Pomsta a vykoupení Pomsta a vykoupení Alejandro Jodorowsky

A další Jodorowsky. Toho chlapíka mám fakt rád. Nejlepší je, že vždycky přistupujete k jeho knihám s tím, že očekáváte cokoliv a taky to dostanete. Prostě v ději s emůže stát cokoliv a vždy vás překvapí. A proto je super. A tentokrtá opět i kvalitní kresba. Takže super.

03.11.2021 5 z 5

Toulava ... od Tábora až k nám Toulava ... od Tábora až k nám Petr Mareš

"Přečteno" za jeden den. Pár fotografií mě nalákalo.

03.11.2021 3 z 5

Válkotvůrci Válkotvůrci František Kotleta (p)

Sám Kotleta píše v úvodu, že vydávat prvotiny by se nemělo. No myslím, že celkově by to byla vážně škoda. Samozřejmě některé povídky mají jisté znaky nevypsanosti, ale jiné naopak. Za mě velmi příjemný čas čtení.

02.11.2021 4 z 5

Jistě, pane ministře 1 Jistě, pane ministře 1 Jonathan Lynn

Co k tomu napsat. Je to super. Díky znalosti seriálu jsem většinu textu znal 'je opravdu hodně po knížce) a samozřejmě je seriál o něco lepší.

02.11.2021 4 z 5