Denny456 Denny456 komentáře u knih

Soukromá tajemství Soukromá tajemství * antologie

Sbírka povídek, které jsou velmi, velmi nevyvážené. K mému velkému údivu nejlepší asi A. Geislerová, kterou jako člověka opravdu hodně nesnáším. Ale tady klobouk dolů. A pak Epstein. A pak už nic.

14.04.2021 2 z 5

Ostrov Uctívačů Ginga Ostrov Uctívačů Ginga Svatopluk Hrnčíř

Vrátit se do dětství se někdy vyplatí. :)

14.04.2021

Žert Žert Milan Kundera

Milan Kundera - světoznámý spisovatel, kterého jsem nečetl. Tak jsem se do toho pustil. Samozřejmě přišlo zklamání. Čekal jsem prostě více. Žert není jednoduchý na čtení, ale práce s jazykem je právě za ty čtyři hvězdy. To mě celkem nadchlo. Jinak příběh (příběhy), pokud o nich můžeme mluvit, jsou takové jednoduché až lehce ploché zápletky, které jsou zajímavě propojeny. Ke Kunderovi se ještě vrátím. Ale již s pocitem, že světoznámý autor nemusí být automaticky spojen s tzv. "wau efektem". :)

14.04.2021 3 z 5

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Tak tenhle díl mě zatím bavil nejvíce. Hodně se toho děje na všech místech a je zde množství zvratů. Takže za mě super.

14.04.2021 5 z 5

Saturnin a stínadla - aneb Setkání Lídy Baarové a Adiny Mandlové v Havlově vaně Saturnin a stínadla - aneb Setkání Lídy Baarové a Adiny Mandlové v Havlově vaně Alžběta Prknářová

Níže v komenáři je napsáno, že to má blíže k původnímu Saturninovi. Tak to proboha ne!!!!! Jde o vypůjčení si literárních a skutečně historických postav a vytvoření celkem zábavného gůláše. Děj jede jak splašený vlak, ale je povětšinou vtipný. Je to prostě taková milá blbost, která však s původními díly nemá nic společného.

28.03.2021 4 z 5

Jeden ze zapomenutých mužů Jeden ze zapomenutých mužů Ladislav Kudrna

Kniha postihuje jeden z mnoha příběhů západních letců. První část je velmi přehledná a čtivá. Období kolem 60. let je zbytečně dlouhé, dost nepřehledné, opakující se a nezáživné. Skvělý faktografický a fotografický materiál.

13.03.2021 2 z 5

Jdi a přines hlavu krále Jdi a přines hlavu krále Jeremy Shackleton (p)

No je to taková oddechovka. Příběh se dos vrstvil, až někdy trochu více než bylo možná potřeba. Ale nějak to šlapalo a ubíhalo. Nad dalším dílem zatím přemýšlím.

11.03.2021 2 z 5

Spirituál kvintet Spirituál kvintet Jiří Tichota

Tohle nemá chybu. Pan Tichota je velmi dobrý vypravěč.

11.03.2021 4 z 5

Mukl Mukl Petra Čeřovská

Kniha je poměrně zdařilá. Čte se lehce. Příběh se mi líbí. Trochu mi vadí některé faktografické chyby, ale přisuzuji to stylu vyprávění a potřebám příběhu. Když čteme vyprávění, tedy jak si to kdo pamatuje, tak je možné něco napsat trochu jinak.

11.03.2021 3 z 5

Deset vzpomínání Deset vzpomínání Petr Slunečko

Převážně milostná poezie.

26.02.2021 4 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Kniha je mamutí, tak ji částečně i naposlouchávám. Každopádně styl vyprávění stále stejný a jsou postavy co mě baví více a co méně. Doufám, že Martin někdy dokončí i poslední dvě knihy a nenechá se inspirovat koncem seriálu.

02.01.2021 4 z 5

Odlesk duše Odlesk duše Stanislav Duben

Autor je kamarád a poezii moc nečtu. Sbírku jsem četl postupně několik dní. Vždy pár básniček. MYslím, že je to čtivé a některé básně fakt zajímavé.

02.01.2021 4 z 5

Supi v hotelu Continental a další zápisky ředitele zoo Supi v hotelu Continental a další zápisky ředitele zoo Miroslav Bobek

Četl jsem všechny zápisky pana ředitele a mám to prostě rád. Krátké texty převzaté z novin a skvělé fotky.

02.01.2021 5 z 5

V podstatě dvě knihy. První část se mi četla dobře a bavila mě. Je to popis událostí, které známe z autorova pohledu, který mě není úplně cizí. Druhá část je budoucnost. Zde mi kniha už přijde výrazně rozvláčnější, s poměrně hustým množstvím postav, které nejsou úplně přehledné. Zhruba v půlce druhé části jsem se začal těšit až to všechno skončí. Takže za první půlku 4,5 hvězdy, za druhou 2,5.

30.07.2020 3 z 5

Americká válka Americká válka Omar El Akkad

Upřímně řečeno v knize jsem se občas ztrácel a bohužel dost často nudou. Téma mě přišlo výborné a asi jsem příliš čekal. Zpracování bohužel není nic moc. Ano popisuje se zde problematika válečných, ale i obecně lidských nenávistí, ale bohužel ne zrovna, tak aby vás uchvátily. Ty tři hvězdy jsou spíše za téma. Jinak tak něco kolem 2,5.

30.07.2020 2 z 5

Slovenské klenoty UNESCO Slovenské klenoty UNESCO Jozef Petro

Mám rád Slovensko, mám rád památky Unesco a mám rád nesložité průvodce. Knížka je akorát na cestu a kratší a nenáročnější texty jsou i v pohodě na čtení pro školáky.

30.07.2020 3 z 5