Denny456 Denny456 komentáře u knih

Křivé ostří (+ 2 novely) Křivé ostří (+ 2 novely) Martin D. Antonín (p)

Tak tohle je prostě pecka. Skvělé postavy, velmi dobrý děj, který není systémem, jdeme od někud někam. Velmi jemně zapojený humor a výborně popsané bitvy. Kniha vás nutí číst dál a dál a nenechá vás vydechnout. Prostě pecka. Takže TERG!

30.06.2021 5 z 5

Hostinec U kamenného stolu Hostinec U kamenného stolu Karel Poláček

Karla Poláčka mám prostě rád. Jeho jazyk vyprávění asi není úplně pro každého, ale mě to baví. Dějově je to klasický prvorepublikový pohled na lehce zidealizovaný život. V jiných knihách je Poláček mnohem více kousavější, tady samozřejmě taky, ale méně. Tohle číst je prostě radost.

25.06.2021 5 z 5

Dryák Dryák František Novotný

Tahle kniha se dá opravdu těžko popsat. Pokud máte hodně načteno a máte přehled o historii, tak se budete myslím dobře bavit. Samozřejmě je nutné ke knize přistupovat s jistou mírou nadhledu. Já se bavil velmi dobře.

21.06.2021 4 z 5

Herzl: Evropský příběh Herzl: Evropský příběh Camille de Toledo

Příběh, příběh, příběh. Kresba je na mě moc jednoduchá a nijak mě neoslovila, ale příběh je super. Konečně něco co není holocaust. Je prada, že by to mohlo být občas i lehce pokráceno a bylo by to lepší pro srozumitelnost, ale stejně dobrý.

07.06.2021 3 z 5

Béowulf Béowulf Santiago García

Za mě jeden ze slabších kousků od Arga. Kresba mě nijak neuchvátila a příběh byl poměrně slabý.

05.06.2021 2 z 5

Dracula (komiks) Dracula (komiks) Bram Stoker

Přidám se k převážně nadšeným recenzím. Tento komiks je prostě skvěle zpracovaný a ilustrace jsou úžasné. Příběh jsem četl v řadě různých zpracocání, ale tady hraje prim především kresba. Plný počet.

05.06.2021 5 z 5

Matka Matka Karel Čapek

Tak tohle je prostě jedna z mých oblíbených her. A první Čapek, kterého jsem v šestnácti četl. Od té doby už několikrát a pořád je co objevovat. A Čapek je jediný český autor, kterého načítám skoro celého. Na Čapkovi a tedy i na Matce je úžasné, že přestože ji aktuálně tvořil po válce a je to bezpochyby protiválečné drama, tak ve skutečnosti je strašně nadčasové a platné pořád. A navíc se rozhodně nedotýká jen protiválečné literatury, ale i obecných lidských vztahů.

04.06.2021 5 z 5

Půlnoční fronta Půlnoční fronta David Alan Mack

Za mě to vůbec nebylo špatný. Celkem hezky vymyšlená situace, dobře fungovala. Ale střed knihy byl dost pomalý a rozvláčný. Je to škoda. Ale do případného druhého dílu, bych šel.

03.06.2021 3 z 5

Pérák: Oko budoucnosti Pérák: Oko budoucnosti Petr Macek

Je to podobné jako Zázrak. Skvěle rozehraný příběh s českými reáliemi, který se následně zbytečně rychle uzavírá. No tak snad do třetice to už nebude jen lehkej průměr.

03.06.2021 2 z 5

Až do posledního Až do posledního Jérôme Félix

Opravdu strhující. Neodtrhnete se a dáte to najednou. Krásná kresba a skvělý příběh.

27.05.2021 5 z 5

Čáslavská Čáslavská Jan Novák

Komiks byl zajimavy. Pribeh jsem znal z dokumentu a Jaromir 99 je super jako vzdy.

26.05.2021 3 z 5

Zarov Zarov Sylvain Runberg

Tak tohle je presne to proc se ctou komiksy. Super kresba a skvele napsany pribeh. Jen minimum lidi je zde hodnych a i ty dokazou delat hnusne veci. Proste paradicka.

23.05.2021 5 z 5

Jan Amos Jan Amos Aleš Mrázek

Tak kresba na me takova nic moc, ale to je otazka vkusu. Jinak pribeh vypraven co nejvice zajimave. Ale informaci je hodne a nejsem si jist, ze to bezneho ctenare zaujme.

23.05.2021 2 z 5

Kazatelova stezka Kazatelova stezka Yves Swolfs

Mám rád tenhle typ komiksů. Líbí se mi příběh a především kresba.

22.05.2021 4 z 5

Poklad Uctívačů ginga Poklad Uctívačů ginga Svatopluk Hrnčíř

O kousek lepsi nez jednicka. Dve linie, ltere se spoji knize velmi pomohly. Jako nadseny ctenar tohoto druhu literatury jsem i jako hodne odrostly, byl spokojen.

16.05.2021 4 z 5

Doskočiště Protektorát Doskočiště Protektorát Jitka Neradová

Pani Neradova jako spisovatelka na me pusobi jako pismak a nemyslim to nijak zle. Pismak dokaze prostudovat spousty historicke literatury a udelat i kvalitni a bohate reserse. Pak je doplni svym pohledem na vec. Ten uz je velmi osobity a s historii uz nema nic spolecneho. Ve teto knize je vzdy u kazdeho parasutisty urcita cast prave takto doplnena, asi aby to melo stavu. Problem je, kdyz tato nadstavba neni radne oznacena a propleta se mezi fakta. Pak se z toho stava velmi zavadejici text. Zasadnejsi problem knihy je pak prace s textem a jazykem, ktera je velmi nizka a nekdy az na hranici ucteni.

15.05.2021 2 z 5

Strašáci Strašáci Mathieu Salvia

Kresba je super. Zajímavé dělení stránek. Příběh je jednodušší,a le dobře pojatý. Rozhodně to není knížka pro malé děti.

12.05.2021 4 z 5

Říše Říše Roman Bureš

Za mě fakt povedený, i ta koncepce knihy, jak se o tom tady píše mi něřišla úplně špatná. Tahle alternativní historie mě prostě bavila, byť oboje vyvrcholení djových částí bylo takové dost urychlené.

03.05.2021 4 z 5

Chamtivost Chamtivost Marc Elsberg (p)

V rámci všech autorových knih mi přijde, že kvalita se snižuje každou knihou a méně a méně mě baví. Zatímco Blackout mě absolutně nadchl, tak Chamtivost je průměrná kniha. A myslím, že mě i odradila od dalších autorových knih. A i když je to pro obsah knihy méně podstatné, tak obálka knihy je absolutně tragická a s dějem nijak nesouvisí.

28.04.2021 2 z 5

Zbabělci Zbabělci Josef Škvorecký

Zbabělci jsou prostě dobrý. Je to lehké na čtení a vysoce zábavné. Duševní pochody Dannyho mě bavily. Je krásně popsáno co se lidem v určitých chvílích honí hlavou.

14.04.2021 5 z 5