Herzl: Evropský příběh

Černobílý komiksový román staví proti sobě dvě stránky židovského života: diasporu a návrat do Svaté země. Skrze osudy Ilji Brodského, který spolu s nespočtem dalších musel po vlně pogromů emigrovat z carského Ruska, sledujeme osudy evropského židovstva v prvních dekádách dvacátého století. Iljovým životem se vine jeho fascinace osobou a myšlenkami Theodora Herzla. Tuto kapitolu evropských dějin poněkud překryly pozdější strašlivé události, ale i vzhledem k současnému antisemitismu je dobře ji znát....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/438574/big_herzl-evropsky-pribeh-yuO-438574.jpg 3.46
Literatura světová, Komiksy, Historie

Vydáno: , Argo

Herzl : Une histoire européenne, 2018

Kniha Herzl: Evropský příběh

Denny456

Příběh, příběh, příběh. Kresba je na mě moc jednoduchá a nijak mě neoslovila, ale příběh je super. Konečně něco co není holocaust. Je prada, že by to mohlo být občas i lehce pokráceno a bylo by to lepší pro srozumitelnost, ale stejně dobrý.

Vlasta158

Velmi dobrá kniha, jak jednotlivec může ovlivnit osudy jiných lidí . Můžeme aplikovat na každou dobu. Graficky výborně zpracované.

Zrzka1

Cením si každého díla, které reflektuje jinou část židovské historie, než holocaust. Těch je totiž stále nedostatek. Až na drobné překladatelské chyby a přílišné opakování některých myšlenek, jde o dílo dosahujících vysokých kvalit jak grafických, tak literárních. Pěkná práce s motivy