Bouře mečů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Třetí díl cyklu Píseň ledu a ohně zastihuje přeživší hrdiny v překotných událostech. Název knihy Bouře mečů doslova a do písmene vystihuje vražedné tempo, v němž George R. R. Martin pokračuje ve svém vyprávění. Královská vybíjená pokračuje, a i když rod Starků nadále drží sever, nad Robbem se stahují mračna, a také jeho sourozence čeká nejedna těžká zkouška. Tyrion stále obtížněji manévruje mezi intrikami vlastní sestry, která větří příležitost rodu Lannisterů na ovládnutí Západozemí. Zdivočelí se odhodlají překročit Zeď a Jon Sníh učiní závažná rozhodnutí. A Daenerys? Krom krmení rostoucích draků musí posbírat armádu, jež jí pomůže znovu dobýt její dědictví – všech Sedm království. Epické vyprávění s desítkami jednajících postav se díky seriálu HBO stalo nejúspěšnější fantasy ságou od dob Pána prstenů. Na celém světě má miliony nadšených fanoušků, kteří netrpělivě čekají na každé pokračování. Píseň ledu a ohně vychází v novém překladu a úpravě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378406/big_boure-mecu-s7y-378406.jpg 4.83408
Série:

Píseň ledu a ohně / Pieseň ľadu a ohňa 3.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Argo
Originální název:

A Storm of Swords, 2000


více info...
Nahrávám...

Komentáře (259)

Kniha Bouře mečů

Kackac77
28. března

Tento třetí díl Her o trůny jsem z větší části poslouchala jako audioknihu, čímž se vyřešil problém převážení té šílené bichle. G. Martin každopádně stvořil neskutečně propracovaný svět. I v třetím díle se občas ztrácím v méně důležitých postavách. Knížka se mi líbí mnohem víc než seriál, tam si ty krutosti musím dávkovat, ale v knize to nějak dávám, asi si to nepředstavuji tak hrozně. Příběh mě vtáhl, přestože už znám vývoj děje, tak je napínavý. Moje velmi oblíbené dějové linky jsou ty s Jonem, se Sansou a taky Tyrionem. Za mne 5*.

rick6410
10. března

Búrka mečov je moja najobľúbenejšia kniha série, človek žasne nad tým koľko sa tam toho stane (keď si vezmeme napríklad príbehovú linku Jona). Toľko šokujúcich zvratov pokope som dávno nevidel. Kladne hodnotím aj novú príbehovú linku Jaimeho, ktorá ma veľmi bavila. Hrúbka je pre mňa práve kladným bodom, nepáči sa mi že v slovenčine to rozdelili na dve polovice, takže preferujem českú verziu.


Zulejka
10. března

Tento díl opět nezklamal. Úžasné čtení. Začínají se tu objevovat odlišnosti od seriálu, ale čtení je o to zajímavější, protože i když jste viděli seriál, nemůžete si být jistí, co se v knize stane. Další díl jsem chtěla odložit na později, ale po dočtení EPILOGU mi to nedá a budu si ho muset pořídit co nejdřív :-) Jsem zvědavá, jak se bude knižní příběh ubírat dál.

Hor89
28. února

Třetí díl Písně ledu a ohně - pokud bych hodnotil jen druhou polovinu šlo by (prozatím) o nejlepší román z celé série - bohužel první polovina knihy má pár nudnějších kapitol. Kdyby autor autor první půlku trochu proškrtal, knize by to prospělo. Román se i přes obří rozsah skvěle čte, a překladatel Petr Kotrle (nakl.Argo) odvedl výbornou práci.

veronica 01
29. ledna

Téhle knize jsem říkala monstrum, protože něco tak velkého jsem ještě nečetla a kvůli velikosti téhle knihy jsem dokonce musela přeskládat část své knihovny, abych měla všechna Martinova díla hezky u sebe :)

Chvilku mi trvalo, než jsem se do knihy začetla, ale musím říct, že to pak stálo za to. Kniha je opět rozdělena do kapitol podle postav. Některé kapitoly jsou opravdu hodně dlouhé.

Nechci spoilerovat, ale takovou spoustu dějových zvratů jsem snad nikdy v jediné knize nečetla! Nejlépe se mi četly kapitoly Tyriona a Jaimeho, který prošel velkou změnou. Naopak mě zase trochu začala jít na nervy Daenerys, kterou jsem měla v minulých dílech moc ráda. Navíc jsem si naprosto zamilovala prince Oberyna, jen škoda, že nedostal více prostoru...

Celkově knihu hodnotím hodně vysoko, ale na kvality prvního dílu nedosahuje. Možná knize trochu ubírám hodnocení i právě kvůli její délce.

Jelikož už se seriálová verze začíná odchylovat od předlohy, tak jsem celkem zvědavá, co na mě čeká v dalším pokračování. Úplný konec epilogu mě naprosto dostal a to už jsem si pro sebe říkala, že je to zbytečně natahované :D Martin prostě umí překvapit!

czpilar
24. ledna

Uf, strašně dlouhé, více než 1100 stran dlouhé. Ale výborné čtení stejně jako předchozí díly. Seriál jsem viděl dříve, než jsem se dal do čtení této série, ale stejně si to užívám. Kapitoly jsou opět rozděleny podle postav (to se asi nezmění) a tak jsem se vždy raději začetl do těch, které byly o mých oblíbených postavách. A vlastně i někteří původně neoblíbenci jsou nyní oblíbenci. Vývoj prostě nezastavíš.

A zase vyzdvihuji skvělý nový překlad tentokráte od Petra Kotrleho z nakladatelství Argo.

DennisMoore
10. ledna

Říkám si, koho G. R. R. Martin nenávidí víc. Jestli své postavy, nebo své čtenáře. Ale ono je to vlastně jedno, když výsledkem té nenávisti je další ďábelsky dobrá, ne-li výborná kniha, ve které se tedy opravdu dějí věci. Pokud jste stejně jako já ještě neviděli seriál a nějakým zázrakem se vyhýbali spoilerům, připravte si pořádnou zásobu kleteb, protože je budete chtít po Martinovi házet jednu za druhou, a doufejte, že postava, kterou jste si oblíbili, bude žít ještě alespoň pár kapitol. Je to skvěle napsané, promyšlené, zábavné a nekompromisní. Kniha patří k těm, které dokážou chytit a nepustit. I když u ní třeba nevydržíte ležet půl dne, budete se těšit, až ji vezmete do ruky a zase si kus přečtete.

SUC185
08. ledna

(+ SPOILER) Rudá svatba, svatba v Králově přístavišti, bitva o Zeď, Zmije vs Hora, kadí lord Tywin Lannister zlato.... co chtít víc? Nejlepší díl z dosavadních knih Písně ledu a ohně.

1 ...