Odsunuté děti

Odsunuté děti https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480420/bmid_odsunute-deti-9JD-480420.png 4 27 10

Jaký to byl pocit, být po skončení druhé světové války v Československu klukem či holkou německé národnosti? Měli kam chodit do školy, co jíst, s čím si hrát? Měli se čeho bát? Co si s sebou zabalili, když byli zařazeni do odsunu, a s čím se naopak museli rozloučit? Co je čekalo ve sběrných a pracovních táborech, v dobytčích vagonech a nakonec v rozbombardovaném Německu? Kdy a za jakých podmínek se poprvé mohli podívat na místa svého dětství a kde se dnes cítí doma? Pětice německých pamětníků vypráví o svém odsunu z Československa. Jejich příběhy ožívají v komiksové formě skrze představivost českého spisovatele a pěti českých výtvarnic a výtvarníků.... celý text

Čand@
06.12.2023 5 z 5

Paměť národa je skutočne skvelý projekt. A každá ich kniha, dokument, výstava- jednoducho každý prejav ich činnosti, ktorý som mala možnosť prečítať, vidieť, navštíviť ho, ma hlboko zasiahol. Vzdávam hold všetkým, ktorí sa na ňom podieľajú a veľmi pekne ďakujem za ich prácu. Rovnako i za tento komiks. Treba si stále pripomínať, hovoriť o tom, nezabúdať, čo ľudia dokážu urobiť ľuďom - vinným či nevinným. Sú to naše dejiny, naši hrdinovia a naši zláci.

JancaMia
08.09.2023 4 z 5

Zajímavé téma které je ještě zajímavě zpracované. Půjčeno z knihovny.

oolinkaa
18.12.2022 3 z 5

Některé příběhy pěkně , emočně silné , některé mě naopak nazaujaly ani grafikou .

V.Lenka
21.09.2022 4 z 5

Nepočítám-li Rychlé šípy, které tvoří v rámci každé 1 A4 uzavřenou epizodu, tak toto je moje první zkušenost s knižním komiksem. Kniha je určena pro děti, ale já jsem si četla sama.
Námětem jsou vzpomínky Němců, kteří byli jako děti po válce spolu s rodiči odsunuti, anebo utekli, ačkoli se nijak neprovinili.
Líbilo se mi to, že po komiksovém zpracování příběhu následovala ještě textová část, která doplnila to, co v obrazové bylo vynecháno, anebo nemuselo být pochopeno.

daria887
21.09.2022 5 z 5

Skvělá knížka otevírající téma, o kterém se až tak nemluví. Díky za ni.

Lka
15.08.2022 3 z 5

Na tuto knihu jsem se těšila a bohužel mě moc nenadchla. Čekala jsem něco jiného. Ilustrace se mi taky moc nelíbila, možná tak jedna.
Kniha obsahuje pět příběhů z nelehké doby, které jsou děsivé a určitě bych je zažít nechtěla.

čika
10.04.2022 5 z 5

Zaujimave,graficky krasne a navyse potrebne. Takych knih viac

Denny456
17.03.2022 3 z 5

Zajímavě zpracováno. Některé příběhy jsou silnější než jiné, stejně je na tom i kresba. Je zajímavé číst i doprovodné texty, jak je někdy pohled vystěhovalců na jejich životy velmi rozdílný od pohledu čechů.

bazyk21
05.02.2022 5 z 5

zajímavý příběh, nádherná ilustrace

Janiny
15.10.2021 5 z 5

Jestli ve mě nějaký komiks zanechal hlubokou stopu, jsou to rozhodně Odusnuté děti. Jsem vděčná a ráda, že se tohle téma konečně trochu otevírá. Že ho jsme schopni vnímat a vidět, mluvit o něm. Není to lehké, nebylo a ani nebude. Nic není černobílé. Až přijde ta pravá chvíle, komiks dostanou do ruky i mé děti.