denisa7430 denisa7430 komentáře u knih

Skoro se to podobalo lásce Skoro se to podobalo lásce Jan Míka

Dvě tragické retronovely. Veškeré situace jsou zde provázány historickými odkazy na dobu socialismu, kdy režim vládl pevnou rukou, kdy docházelo k buzeraci od těch, co byli ve straně na těch, kteří režimu naopak nepochlebovali a kdy se kladl důraz na stranické autority. Oba hlavní hrdinové mají jednu věc společnou - staví se proti tomu, co je jim diktováno zvenčí a hledají vlastní cestu, jak systému, ale i falešným lidem vzdorovat. Kniha rovněž na příbězích dokazuje, jak je nutné mezi sebou navzájem komunikovat a nedělat zbrklé a ukvapené závěry.

Stesk po krvi Stesk po krvi Dario Correnti

Vcelku napínavý detektivní román se zápletkou i v osobním životě reportérky, která o případu informuje veřejnost.

Poslední dny Rabbit Hayesové Poslední dny Rabbit Hayesové Anna McPartlin

Strhující román považuji za jeden z nejkrásnějších románů dnešní doby. Autorka v něm píše o citlivých tématech, o kterých člověk za normálních okolností raději nechce ani uvažovat.

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Knihu hodnotím jako velice fajnové oddechové počteníčko. Hartlovi se podařilo bravurně rozvíjet příběhy ze života, který je občas veselý, občas depresivní, plný zvratů, ale i radostí. Do románu jsem se začetla hned od první stránky, pobavila jsem se a zapomněla na všechny starosti okolo mě. Kdo potřebuje vyčistit hlavu, ať sáhne po Hartlovi. Ten tímto dílkem opět potvrdil, že je v tomto směru prostě "in".

Nebeské komando Nebeské komando Anna Strnadová

Román Nebeské komando líčí osud nejmladšího ze šesti dětí, čtyřletého Gustava, který špatně snáší ztrátu maminky, na kterou byl velmi fixovaný. Jako jediná z rodiny mu ukázala, co znamená láska, pohlazení, políbení a objetí. Proč byl zbytku rodiny téměř lhostejný, se dovídá až mnohem později.

Jan Masaryk – pravdivý příběh Jan Masaryk – pravdivý příběh Pavel Kosatík

Kniha se čte velmi dobře. Forma není vůbec nudná, ačkoliv se životu Masaryka věnuje opravdu podrobně. Nečekejte žádné bulvární, ničím nepodložené senzace. To však dělá knihu výjimečným dílem.

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Při čtení tohoto intimního rodinného dramatu mi běhal mráz po zádech, některé pasáže mě dojímaly k slzám, připadala jsem si v jednu chvíli smutná, pak naopak šťastná. Dle mého je právě takové rozpoložení čtenářovy mysli pro autora tou největší satisfakcí za hodiny a hodiny strávené psaním jeho díla a potvrzením, že se práce vyplatila. Po přečtení jsem dlouho neuměla přestat myslet na děj, celkově ho vstřebat a asi nikdy si nepřestanu pokládat otázky, jak může být osud k určitým lidem tak krutý a bezohledný.

Evangelium pekla Evangelium pekla Jean-Luc Bizien

Thriller Evangelium pekla je o osudech tří mužů, jež se odehrávají v prostředí Severní Koreje. Dějová linie románu je roztříštěná, jednotlivé příběhy postav se v rychlém sledu po kapitolách střídají. Na závěr se však jejich osudy dokonale protnou.

Drsný muž Drsný muž Geoffrey Household

Z lovce "atentátníka" se stává štvaná zvěř. Klasické dílo, které nenadchne, ani neurazí...

26.09.2019 1 z 5

Za humny je válka Za humny je válka Jefim Fištejn

Kniha se nebude líbit sluníčkářům a světlonošům milosrdenství :-)

Drobeček Drobeček Nathalie Jomard

Pokud měl Drobeček od francouzské spisovatelky Nathalie Jomardové posloužit jako "odstrašující případ", pak se nepovedlo. Ba naopak. U "čtení" knihy jsem se smála a smála a začala se těšit na budoucí roli matky ještě více. Slovíčko čtení dávám do uvozovek schválně, jelikož nejde o čtení textu v pravém slova smyslu, spíše se jedná o humorné úryvky doplněné úžasnými ilustracemi, které si autorka knihy sama namalovala.

Tajemství Prokopa Velikého Tajemství Prokopa Velikého Jiří Dobrylovský

Příběh historického románu Tajemství Prokopa Velikého začíná nalezením manuskriptu z poloviny 15. století spolu s latinsky psanou recenzí, která doporučuje tento spis navěky pohřbít.

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

O tématice koncentračních táborů a Osvětimi samotné, jsem přečetla již spousty knih. Mnohé z nich ve mně zanechaly nesmazatelnou stopu pro své nepochopitelné obsahy. Málokdo si dnes umí přestavit muka, která lidé během světové války zažívali, a strádání lidí, konkrétně v osvětimském táboře, pro mě zůstane tématem nikdy nepolapitelným. Jak jen dokázali najít vůli v té hrůze žít, přežít ji a žít dál i po válce s nepřestavitelnou bolestí na těle i na duši?

Kdo se bojí smrti Kdo se bojí smrti Nnedi Okorafor

Moderní sci-fi román o genocidě v Africe.

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Kniha Mlýn je silně emotivní, nejednomu našinci ukápne na konci románu slzička a čtenář se určitě zamyslí i nad morálními hodnotami, které bychom neměli za žádných okolností ztratit. Avšak kolik jedinců by bylo v dnešní době tak hrdinských jako byl právě František s Karlem? Buďme k sobě upřímní...

Goldstein Goldstein Volker Kutscher

Nebyl žádný problém se do knihy začíst. Milovníci kriminálních detektivek budou nadšeni. Přes šest set stran textu sice může čtenáře ze začátku odradit, ale pokud se pro román rozhodne, nebude litovat, je totiž plný akce a napětí.

Zavěšená pizza Zavěšená pizza Vítězslav Jareš

Znáte princip "zavěšenýho kafe" neboli coffeeshare? Zakoupíte kávu v kavárně a podělíte se o ni s těmi, kdo si ji nemohou dovolit koupit kvůli své tíživé finanční situaci. Tak přesně tímto projektem, který se dostává čím dál více do povědomí i českým "kávařům", se nechal inspirovat autor knihy Zavěšená pizza. Jen namísto kávy uděláte někomu jinému radost zakoupením pizzy. Skvělý nápad, který by se mohl ujmout i v reálu!

Holanďanka Holanďanka Ellen Keith

Bravurně sepsaný román popisující osudy lidí během druhé světové války

Pošťákova snoubenka Pošťákova snoubenka Denis Thériault

Na první pohled čtenáře zaujme velice nápaditá obálka knihy, která připomíná pohlednici. To odkazuje nejen k profesnímu poslání hlavního hrdiny, ale také k motivu celého příběhu, kdy si dva lidé posílají pravidelně dopisy, jejichž obsah může vést k nespoutané lásce, ale i nenávratným, až sebevražedným činům. Jednotlivé kapitoly jsou doplněné o dojemnou japonskou poezii psanou v haiku.

Spolek nemrtvých holek Spolek nemrtvých holek Lily Anderson

Co všechno se stane během sedmi dní, během kterých se do světa živých probudí "oživlé mrtvoly"? Podaří se nakonec Camile přesvědčit okolí o tom, že její kamarádka byla zavražděna? Podaří se jí odhalit záhadného vraha? Nehrozí navíc Camile nebezpečí, když se do pátrání pustila na vlastní pěst?