Za humny je válka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ze zemí, kde se bojuje, i ze států, kde panuje neklid, se do Evropy tlačí miliony lidí. Další sem míří z krajů, kde je až děsivě bídná životní úroveň anebo tam začíná vládnout sucho. Mluví se o krizi spjaté s přílivem uprchlíků, kteří jsou na cestě za vysněným evropským rájem ochotni riskovat třeba i život. Zkušený spisovatel a publicista Jefim Fištejn nabízí v knize Za humny je válka mozaiku pohledů na naši civilizaci i na svět islámu, na zřídla napětí i na krutost válečníků, na ty, co se umějí bránit, i na ty, co téměř bezmocně upadli do tenat osudu. Hrozí naší unavené Evropě, že ji nakonec rozloží rychle se množící muslimský cizopasník, který do zdejších zemí nepatří, byť se do nich hrne, a navíc dokáže být agresívní? V sousedním Německu mění už potíže s imigrací politickou scénu a ve Švédsku už známé město Malmö pomalu přestává být švédské. Z Evropy se v obavách z muslimského příboje stěhují zástupy Židů do Izraele, do státu, který se nedá. Byť se v jeho blízkosti rozhořela válka, kde nakonec všichni jako by bojovali proti všem. A na jedné straně je tu v našich očích doslova hrůzný Islámský stát, na druhé vcelku spořádaná arabská monarchie v Jordánsku, kde královna Rania nenosí hidžáb a ráda si natáhne modré džíny... Nad Evropou, která prostě není s to vstřebat další a další houfy uprchlíků, se dnes už vznášejí otazníky. Začíná snad v téhle době konec naší civilizace? Přijde s ním něco nového? A může to bolet? Na tyto otázky vám Fištejnova knížka neodpoví. Ale budete jim díky ní rozumět....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290122/big_za-humny-je-valka-MBK-290122.jpg 3.912
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Za humny je válka

helena8303
24.10.2021

Pan autor buď mlží, anebo je dočista mimo mísu. Královna Rania sice nenosí hidžáb, ale jordánský monarcha je jeden z nejhorších grázlů. I když na nejlepšího přítele amerického lidu - prince MbS - zatím nemá. Svým oponentům hlavy motorovou pilou asi neřeže.
Zato jsou v Jordánsku plné kriminály a hodně džihádistů vystudovalo v jordánské base. Je prý to tam stejně bezva jako v Abú Ghraib pod správou amerických poradců.

denisa7430
26.09.2019

Kniha se nebude líbit sluníčkářům a světlonošům milosrdenství :-)


jprst
08.12.2016

Fištejnovy články měly vždy racionální jádro, hlavu a patu, stejné je to i u této knihy. Autor sice vyslovuje své názory, ale nesnaží se je vnutit čtenáři jako jediné správné, zkrátka umožňuje mu vytvořit si názor svůj vlastní tím, že mu poskytuje náměty k zamyšlení.

veronique
20.07.2016

Kniha je složena z článků a rozhovorů, které vycházely v Reflexu. Fištějn dlouhodobě varuje před možnými následky neřízené migrace osob z arabských států a rozhodně se nejedná o nějaké rasisticko-xenofobní výkřiky. Fištejn nepanikaří, nešíří neoprávněný strach ani agresivně neironizuje. Naopak se racionálně zamýšlí nad kondici evropské společnosti. Srovnává hodnotovou orientaci západního a muslimského (resp. arabského) civilizačního okruhu. Ve svých článcích demaskuje neschopnost evropských lídru a pokrytectví současné vládnoucí levice, která podle autora kromě bohulibého blábolení je naprosto neakceschopná a jejíž kroky mohou vést k totálnímu rozvratu evropské civilizace. Podle mě je mužem, jenž si hluboce váží hodnot „staré dobré Evropy“ – demokracie, osobní a občanské svobody, rovnosti mužů a žen a rovnosti občanů před zákonem a nemůže se smířit s tím, že tyto hodnoty mohou být vážně ohroženy. Neméně důležitý je jeho boj s monstrem politické korektnosti a zhoubně rozbujelé relativizace všeho. Ať už čtenář s Jefimem Fištejnem souhlasí nebo ne, srovnávat jeho novinářský um s bleskem je vulgární a křivdící.

Kniha obsahuje výborné rozhovory s Bohuslavem Pečinkou, Danem Schueftanem a rozhovor Pečinky s autorem knihy.

VAROVÁNÍ: Pokud ctíte pravidla politické korektnosti, považujete se za "sluničkáře", pracujete v europarlamentu nebo přespáváte na Klinice, kniha se vám líbit nebude.

RH faktor
10.07.2016

...taky názor. Nic moc objevného, trochu inkoherentně napsané. Pocity z knihy rozpačité. Pokud si chcete přečíst v podstatě totožné názory na dané téma a ušetřit čas a peníze, sáhněte po Blesku nebo čemkoliv podobném...Dávám hvězdičku za snahu /?/ a pohled na aktuální téma, který by byl býval přínosný...a to i přesto, že nejsem sluníčkář, nepracuju v europarlamentu a nepřespávám na Klinice.

Romi156
31.05.2016

Autor mi naprosto mluví z duše,ačkoliv to rozhodně není optimistické čtení.Dopručuji každému, kdo se zajímá o aktuální svět kolem sebe a chce jej vidět pohledem vzdělaného a zkušeného novináře a komentátora.